Asus Rog Strix RTX 2080Ti Oc

Sziasztok.

Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsiés szeretném megosztani veletek a problémám.
December elején előrendeltem az Asus Rog Strix RTX 2080Ti Oc verziót (Ausztriában mivel itt élek)
Most március 7.én érkezett meg a kártya.
Pár napig tesztelgettem játszottam vele, kiválóan működött ám utána jó pár napig nem kerültem gépközelbe úgy hogy játszani is tudjak és mikor tegnap előtt leültem, hogy oké játszom pár kört a Pubg-ben a második körben egyik pillanatról a másikra fekete képernyő fogadott majd a ventillátorok a kártyán felpörögtek 100%-ra és semmi reakció. A monitor azt írja nincs jel, viszont a windows futott tovább, mert ahogy nyomtam a gombokat volt hang a windowsból.
Egy resi megoldott mindent, próbáltam visszalépni a Pubg-be utána már egyből fekete kép. Neki sem állt betölteni a játék.
Tehát amint terhelés ment a kártyára megszűnt a kimeneti jel.
Újabb resi megint segített, mondom kipróbálok valami benchmark programot hátha mégse a videókártya, amint elindítottam a Bench tesztet azonnal fekete kép.
Következő resinél már azt sem jelenítette meg ahogy a windows bootol.
Viszont azon kívül, hogy képem nem volt a windows bebootolt és minden működött, csak kép nem volt.
Elöntött a düh és visszavittem a boltba a kártyát, elmondtam a problémám, felvették a hibajelentést és azt mondta a hölgy hogy elküldik bevizsgálni és hívnak amint van valami.
Rákerestem az interneten, többek is ugyanígy jártak a kártyájukka, viszont elvileg egy “clean install” az Nvidia driveren megoldja a problémát.
Viszont én még így is jobbnak látom, hogy visszaküldtem a gyártónak a kártyát, hogy javítsák meg/vagy cseréljék ki.

Ki mit tud mondani? :smiley:

Köszönöm előre is azoknak akik hozzá tudnak szólni valamilyen formában.

Tisztelet,
Tomi

Nem igazán értem mit lehet erre mondani. Mármint hogy mit vársz? Megtetted amit tenned kellett, beküldted bevizsgálásra a hibás terméket. Ezen kívül mást nem igazán lehet csinálni/mondani.

Ha teheted akkor inkább csere, nehogy úgy járj mint én.

Gtx 1060 3gb ventilátor zörgő hangot adott ki, majd elküldtem a webáruháznak, ők meg nem találtak hibát… Visszaküldték ugyanúgy, hogy a ventik zörögnek ha 40-50%-on mennek, illetve felette.
Hozzá sem nyúltak.

Igazából arra gondoltam hátha valaki járt már így mint én, mivel külföldi fórumokon elég gyakori téma ez.
Nem hinném, hogy én vagyok az első magyar akinél ilyen problémája van az új kártyának. Hogy a Pisti szavaival szóljak “Knockos” a kártya.
Úgy tudom például Nessaly is küzdött valami problémával az ő Asus rog 2080ti kártyájával.
Például ilyen vagy ehhez hasonló történetre lennék kíváncsi.
Köszönöm a választ @meteoric87

Itt Ausztriában nem így működik hálisten!
Mikor probléma volt az alaplapommal, visszavittem másnapra hívtak, hogy megjött az új és mehetek is érte. Azt visszaküldték a gyártónak, hogy vizsgálja ki!
Köszönöm a választ @S1lcatt!

Display portról használod? Ha igen, próbáld meg hdmi-ről is. Valamiért a display porttal nekem is vacakolt néha (1070 ti ugyan), power saving mode-ba kapcsolt a monitor.

szerk.: nekem amúgy valami nagyon banális megoldás oldotta meg. Miközben ilyet csinált kikapcsoltam a monitort, áramtalanítottam, visszakapcs és ment minden rendesen azóta. Talán egy factory resetet nyomtam még a monitoron.

Hellóka, talán még majd ezt érdenes megnézni.

Igen display portról ment.
Köszönöm, a választ.

Igazából teljesítménybeli problémám nem volt vele, szuperül ment rajta minden játék amit próbáltam.
Köszönöm a választ és a linket @enigma1456