Anthem vip demo vélemények

Jó a téma, sajnos nem fogok tudni most belemenni, pedig látom ömlik a komment. Amit én idekevertem, az inkább a szórakozásunkra szánt idő beárazására vonatkozik. Azt sokszor hallom, hogy drágák a játékok, de azt nem, hogy milyen sokba kerül egy mozijegy. Én ha megveszek egy God of Wart, 60 dollárért, akkor cserébe kapok 40-50 óra szórakozást. Vagy egy multis cím esetében mondjuk egy 30 eurós pubg-ba beraktam 400 óra szórakozást. Én ebből a szempontból viszonyítottam a mozizáshoz. Elverem egy AAA-s játék árának mondjuk a 15-20%-át effektíve 2 órányi élményért. És ha egy játékban nem tudunk 100 órát belepakolni unalom nélkül, akkor már elégedetlenkedünk…

20-25 évvel ezelőtt sokkal nagyobb luxus volt… inflációval számolva ma egy konzol olcsóbb mint mint anno egy PS 1, vagy mondjuk egy Dreamcast, Atari, stb. voltak. Én emlékszem, hogy C64-re 4000 Ft körül vettük a Predatort anno kazettán… Baszki… kb. 30 perc gameplay, 8 bites zene és 20 pixel az egész. Ma pedig Motion capture van, neves szinkronszínészek, több 100 fejlesztő egy projekten, a Monster Hunter World egyetlen szörnyében több munkaóra van, mint egy “középkori” játékban összesen… És ezekkel a játékok ára nem tartotta a lépést, különben valóban luxus cikk lenne… Vannak szakik akik szerint 100-120 EUR körül kellene árulni egy játékot. Én nem keresek szarul, de hogy tűzre vetném a p*csába a Ps4-et meg a PC-t, is, az is biztos… :slight_smile: Vagy le lennék maradva 2-3 évvel a játékokkal… Aminek nem örülnék. :slight_smile: A Battlefield 2-t 12.000 Ft-ért rendeltem elő, egy 14 éves játékról beszélünk! Ma pedig kerül egy új cím 18.000 Ft-ba kb.? Vagy 19.000?

Nem értem miért kell a warframehez hasonlitani ez nekem a régi a WoW utáni minden más mmo wow copy kijelentéshez hasonlít.

Soha nem is volt bejelentve annak, vagy csak te szerettél volna egy ilyen játékot? Amúgy még mindig ott lesz a story mode amit kilehet játszani.

Nekem tetszik a játék, de nagyon bugos volt ezért nem fogom előrendelni, ha a kövi demó hétvége jól fog menni akkor megveszem. Amúgy mindenki korszakalkotó játékot vár mindentől amit nem értek, ezért is irtam, ha egy 100 órára leköt a játék már megérte.

Ja és ne vigyük már egy teljesen más irányba a topikot.

“Ja és ne vigyük már egy teljesen más irányba a topikot.”
Ezzel egyetértek, csak itt annyira elszaladt a ló, hogy kb. fölösleges új topicot nyitni neki mert nagyon sok hivatkozási alap itt van… Na de meglátjuk hogy kerülünk ki belőle… :slight_smile:

Pont, hogy a fejlesztők próbálnak mindent übermegbaszónak beállítani ami “mindennél jobb ami eddig létezett” ahelyett, hogy egy simán nem megváltó de élvezhetően jó gamet prezentálnának.

A probléma manapság épp az, hogy az új technológiákkal meg jobb és jobb grafikával próbálják kiváltani egy kreatív sztori megírását. Persze fkntos a technológiai újítás is DE messze nem az kéne legyen a legfontosabb egy szórakoztató médiumban.

Elkell adni a játékot nem fogják neked azt mondani róla, hogy hát ez annyira nem lesz jó ne vedd meg nem éri meg. :smiley: De értelek, én meg mondom nem szoktam a játékokat megszállottan követni és minden egyes gameplay videót megnézni mert a felét lelövik nekem a játéknak amit utálok.

Arra lennék még kiváncsi, te kipróbáltad a játékot? Vagy csak olvastad, hogy nagyon bugos, ami félig igaz, de nekem például 15 óra játék alatt kb 3-4x volt valami crash vagy mission fennakadás, ezeket persze javítaniuk kell! Ahogy írtam, ha ezek bent maradnak nem fogom egyből megvenni a játékot.

