Anthem vip demo vélemények

Mondjuk az szerintem nem negatívum egy PC játéknál, ha controllerrel jobb játszani (tudom, hogy te sem annak hoztad fel).
Ott van példának a dark souls.
Amíg nem volt controllerem, próbáltam bill/egér kombóval, megoldható, de iszonyat nehéz ráállni.
Sokkal jobb controllerrel az is.
Igaz maga a játék minden szempontból kompenzálja ezt a “negatívumot”.

Különbség, hogy a DS-ben viszonylag keveset kell célozni/lőni, az Anthemnek meg fő eleme. Azért abban gondolom a többség egyetért, hogy amikor célozni kell, főleg hogy vannak sebezhetőbb pontok egy-egy ellenfélen, tehát pontosnak is kellene lenni, akkor az egér jobb mint a kontroller.

Egy Fifát viszon már nem tudnék elképzelni billentyűzeten. Szóval stílusfüggő. Én úgy általában nem szeretem hogy a konzolra is fejlesztett/onnan PC-re portolt játékokat marhára nem csinálják meg rendesen bill+egérre.

Hát igen, kivéve ha az fps aspect-et elnyomják. Személy szerint azt éreztem a “demoban”, hogy a fegyverek kvázi egy nagyságrenddel gyengébbek az ability-knél és azok cooldownja egyáltalán nem Destinysen lassú. Szóval míg a D2-ben lősz és néha ellövöd a skillt, itt kb fordítva volt, legalábbis nekem az interceptorral, dobáltam a plazma csillagot, charge, melee, dodge, pár katt lövés, az ability megint ready volt.
Amúgy a D2-ben is tonna PC-s nyomja kontrollerrel aki csak PVE-t (meg max Gambitot) tol, mert szimplán kényelmesebb. Persze soha nem lehet vele annyira jól célozni mint egérrel, de van aki olyan szinten bánik vele hogy kifektet PvP-ben is. Én mondjuk soha nem tudnám, mert rettenet potato vagyok kontrollerrel, bár egérrel se vagyok egy ace :smiley:

Na meg a combokról nem is beszélve, ha többen összedolgoznak kb nem is kell fegyver, mert rettenet op tud lenni a cucc. Anno sokan panaszkodtak már az ME3-ban, hogy a “combo system kinda ruined the game” mivel tényleg annyit rádobott.

Igen, ez nekem is furcsa volt hogy a fegyver elég háttérbe szorult, bár ha belegondolunk és lenne egy ilyen javelinem az életbe is akkor lehet én se a fegyvert használnám a legtöbbet. :smiley: De tényleg nagyon gyengék voltak, igaz még epic fegyvert pl nem láttunk lehet nagyobb lesz a különbség.

A fegyverek balanszán a legegyszerűbb változtatni (ha akarnak), és szerintem is a később érkező komolyabb fegyverzetek miatt tűnik az alap ennyire gyengének. Ezen, vagy az ability-k CD-jén a legkönnyebb változtatni, pár szám a kódban. Ilyen stílusú játékban egyébként is fontos a rendszeres balance update, szóval e miatt nem aggódnék.

Még ehhez annyit írnék, hogy a játékban direkt van nagyobb hangsúly a képességeken. A fegyverek inkább kiegészítik őket. Szerintem ezzel semmi gond nincs ez egy ilyen játék.

• Én is sokat Destinyztem és fura volt nekem is de bejön nagyon. Nagyon tetszik még ez a Primer és Detonator rendszer a combokkal, láttunk mar nehány Masterwok/Legendary cuccot és alig várom lássam milyen buildeket lehet majd összerakni hiszen néhány kb teljesen megváltoztathat egy képességet. Szerintem a különböző buildek nagy potenciált rejtenek.

• A PC kontrolt személy szerint nem próbáltam és én is hallottam, hogy szörnyű. Talán olvastam egy fejlesztő twitterjén, hogy azóta javítottak rajta (tekintve, hogy a demo alapból egy több hetes build) szóval reméljük megelenésre mególdódik, szegény pc-sek is élvezzék már a játékot ne csak mi. :smiley:

• Én amúgy a Stormal toltam, kifulloztam amennyire lehetett (19-es rare itemek) és nagyon élveztem. Kicsit nehéz, hogy folyton lebegni kell ezért nehezebb menedéket találni de a +shield sokat segít és néhány harcnál nagy előny pl.: a stronghold boss fightban alig ért hozzám bármi is és kb egyszer vagy kétszer overheateltem. A demo nehézségeivel kapcsolatban annyi, hogy viszonylag szerencsém volt: 20-25p után beengedett utána párszor kidobott még első nap (később nem volt gond), természetesen a rubberbanding idegesítő volt de Vasarnapra az is alig volt észlelhető, látszott, hogy dolgoztak az ügyön. A 95%-nál megakadas sajna nálam is játszott de újrainditottam játékot utána mindig engedte, hogy reconnecteljek és utána ment. Ezek a hétvégi demore minden bizonnyal javítva lesznek és ha minden igaz ezen kívűl sok más is mire kijön a játék. A szerver gondok szerintem várhatóak voltak ez mindig így van és inkább most mint megjelenéskor.

• Összeségében tetszett nagyon a játék, tetszik a fejlesztők kommunikálása és átláthatósága (twitteren és redditen) és ha a bugokat tényleg javítják (vagy javították már egy újabb buildben) akkor nincsennek aggályaim, csak jöjjön a folyamatos content.

EDIT: Ajánlanám ezt a videót. Elmondja miben más a teljes játék a VIP Demotól és sok kérdésre választ ad, Japánban játszhatott hamarabb a játékkal és megtudhatjuk, hogy az újabb build amin játszik sokkal ígéretesebb. És egér+billentyűvel tolja tehát láthatjuk mennyit javítottak azon is.

Aki szeretné earlybe játszani annak ugye lennie kell valamilyen formában EA access-nek (basic-el 10 órás, premierrel full early) viszont azt nem nagyon emelték ki, hogy az EA accessnek feb. 1.-én, tehát legkésőbb holnap már aktívnak kell lennie! (ha valaki még hezitálna, hogy előfizesse e a hónapot emiatt)

Érdekes videó az endgame-ről. A 3 stronghold tényleg picit kevéskének tűnik, akármekkora fanboy is vagyok jelenkeg.

Végül ezt cáfolták Redditen, szóval nem kell feburár elsején előfizetve lenni, elég ha feb 15ig vmikor megcsinálod.

#userfriendly over lvl 9000 höhö

Mondjuk kipróbálni kipróbálnám, de hogy ezért origin access-t fizessek elő az off :smiley: Kb csak BF4, meg dead space 3 miatt van originem.

Egy hónap basic 4-éig vmi 0.99 dodo, ezzel beletolhatsz 15én 10órát utána lemondható azonnal.