TheVR Fórum

ASUS TUF A15 - Avagy a TheVR tech és a hozzáértés

Ha tudsz mutatni nekem bizonyítékot, megteszem ami tőlem telik :smiley:

Én ezt elfogadom annak. :smiley:
Már csak az ásós videó miatt is. :rofl:
2:50 ha nem müködik a timestamp.

Elmondta, hogy ez így nem a legjobb. Ellenben ha valaki viszi magával munkába, egyetemre, aztán otthon leül egy kicsit játszani, tökéletesen szuperál. Azaz jó. Ha valaki megveszi, biztos vagyok benne hogy fog tudni vele gamelni. Nem órák hosszat maxon BF5-özni, az lehet.
De egy átlagos felhasználó akkor is elégedett lesz vele. Pláne, hogy (mint Pisti is mondta) nem olyan brutális kívülről, mint egy 21x. . Ez önmagában egy nagyon fasza kis gép, a maga kategóriájában, gamere és másra is. Vannak sokkal jobb (hűtésű) termékek ebben az árkategóriában, az igaz. De nekik nem az volt a céljuk, hogy más gépekkel összehasonlítsák.
Kezd elegem lenni abból, hogy bármit mondanak, az önjelölt(és valódi) szakértők hazugnak, szarnak, lefizetett mocskos influenszernek kiáltják ki őket.

2 Likes

Az nem vitás úgy gondolom hogy a termék szar… Konkrétan visszaesik a teljesítménye a hőfokok miatt…
De kérdem én, ha ez a videó hamarabb jön ki mint a H.U. szétfikázós videója, akkor is nyitunk egy posztot, hogy legyen mit fikázni? Mert úgy érzem igen…
A hűtős videó esetén is ez volt pedig kerek perec a legelején leszögezték, hogy milyen szempontú teszt lesz, de jött a hőbörgés. Mi ez ha nem szarrágás? :slight_smile:

2 Likes

Nem akartam többször hozzászólni a témához, de úgy érzem megint szükséges lesz.
Kezdjük az alapoktól, mert látom itt értelmezési problémák vannak, a kezdetektől.
Most vagy 30an fognak nekem jönni, de ez van.

Itt mi, valamennyien hozzáértők vagyunk, Ők pedig NEM azok. (És ahogy az ezt a videót megtekintő vagy 300 ezer emberből 295 ezer kb semennyire sem hozzáértő, és ez egy bátor becslés, de egyébként ezzel nincs probléma.) Ha ezt nem tudja valaki elfogadni, akkor ne is olvassa tovább ezt.

Másik, ha valaki aki ráadásul nem is hozzáértő, f*szságokat állít valamiről, akkor igen, belekötünk, és kijavítjuk, ha mi azt tudjuk, hogy is van valójában.
Erről részről ennyit.

Az átlag ember annyit tud lát, hogy némmá, ott az az új amúgy is szarrá hype -olt márkától kiadott laptop, nézd már Jancsi tövári is letesztelte ■■■■■, de b*szó CUCC EZ :scream: :scream: :scream: megvesszük.
És ezzel el van vacsorázva.

Ha te/valaki ennyire fanboy, hogy mindent elhisz nekik, az menjen, és vegye is meg, mert elvégre az ő szavuk szentírás.
Ha meg nem bírjátok olvasni, akkor állítsátok unrestricted -re a topikot, és nem kell nézni, sem olvasni. És akkor nem lesz ez.

A többiek meg kicsit kinyitják a szemüket szerintem.

Nem hazugnak volt nevezve, hanem félrevezetőnek, mert ha tetszik, ha nem qrvára az.
Lefizetett… Hát egyelőre ne nevezzük őket annak, mentségükre legyen mondva.

Én meg, hogyha nem értek valamihez, vagy fogalmam sincs róla, és nem vagyok tájékozott a témában, akkor nem fogok róla véleményt mondani, nem fogok róla videót/streamet csinálni, pláne nem több százezer ember előtt, hanem kussolok. (ez nem kifejezetten a videó kapcsán, hanem úgy amblokk.)