Mivel én ezt mint főleg multiplayer nézem nekem a story mode ha csak “elfogadható” már jó, a combat rendszerért a roamolásért meg a teamplayre épülő strongholdokat helyezem előtérbe. Ami megmondom meglepett mert kell taktikázni, hogy előre tudj haladni és lesznek elég nehéz fokozatok is ahol ez majd gondolom még jobban előtérbe kerül.

Nekem a minimum elvárásom, hogy egy Warframe szintet üssön meg.
Az összehasonlítás pedig jogos, azonos műfaj, játekmenet, felépítés, dinamika. Ezen túl a Warframe nem képvisel alacsony szintet ebben a kategóriában, plusz egy abszolút fair f2p rendszerrel van ellátva.

Hát, ha csak megüti egy f2p játék szintjét, az szerintem még elég kevés egy “fizetős” játéktól.

:slight_smile:

Megmondom őszintén nem nagyon értem itt a sok negativitást az Anthemmel kapcsolatban. Bugos volt? Igen. Szar az irányítás víz alatt? Igen. Ki lehet ezeket javítani? Igen. Játszható és élvezhető volt ennek ellenére a demó a hétvégén? Igen.
Azt megértem, ha vkinek nem kenyere a looter shooter vagy a lövöldőzős genre. Tudni lehet, hogy ez elsősorban nem egy RPG. Amúgy a demóban lévő kis sztori részlet számomra poén volt.

Annyit toltak el szerintem (de azt nagyon), hogy demónak állították be ezt, pedig egy béta/stressz teszt volt és fizetős (bár könnyen lehetett ingyen kulcsot szerezni). Ezt sztem fel lehet róni nekik. Én viszont személy szerint régen nem szórakoztam ilyen jól egy játékkal mint most a hétvégén ezzel. Nekem nagyon fekszik az irányítás, a gunplay és a repülés ebben a játékban.

Azért vagyunk sokan negatívak minden új előre behájpolt címmel kapcsolatban, mert mire megkapjuk a “kész” produktumot sem kerül bele a fele se annak amit a teaser trailerekben bemutatnak. Az sokadik n+1-edik alkalom után, meg már szkeptikus az ember.

Nekem egyelőre ebből a VIP demoból is az jött lett, hogy a környezet fele annyira se kidolgozott, egyenesen üresnek hat egy dzsungelhez képest. Amiből nekem az következik, hogy megjelenésre ez sokat változni már nem fog hiszen a javarészt véglegesítve van a release content.

Gameplay elemek, mint irányítás és hasonlók még variálhatók, javíthatóak, de látványos bel és kültartalmi javulást nem biztos hogy fel fogunk fedezni a hétvégi demohoz képest.

Nem tudom, hogy a grafikára gondolsz e vagy csak magára az élővilágra stb. De a fejlesztők mondtak, hogy a demoban vissza van véve a világban fellelhető lények száma.(Legyen ez olyan akit megtámadhatsz vagy csak halak a vízben stb.)

Is-is. Sokkal kevésbé hat dúsnak, “berendezettnek” az egész.

