TheVR Fórum

Asus Zenfone 7 fülhallgató

Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy Asus Zenfone 7-et, amihez a jack csatlakozó hiánya miatt egyből rendeltem egy usb-c to jack 3.5 mm átalakítót is mert eddig jack fülesem volt.
Amikor az átalakítót csatlakoztatom a telefonhoz, azt írja ki, hogy nem kompatibilis. Ezzel kapcsolatban írtam az asus supportnak is, de ők annyit válaszoltak, hogy vegyek egy usb-c csatlakozós fülest mert a telefon nem képes átalakításra.
Rendeltem is egy fülhallgatót, ami usb-c csatlakozós, viszont mikor csatlakoztatom a telefon ugyanúgy azt írja ki, hogy a csatlakoztatott eszköz nem kompatibilis.
Kérdésem az lenne, hogy ezt valahogy lehet-e orvosolni?
Esetleg hogy milyen márkájú fülhallgatót vegyek, aminek a csatlakozója kompatibilis? Vagy inkább megérné várnom, ameddig lesz keretem egy jó minőségű bluetoothos fülesre?
Tudom, hogy vannak az asusnak fejhallgatói, de én inkább a fülhallgatót preferálom, azt viszont nem láttam náluk.
Köszi előre is a segítséget​:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Szia!

Milyen átalakítót vettél? Márka/típus.

Háát nem írja sehol, hogy pontosan milyen márka de egy képet tudok küldeni róla, ha az segít esetleg

Hát ez nem fog működni. Meg kéne próbálkoznod egy ilyennel (ebben van DAC):

Okés, köszi, teszek egy próbát🙂

Bocsi, tudatlan vagyok a témában😅
Van, ahol külön írja, hogy DAC chipes, valahol viszont csak simán chipelt ír, nincs külön kiemelve, hogy DAC
Az is jó lehet, vagy csak a DAC?

DAC legyen. Digital to Analog Converter. :slight_smile:

Ááá, hogy az annak a rövidítése, ezt valahogy nem realizáltam😅
Más márka is lehet?:sweat_smile:

Persze, csak kerüld a nagyon olcsót, gagyit. :slight_smile:

Okés okés, nagyon köszi​:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

1 Like

Szívesen, remélem működni fog! :wink:

Hali!
Bocsi, hogy zavarlak csak kérdezni szeretnél, hogy ez az átalakító jó lehet-e? Praktikusabb mert tölteni is tudok vele egyszerre

Semmi gond, ezért vagyok itt, hogy segítsek. :slight_smile:
Igen jó lehet.

Nem lenne egyszerűbb egy bt füles?

A jók sem drágák.

Vannak ilyen dobozosak és ez pl jól szól.

Meg a kedvenceim aksiidő miatt.
Konkrétan ebből a típusból van nekem is és imádom.

1 Like

Igazad van, egyszerűbb lenne, de én eléggé maradi vagyok, szeretem a kábeles füleseket szóval még egy próbát teszek, aztán ha az se megy, akkor marad a bluetooth​:sweat_smile::slightly_smiling_face:

1 Like

Nem mond hülyeséget @P_D_1 , de sosem lesz a BT-os olyan hangminőségű, mint egy kábeles. (vagy csak rettenetes drágán)

1 Like

Ahogy előttem is mondják, kényelmes a BT meg minden, csak a lényegét veszíti el; a hangzást.
Sosem fog “olyan jól”/ úgy szólni mint egy normálisabb kábeles. Szóval én megmaradnék a kábelesnél.
Mennyi a kereted amúgy erre a DAC -ra/átalakítóra?

1 Like

Rá ne akard beszélni egy ilyenre. :smiley: (FiiO Q3 DAC+AMP (THX, MFi) - FiiO Webshop)

Áh :smiley:
Ilyenre nem…
De van ilyen kisebb átalakítóbol is jó.

1 Like