A hűtős videó esetén a hőbőrgés a teszt kötülmények miatt volt, meg az ismét sok pontatlanságok miatt, amit már meteoric is említett pl. a hőcsövek működése.
(megjegyzem, ismét a témában jóval tapasztaltabbaktól és hozzáértőbbektől.)

Ha neked szarrágás a kritika, és az elhangzott/kijelentett dolgok pontosítása, helyesbítése, ugyanazt tudom mondani, mint pár sorral előbb.
Unrestricted és kész. :slightly_smiling_face:

Részemről tényleg ennyit.

2 Likes

Ha jól emlékszem, valaki amiatt volt dühös a hűtős videónál, mert nem mondták a szoba hőmérsékletét…

1 Like

Ebben a videóban szereplő f*szságok listáját még mindig nem kaptuk meg… Komolyan pontról pontra kíváncsi lennék rá mert ez így eddig csak üres ugatás.
Hűtőcsöves… oké értem én hogy mibe akarsz belekötni, DE akkor menjél oda hurrogni bármelyik nagy tech csatornához mert hogy egyik se úgy teszteli a hűtőt hogy az adott típushoz rádurrantja az ahhoz éppen legjobban passzoló karakterisztikájú ventit, mert hogy marhára nem biztos az, hogy a Noctua mindegyikhez a best… értem én, hogy miért azt teszik rá, de ha már kötözködés akkor azt sem úgy kéne… Meg azt se nézik meg, hogy akkor milyen lamellákat is használt az adott gyártó? vegyük már le, mérjük már meg azt a hővezetési együtthatót, csak azért hogy akkor lássuk már a tényleges különbségeket ki mivel dolgozik melyik a jobb.
A szoba hőmérséklete is mit számított annál a videónál?? SEMMIT… nem olyan teszt volt… nem kell reprodukálhatónak lennie.

Nah, ez még viccből is durva. A PH-s noti topikban van kb egy kezeden meg tudod számolni hány szakértő. A lapos téma egy más vonal, igaz hogy az elvei kvázi hasonlóak a PC-hez, de jóval nagyobb gyakorlati ismeretet kíván. Én is építettem jó pár PC-t, szereltem százas nagyságrendben, noti vonalon ez egy pár tucatos nagyságrend és azt kell mondjam elég távol áll tőlem. Hozzáértő a szememben kb az aki keze alatt 1K noti megfordult, és nem tapogatás hanem szerelés céljából.

Itt legjobb esetben is van pár embernek “véleménye” ezen a vonalon ami lehet logikusabban hangzik mint az övék, de az ők tök fa…got pofáznak, itt meg mindenki szentírás flexen lazítani lehetne.
Azt, hogy a HWU-s gyerek megnútolta az alját azt elért 2 fokkal alacsonyabb proci hőmérsékletet (cserébe megtoldotta a VRM tempet) nem kell olimpuszi magasságokba emelni.

Szvsz fölösleges ilyen sarkalatos topikokat indítani, ebből úgy is csak billentyű huszárkodás lesz, nekik meg nincs olyan mélységű tech contentjük amiről órákat lehetne diskurálni.