Én nagyon szerettem volna véleményt formálni az Anthemröl ide, de úgy döntöttem megtartom magamnak. Sok jó dolgot olvastam és sok olyat amitől már falnak megy az ember. Még mindig ott tartunk, hogy minden mmo WoW, minden fps CoD, meg ilyenek. Az a baj olyanok formálják a mondandójukat negatív felhanggal akik nem is játszottak az említett játékokkal. Én ezekre nem tudok és nem is vagyok hajlandó reagálni, szívesen beszélgetnék itt azokkal akik normálisan a jatékról beszélnek és nyilván mint mindennek az életben vannak pro és kontra érvei is, jó és rossz tulajdonságai is…hisz tökéletes nem létezik semmiben. De amíg a fent írt dolgok elhangzanak csak továbbállok inkább. Ez a warframe dolog…úristen srácok elvileg ez egy gamer topic, gamekkel is foglalkozó fórum. Sejtetnék némi tudást emberek mögött játékokkal kapcsolatban. Warframe akkor egy 3in1 game. Benne van maga a Warframe, a Destiny és most már az Anthem is. Várjuk meg márciust, hátha implementálják bele a Divison 2t is. :joy::joy: Minek ide nagy kiadók nagy címei. Úgy is benne lesz idővel a Warframe-ben :grin: Az viszont még idegesítőbb, hogy még mindig ott tartunk, hogy egy játék nem 5000Ft. Ezerszer elmondták masok is, leírom én is. A gaming, a játék prémium dolognak számít itthon. Lehet máshol ezek azösszegek arányban nézve olyan mintha vennél 1kg kenyeret, de ez Magyarország. Máshogy alakulnak a keresetek. Mindenki józan paraszti ésszel eltudja dönteni, hogy neki mi éri meg és mi nem, nem tartanak pisztolyt a fejéhez. Valaki gamer gépet épít-újit fél évente 500.000ért, valaki teniszezik, valaki síel, valaki fotózik és abba öl százezreket, milliót stb. Kinek mi a hobbija és mit szeretne. Szóval ne ne sírjunk mindig azon, hogy de kö***g nézd megint 15.000ft lett. Nah megyek is sírni vagy lehet röhögni kéne inkább ezen is. Mindig ugyan azok a témák vannak előhozva csak 2 topiccal arébb mikor kijön valami új. Elég uncsi!

Nyugodtan leírhatod ettől függetlenül én kiváncsi lennék, ezért nem is mentem nagyon bele a dologba, és mondtam, hogy ne vigyük el más irányba a topicot, én is rohadt dühös vagyok az EA-re, Battlefield a 2 óta a legkedveltebb fps játékom majd most kiadták az 5-öt és hát gondolom tudjátok mi történt. :smiley: Ettől függetlenül adok esélyt az Anthemnek. De most téged se értelek igy csak olajat öntesz a tűzre.

Egyébként boggie2988 nagyszerűen megfogalmazta szerintem mi várható a játéktól. Akit érdekel nézze meg.

Én is kiváncsi vagyok… Valóban egy pontban elment a téma, de épp ma nyitottam talán egy témát, mert én is úgy veszem észre, hogy előkerül és nincs hely ezek megvitatására. Biztos tökre igaz, hogy csomó ember hallomásokból és mások véleménye alapján formálja meg akár negatív véleményét, és én rohadt boldog lennék ha nekik el lenne magyarázva, hogy miért nem érdemes lerázni annyival az Anthemet, hogy Destiny klón. Tényleg, örülnék (és szerintem sokan), ha leírnád a véleményed. :beers:

Nah de minőségi Vénusz olajat :smile::smiley:

Igazából annyira sokat nem egyszerű írni róla, mert nagyon kevés dologba engedett betekintést nyerni a demo és ott is gondok voltak folyamat alatta a belépésekkel, töltésekkel.
Ezt is hatalmas hate övezte, pedig tudvalevő volt lesz vele gond, én Stronghold kellős közepén, egy teljesen korrekt random teammel fagytam ki, mérges is voltam…de hát ez van.
Story-ra nem tudok sokat reagálni és aki tud az nem tudom mivel játszott, de a demoval tuti nem :smiley: … mert in medias res bedobtak minket egy cselekményszál közepébe, azt se tudtuk ki az a csávó, vagy Zoe aki javítja a ,verdánkat" … stb. Szóval azt majd megtudjuk mennyire jó avagy rossz a story a teljesből…bár azért nyilván nem kell ME szintűt várni, hiába BioWare… ez a játék nem erre fog épülni szerintem.

Az irányítás érdekelt ahogy látom Mindenkit leginkább, ott tény vannak még bajok. A harcrendszer nekem eléggé bejött, éreztem rajta ezt a … nehéz megfogalmazni … nem is smooth érzést, hanem hogy valóban akkora csetepatéban nyomod, hogy ömlik mindenhonnan az áldás. Nekem ez nagyon tetszett. 2 összecsapás között meg csak felsóhajtasz, hogy huhhh ez sem volt semmi :slight_smile:

A légi mozgás vagy hívjuk mikor használod a hajtóművet, jetpack-et, hívjuk ahogy hívjuk… ott egy kis menüben mokkolás a sensivel sokat tud segíteni, de tény a víz alatti valami kritikán aluli…viszont több hivatalos infó is érkezett, hogy ezen fognak a véglegesre változtatni… meglátjuk.

