Asztali gép egyik napról a másikra nem kapcsol be

Sziasztok !

Azért írok hátha valaki találkozott már ilyennel.
Egy szobával arrébköltöztettem a gépet és elösször csak a bios-ig töltött be bekapcsoláskor utána fehér villogó kis csík. Másnap már a bios-ig sem töltött be csak felpörögtek a vetillátorok és ezerrel porogtek majad leálltak és utána csak meg megmoccantak a ventillátorok.
Ma kipróbáltam egy másik táppal és azzal is ugyan ez van. A ramokat felváltva cserélgettem hátha azzal van valami de szintén nem moccan. Próbáltam másik videókártyával videókártya nélkül ugy is semmi.
És ezek kombinációját.
Gép:
Alaplap Asrockx99 extreme3
Proci Intel i7 5820k
Ram kingston hiperx fury 4x8 gb 2133
Videókártya asus gtx 970 turbo
Táp cooler master B700 ver.2

Vagy esetleg van valakinek olyan helye pesten ahol megtudják nézni, hogy mi lehet a probléma.

Válaszokat előre is köszi!!

Az összes csatlakozót a házban nézd meg, húzd ki, dugd vissza, lehet valami kilazult, amikor átvitted.
Van egy pár egyébként:

2 Likes

Mindenképp vidd el egy ilyen helyre… Kb ki is lőttél minden lehetőséget.

Dugaljt ellenőrizted? Ha csak egy szobával vitted odébb, és nem lazult meg egyik csati sem, lehet az a rossz.

1 Like

Ez nagyon nem hangzik jól.

Milyen CPU hűtő van ? Nem csaptad oda sehová a gépet vagy érte valami behatás?
Nekem akkor csinált ilyet az egyik gépem, amikor a CPU foglalat lett BGA-s vagy a hűtőt nem egyenletesen húztam le, és ferdén nyomta a CPU-t.

Esetleg próbáld ki, hogy leveszed a hűtőt, procit kiveszed és visszarakod.

Gépet fektesd fel az asztalra, hogy vízszintesen legyen az alaplap, és elég ha csak rárakod a hűtőt, nem kell ráhúzni, ha így eljut bios-ig, akkor valószínű alaplap hiba.

A táp cserével minden csatlakozást kihúztam és bedugtam szóval nem az. Arra voltam kivámcsi, h valakinek volt e már ilyen szervízzel tapasztalata amit szívesen ajánlana.

Procihűtő: CoolerMaster hyper 612 ver 2

Konnektorról még mindig nem írtál. Próbáltad a gépet az előző helyen? Próbáltál más fogyasztót ebben a konnektorban?

A konnektort is kipróbáltam meg a tápcseréhez átmentem haveromhoz egy teljesen másik lakásba és ott sem működött

Elvittem szervízbe meghalt az alaplap viszont a procit nem tudták megnézni mert nincs náluk ilyen foglalatos.