Apró lagok játék közben. Állandó 100%-os gpu használat

Sziasztok.

Mostanában némelyik játékban (Sztori alapú) apró lagok lépnek fel ami rettenetesen bosszantó. Mostani példa a Days Gone amiben szinte mindenhol 165 fps-m van és ahogyan elkezdek futni egy-egy pillanatra meg meg röccen és le esik 120 fps-re mint ha a v-sync rosszalkodna, pedig be sincs kapcsolva…
Különös az hogy ha nem fut semmilyen játék, a feladat kezelőben akkor is 100%-on megy a GPU…

Ahogyan itt is látható.
A geforce experience nincs telepítve és már legyalultam a rendszert a DDU-val.
A gépem :
Gigabyte Rtx3080 Ti
4x8gb corsair ram 3200mhz
NZXT Kraken Liquid Cooler X73 360mm vízhűtés
be quit 850w
i7-12700k
Gigabyte Z590 Gaming X
Nem értem mitől lehetséges ez de minden segítséget meghallgatok.
További szép napot mindenkinek :smiley:

Érdekesség, hogy a GPU kihasználtság össze vissza ugrál…

Közben teszteltem és például az AC Valhalla teljesen lagmentes és probléma mentes.

Én egy vírusirtót lefutattnék első körben . Ismerős járt úgy hogy egy vírus miatt feszt nagy kihasználtságon pörgette modjuk ott talán a CPU-t de gondolom létezhet GPU ra is . Csak egy tipp neki ez volt a gond .

2 kedvelés

Ez volt az első amit tettem mert én is gyanakodtam rá. Semmit sem találtam ami bajt okozhatna.

Az érdekesség az hogy az afterburner-ben meg 0-4% között ugrál csak a kihasználtság… nem értem én ezt.

Ez win11?

2 kedvelés

Igen az.

win 10 és megjavul :wink: (nyilván nem biztos, de lehetséges)

4 kedvelés

Sajnos ez számomra nem megoldás.

Miért?

2 kedvelés

Igazából elsősorban csak azért mert sokkal jobban tetszik mint a Windows 10 :slight_smile:

Eddig amúgy nem volt semmi hasonló probléma. Ez pár napja jelentkezett ebben a formában.

Szia!

Játszani akarsz normálisan vagy gyönyörködni a Win11-ben? :smiley:
(jelenleg a kettő együtt nem igazán működik)

A videokártya egyébként Aorus? Ill. a táp melyik széria pontosan?

3 kedvelés

Nekem ez annyira fura.
Munkában kötelezően rárskták a gépekre és nem hajlandóak visszarakni a 10et. Pedig a szakmai programok minden héten megnyekkennek rajta.

Otthon is kipróbáltam, mikor már fél éves volt :confused:

Nem tudom, miért jó önként vállalni ezt a gyötrelmet.

Felhasználói és rendszergazdai hozzáféréssel is egy borzalom.

4 kedvelés

Pár napja jött egy nagyobb frissítés.

2 kedvelés

Amúgy feladatkezelőben, folyamatoknál mutatja hogy melyik használ annyit a gpu-ból. Abból sokkal könnyebb megoldást találni mint a teljesítmény grafikonból.

Ezzel sem mindenki ért egyet...

3 kedvelés

Az új frissítés óta a GPU nem látszódik … sajnos

Nem win11-em van, de ott folyamatokba ha %-oknál jobb kattolsz akkor a GPU-t nem lehet hozzáadni?

1 kedvelés
3 féle ember létezik 😉

3 kedvelés