ASUS TUF gond

Sziasztok, lenne egy kisebb nagyobb gondom az új asus TUF FX505DU laposommal, Ryzen 7 3750h, GTX 1660 Ti van benne 16 GB DDR4-es rammal, és az lenne gond, hogy játék alatt egy idő után olyan masszív fps dropom van kb egy fél percre hogy minden akad még hang is meg minden, és már 2x volt szervizbe de nem nagyon akaródzik rendbe jönni,de szerintem ott ink a szervizesek balfaszok :smiley:.
Sőt most hogy a második körét is megjárta még rosszabb is lett most már a ventije nem csak hangos de idegesítően zajos, meg pont ma tapasztaltam, hogy nem ment semmilyen játék csak chrome 3 lappal az egyik youtube volt meg egy autocad mep futott és úgyis meg volt a drop. Meg valami oknál fogva néha ha rájön az 5 perc feleslegesen eszi a ramot,multkor volt hogy 12 GB meg evett és csak egy CAD meg chrome volt megnyitva facebookkal

Szerintem egy cserét próbálj meg ahol vetted!

Hőfokok terhelés alatt?

A CAD modeltől függöen sokat eszik.

De akkor se enyit

A homje az magas habar nem tudom hogy melyiket kene nezni
https://drive.google.com/file/d/1VDrBTCfysApwzSM5eqXl0aa4XVn7iY4w/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1py4SXjQJWDtRaN-xy4Obj8h98vbYEEzP/view?usp=drivesdk

GPU-val mi a helyzet?

Magasnak tűnik a hőmérséklet, olyan 85-90°C között meg kéne álljon…

BIOS frissítés nem volt az ASUS-tól ehhez a modellhez esetleg amin variáltak a venti profilon vagy a feszültségeken?

A gpu nem melegszik, volt az elsot megcsinalta magatol de a kovit mar nem rakta fel, de ahoz nem akarok nyuni mert nem ertek hozza es nem akarom elbaszni

FX széria leánybetegsége az ultra mega throttling. A gép erős , de nem laposba. Szaros 4 rézcsövet használnak ami kb használhatatlan ( értem ezt úgy , hogy ami a cpu-n van az van a GPU-n is ! ). Egy körre kötötték… Ez sajna ilyen. A laptopok 70% szinten zenész.

És még elkezdi nekem az asus hogy ez biztos driver hiba hogy rosszul raktam fel meg ilyenek, de az amd közölte hogy semmi köze hozzá

Sajnos egy telefonnak jobb a hűtése.

de másoknak meg jól működik akkor nekem mért nem akaródzik?

Mások több pénzt kapnak és meg sem érdemlik. :smiley: nemtudom. Silicon lottery?

1 Like