TheVR Fórum

Asus FX505DT-AL061 Ram bővités

Sziasztok!

A cimben emlitett laptopoba szeretnék venni +8 gb ramot, de viszont ehhez nem értek milyet kellene vásárolnom és ebben kérnék segitséget.
Lennétek szivesek linkelni olyanokat, amelyek kompatibilisek lennének vele?
Nagyon szépen köszönöm!

Ez a belevaló, viszont jó lenne tudni, hogy gépben 2x4GB van-e, vagy 1x8GB.
Töltsd le ezt a progit és készíts egy képet róla:
https://www.passmark.com/products/rammon/

Viszont a legbiztosabb az lenne, ha kivennéd a RAM-ot és lefotóznád.

(mindezt azért, mert ha két nem egyforma modul van a gépben, azok okozhatnak problémákat)

2 Likes

Itt lenne a kép a kivánt programmal.
Ez elég lenne akkor vagy inkább szedjem le a laptop hátulját?

1 Like

Időközben szétszedtem a lapost és ez a ram van benne. De ilyen a neten nincsen, nem tudom, hogy most akkor, ha egy ilyen hyperx-et megrendelek lehet-e belőle baj.

1 Like

Ebből megtudtuk, hogy 1 slotban van a 8GB, tehát nem dual channel-en fut, ami sebesség szempontjából hátrány. Ha veszel majd még egyet, akkor már DC-ben megy, ami jó. :slight_smile:

SK HYNIX 8GB 1RX8 DDR4 (HMA81GS6CJR8N-VK) modulod van jelenleg. Ilyet lenne jó venni, de nem nagyon árulnak.

https://www.laptophardware.hu/8gb-ddr4-2666mhz-gyari-uj-memoria-21710.html
Náluk írnak ilyen típusszámot, érdemes lenne rákérdezni, hogy van-e nekik esetleg SK Hynix, vagy a HMA81GS6CJR8N-VK -val megegyező modul.

1 Like

Komoly baj nem, de én (ismétlem ÉN), inkább vennék 2x8GB-os szettet és azt tenném bele, ezt pedig eladnám.

1 Like

Kozsonom a valaszt, idokozben megrendeltem az altalad linkelt hyperX-et, hogy tudnam azt erzekelni, hogy nem megfeleloen mukodik a ket kulonbozo ram egyszerre?

Lényegében random kék halálok a memóriára hivatkozva, vagy ilyesmi, de ne aggódj azért nem valószínű, hogy bekövetkezik. :slight_smile:

Köszönöm a segitséged es a sok infot ! :smiley:

1 Like

Szívesen! :slight_smile:

@lengyelb :lock: thx!

Sziasztok!!
Gyors kérdés részemre nem akarok új topicot nyitni emiatt, én is bővítek 8gb-al, az lenne akérdésem hogy a ram végén ott van a sráccnak is hogy no ac, nos nekem is az van rajta viszont van a boltokban no ab-s is mindegy melyik vagy csak no ac-s lehet?
illetve hogy 1 laptophoz elég e 4g mx4-es paszta vagy több kel? :smiley:

Az a gyártási sorozat jelzése. Érdemes azonosat használni. Ezért javasoltam a 2x8GB-os kitt-et inkább. Amennyiben Hynix-ra tudsz bővíteni, mindenképp legyen azonos.
Elég a 4g elvileg (függ attól is, hogy hol pasztáztak, hol thermal pad-oztak), de én inkább vennék egy Noctua NT-H1-et az 10g, vagy két 4-es MX-et. Nem árt, ha van tartalék. :slight_smile:

2 Likes