5 Likes

Írhatnék még többet, de nem fogok. Azért pár dolgot “papírra” vetek.
Először is: szakadj le arról, hogyha ők valamiről nem mondják el, hogy szar, akkor mindenki megveszi. Mondhatsz bármit, ez b@romság. Ezen emberek annyian vannak, hogy statisztikailag
nem is kell figyelembe venni őket-mert kb. nincs egy sem! Ezt kéne megérteni.
Tehát még egyszer: statisztikailag SENKI nincs, aki szó nélkül mindent elhinne nekik, és tudja, hogy mit jelent a hardver kifejezés.
A szemét senkinek nem kell kinyitni. Lehet, hogy most valami Messiás 2.0-nak hiszitek magatok, de semmi újat nem mondtatok…
Azt is elárulhatnád, hogy kit hogyan vezettek félre? Komolyan érdekel. Mert nem beszéltek a hűtésről azon túl, hogy nem a legjobb? Hűhaaaaa… Mint már mondtam, SENKI nem fog megvenni egy terméket kizárólag az ő videójuk alapján. És nem is állítottak semmi félrevezetőt.
Sőt, gondolom nem használták olyan játékokra/annyi ideig, aminél már olyan szintű teljesítménycsökkenés lépett volna fel, hogy rögtön le kell hugyozni.
“Én meg, hogyha nem értek…” Hoppácska! álljon meg a menet! Lehet hogy durva vagyok,
de az úgy amblokk vagy hülyeség, vagy hazugság! Ezt csinálja kb. minden ember.
És ez nem azt jelenti, hogy minden ember egy f@sz, hanem hogy nem kell szakértőnek lenni ahhoz, hogy valamiről a tapasztalataid alapján nagy vonalakban véleményt alkoss. Garantálom, hogy te is ezt csinálod. Beszéltél már politikáról, történelemről? Hmm? Vagy bármi másról, ami nem tech? Az igaz, hogy az influenszerek felelőséggel tartoznak azért, amit képviselnek, amit mondanak. Csakhogy ha Pisti valami hülyeséget mond a HH-ban, akkor tudjuk, hogy lehet, hogy az hülyeség, mert ismerjük. Tudjuk, hogy ugyan nálunk(laikusoknál) jobban értenek a témához, és érdekesen elő tudják adni a dolgokat, ők sem mindentudók, így máshonnan is tájékozódunk (a tech videókkal kapcsolatban). TUDJUK. És nem kezdjük el szidni őket, mert nem tökéletesen pakolják össze a számítógépüket, stb. ÉRTED? Mert pl. a gépépítős live nem egy tutorial.
Ezt kéne felfogni. Egész egyszerűen nem tudjátok elhinni, hogy ha valami, amit ti szerettek tökéletesen csinálni, nem tökéletes, DE nem rontja meg az ifjúságot, nem dobják ki az emberek miatta a vagyonukat az ablakon, és nem válik tőle mindenki (rossz!) űrmérnökké.
akkor az nem rontja meg .
A következőre Reznov0001 nagyjából ragált, úgyhogy hagyom is…
És végül:EZ NEM KRITIKA, NEM PONTOSÍTÁS, NEM HELYESBÍTÉS. Ha nyitsz egy topikot, amiben elmondod, hogy: “ugyan tudom, hogy nem ez volt a videó lényege, de akit érdekel, annak mondom…”
“Srácok, tudom hogy ez nem egy tutorial, de biztos van, akit érdekel, hogy ezt hogy kellett volna…”
“Megjegyezném, hogy a hűtése sokkal több szót érdemelt volna, mert elég szarul van megcsinálva”
Vagy akár keményebben:
“B@zmeg, nem hiszem el hogy nem lehetett kifejteni, hogy szar a hűtés. Egyre többször ez van, legyetek már pontosabbak b@zmeg”
Ez kritika.
Ha nyitsz egy topikot, amiben végtelenül cinikusan, azt cáfolod meg, amit sosem állítottak magukról, más alkalmakkor pedig olyan dolgok hiányát kifogásolod, amik semmit nem számítanak, ráadásul olyan módon, hogy érződik, a cél egyáltalán nem egy értelmes beszélgetés kialakítása a témáról, csak a srácok szidása-az szarrágás.

1 Like

8 Likes

Pfuu basszus van itt fikázás rendesen. Egyeseknek mi a baja, hogy nemtudnak elmenni a dolgok mellet? Egyik laptop se hideg az egész alltalaban mind hangos meg meleg stb. Es gondolom hogy nem olyan brutálisan meleg, hogy throttling legyen. (most ne jöjjön senki a stresz tesztekkel mert az nem normál felhasználás)

1 Like

Sajnos senki nem kompromisszum kész, nincsen vita, nincsen megbeszélés vagy tények felsorakoztató érvelés, csakis kizárólag fröcsögés van, tisztára olyan mint a politika. :nauseated_face: :face_vomiting: :face_vomiting: :face_vomiting:
Ezért lezárom a témát.
Sajnálom.

5 Likes