Ár/érték konfig kérdés (Ryzen 1600 AF/2600X)

Sziasztok!

Szeretném kikérni a Ti véleményeteket az esetleges módosítások fejében.

Olyan gépet építenék, ami a legtobb játékot futtaja 1080p-ben high grafon pár évig és viszonylag upgradelni is lehet majd a jovoben, a penztárcám keretein belul.

A kinézett konfig a kovetkezo:

MOBO: MSI B450M Mortar MAX (33K)
CPU: AMD Ryzen 5 1600 AF (refresh) vagy 2600X ? (33 vs 43K)
VGA: Gainward Geforce GTX 1660 Super Ghost 6GB (1660 Super) (81K)
RAM: Crucial 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey (27K)
SSD: Crucial MX500 M.2 500GB (21K)
PSU: Gigabyte P650B 650W (16K)
CASE: SilentiumPC Regnum RG4T Frosty White(16K)

A vége 237 ezer huf. A build ajánló nagy segítségemre volt, ezt koszonom.

A házon és tápegységen próbáltam meg spórolni, bár alapos utánjárást kovetoen mindkettot megfelelonek találtam. A tápegység linustechtips fórumán psu tier list-ben is ajánlott entry level gamingre.

Nem igazán szeretnék tobbet kolteni, a processzort és ramot overclockolnám egy picit.

Melyik CPU legyen? Amennyiben cpu huto szukseges, sokkal jobban tetszik a vizhuteses megoldas, erre valami esetleg? Bármi javaslat a konfigra?

Koszonom a tippeket!

1600 AF-ről sok tesztet nem néztem, annyi rémlik, hogy a 2600-al van kb. egy szinten. Amiről viszont sokat néztem mert én anno a 2600 és a 2600x között gondolkodtam. A kettő között gémingben olyan hejjdenagy különbség nincs. 7-10%. Árban viszont jóval nagyobb a differencia, így szerintem nem éri meg az X.

Tuninggal sem mész nagyon sokra. Illetve amennyiért vennél valami épkézláb vizes megoldást, annyiból már veszel egy jobb procit is talán. Ha valamin még akarsz kicsit spórolni, ramot tudsz venni szerintem olcsóbban (Patriot, G.Skill). Ne a tápon spórolj.

1 Like

Szerintem a 1660 Superhez elég a 1600 AF. 2600X-et igazából nem vennék, amihez az 1600AF kevés, ahhoz már inkább 3600.

1600 AF és 2600-okat is oc-zik 4+Ghz-re, ezért gondoltam miért ne, hátha ad valami pluszt.

X verziot jobb hutovel adják, ezért gondolkoztam a ketton. Az 1600 AF-hez nem hiszem hogy elég lenne a gyári huto es az plusz kiadás lenne venni egy jot. Teljesitmenyben az 1600 AF OC egyenlo a stock és oc 2600 al is, mivel 4.2 Ghz felé nem mennek ezek a procik. Bárt ez csak 1-2 benchmark alapján láttam.

A vizes megoldást esztétikai okokból preferálnám :smiley:

Tápon nem szabad spórolni tudom. Koszonom a segitseget!

Én is az 1600 AF felé hajlok. Ha nem fogja vissza a gpu-t a proci, es megfelelo fullhd gamingre, akkor nekem tokeletes az 1600 AF.

Koszonom a segitseget!

Vizet mindenképp felejtsd el, mert egy normális víz 30+ ezer, annyit hozzáteszel a proci árához, 3600-at veszel, plusz a Ryzenek nem is melegedős fajták, tehát indokolatlan is.

OC-zni lehet, de alig ad valami valós plusz teljesítményt, szerintem tök felesleges vele foglalkozni, XFR + PBO aztán csók.

3 Likes

Rendben. Akkor az 1600 AF lesz.
Árkulonbségbol meg esetleg egy jobb/ajánlott 80+ gold tápot veszek. :+1:

4 Likes

Az mindig jó befektetés, Pl Seasonicra jobb helyeken 10 év a gari, magyarán akár 2-3 buildet is kiszolgál.

2 Likes