TheVR Fórum

Asus tuf fx505du kevés fps

Sziasztok! 2 hete vettem a gamer laptopomat és hát mielőtt megvettem volna alaposan utánnanéztem, megnéztem a vr tech-es videót is, és hát egy ugyanolyan laptopot vettem, amit Pistiék is teszteltek, annyi külömbséggel,hogy az enyémben 8gb ram van. Nos az lenne vele a probléma, hogy kevés fpst produkál szerintem, ahhoz képest amennyit kéne tudjon. Például CS:GO-ban 80- 90 fps-em van, néha felugrik 100-ra, turbo módban amit az “ASUS armoury crate”- ben állitottam be, ezután azt gondoltam hogy lehet hogy ez normális, de letöltöttem a LOL-t, és hát 80-90 fpsem van benne lowon. Ezért szeretnélek megkérdezni titeket,hogy ez szerintetek normális, vagy ha tényleg nem akkor mit kéne tennem?
Válaszokat előre is köszönöm!
(AMD Ryzen 7 3750h, Gtx 1660ti 6gb, 8gb ddr4 ram)

A 8 gb ram általában 1 modulban van ezekben a laptopokban, amivel bukod a dual channelt, ami drasztikusan visszaveszi a proci teljesítményét.

Elég valószínű, hogy ezért. A probléma megoldása hogy veszel mégegy 8-as ram modult, lehetőleg olyat ami most is benne van, és beteszed.

1 Like

Nézd meg, hogy a játék a 1660TI-t vagy az integrált GPU-t használja.

Ezt hogy tudom megnezni?

Feladatkezelőben. Indítsd el a game-t, alt+tab ki és nézd meg hogy a feladatkezelő szerint melyik GPU van terhelve.

2 Likes

na az a helyzet,hogy a procim 100%-on van, a gtx1660ti 16% es az integralt kartya 56%