Összességében nekem ez így tetszett. Totál részletes képet majd a teljes fog adni úgy is.
Van egy ütőképes 4 fős csapat, nyilván akkor lesz jobb az élmény ha nem agyhalott random emberekkel kell menni (2. strongholdra összerakott olyanokkal, akik mind-mind 500kmre voltak egymástól) mert iszonyat épít a game a csapatmunkára. Elég csak a combo rendszerre gondolni, ami sokat hozzáad a harchoz… egy elitet lelőni 5x annyi idő egyedül, mint mikor valaki ráfagyaszt én még ráküldök egy rakétát és pukkk :wink:

A játék valószínűleg a story után teljes mértékben a multira fog kihegyeződni, vagyis tolni a strongholdokat, instance-okat stb. és farmolni a jobbnál jobb geareket. Szerintem ez így rendben van, én ezt is várom tőle. Aki ezen felkapja a fejét, hogy farmolásról és grindról fog szólni a game…az hol volt az elmúlt időkben?!

Ezért nem értem a fikázást, mert a Destiny 2 is kapott egy korrekt iparosmunkát storyban, sőt végigment a story a DLC-k alatt és valljuk be a Forsaken marha jó volt… majd megyünk tovább ott is és csapattal adjuk a raideknek. Mégis mi más lenne abban is?? Hát erről szól a game.
Az egy MMO Shooter… a WoW egy MMO… mit csinálnak ott is a main story mellett a játékosok…farmolnak és mennek a teammel nap nap után és dungi dungi hátán.
Mégis milliók vannak oda érte.

Szóval nekem abszolút várós a játék, tény hogy vannak hibái, minek nincsenek, de majd jönnek…remélhetőleg… a patchek és javítják őket. Az meg, hogy lesz-e day one patch, most pfff… megszokott dolog… én inkább töltök le + 10GB patchet, de kapjak egy jobb játékot cserébe, mint hogy sírjak és ki kérjem magamnak, hogy akkor miért van day one patch, megint félkész game. Ugyan oda lyukadunk ki. Most vagy várunk még 2 hónapot míg implementálják a day one patchet és úgy kerül aranylemezre… vagy kikerül nélküle és amíg a gyártás folyamata zajlik és kikerül a nagykereskedelembe…addig ők tudják hegeszteni a háttérben a javításokat. Én elhiszem sok olyan terület van itthon is, ahol még elég ótvar a net, de azért ebben Magyarország elég jó helyen van nemzetközi szinten… azért egy 100Mbit/seces nete a legtöbb embernél ott van…és akkor valszeg keveset is mondtam… ne akadjunk már fent day one patchen. Egy kávé, egy gyors kaja és leér.

Nekem ez a véleményem Hölgyek-Urak… várom e hét végét, amikor megint lehet benne kicsit darálni, aztán már nincs olyan messze a teljes sem… reméljük a legjobbakat! :wink:

• ,Let’s do this Pilots!" - :blush:

Én is félek tőle, hogy sok lesz az agyhalott, már itt is találkoztam trollal is, aki az egyik objectivel kb 5 percig repkedett körbe körbe minthogy bevitte volna, de ez sajnos benne van. Használni kell a voice chatet az nekem használt azért néha. :smiley:
Amit megint kihangsúlyozok CONTROLLER akinek van használja én 10 perc után átváltottam arra és le se akartam rakni sokkal jobb manővereket tudtam csinálni vele. Tudom van aki nem szereti.

Ki amúgy milyen javelinnel tolta? Tetszettek amik bent voltak vagy vártok inkább majd másikra mert elvileg lesznek a későbbiekben mások is.

Én az Interceptort nyüstöltem amint kitudtam szedni az nekem nagyon bejött, folyamatosan mozogni kellet és sokszor a halál széléről jöttem ki a fightokból ami tetszett, pont ezt vártam tőlem a high risk, high reward “nagy kockázat, nagy jutalom” alapon. Mert közbe viszont elég hamar szét tudtam kapni vele az ellenfeleket.