Asztali PC ~100-150k

Sziasztok!
Eléggé limitált keretből, 100-150 ezer forint közötti összegből szeretnék egy gépet vásárolni.
Sajnos soha nem csináltam még építést, így a tudásom abszolút nulla arról, hogy mit és hogyan lenne érdemes csinálni.
Szíves segítségeteket és ajánlataitokat kérném ez ügyben.
Főként régebbi játékok (CS:GO, World of Warcraft, Star Wars The Old Republic), low-medium beállításon való szaggatásmentes futtatására szeretném használni, és reményeim szerint még kibírná a következő 2-3 évet csere nélkül.
Jelenleg egy nagyon régi laptopom van csak, így meglévő alkatrész egyáltalán nincs itthon.
Azonban van egy monitor, ami az alábbi:

LG 24MK400H-B

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Üdv:
Norseman

Csak ismételni tudom magam, használt hardverek. :smiley:

2 Likes

220 alatt már nincs gép a build ajánlóban.

@Norseman

Használt 3.-4. gen i7-es configokat nézegetnék a helyedben.

2 Likes

Ezt a buildet az elmúlt 2 órába raktam össze, elvileg minden megfelel. A napokban az esetleges hibákat javítom.

Ha nem probléma nem nyitnék új topicot feleslegesen , találtam használtan egy pc-t és erről szeretnék érdeklődni hogy szerintetek megérne e 130 ezer forintot. Én is ebben a 100-150 ezres értékben vásárolni csak ha lehet használtan.

• MSI A320M-A PRO **
    **- AMD Ryzen 3 2200G **
    **- 8GB Crucial Ballistix Sport 2666MHz **
    **- Asus ROG STRIX RX 570 4GB GDDR5 256bit
    **- 256GB SanDisk SATA SSDone)
    **- Kolink Inspire K1 RGB ház
    **- Corsair VS Series VS450 450Wp

Én hardverapróról vettem használt GTX 1070-et 40 ezerért pár hónapja beszámítással. Mindent meg lehet oldani hardverapróról ha olcsón szeretnéd. :smiley:

4 Likes

BIOS-ra figyelj.

A vga helyett többet érne a 16gb 3200-as ram.

@ati423
Szerintem nem.

Átfutottam a build ajánlót és az egyszerűség kedvéért induljunk ki ebből.

vga-t, ssd-t, hűtőt levesszük akkor rögtön 150-nél járunk.
Procit cseréljük 3200g-re. Ha éppen van raktáron akkor itt is fogunk olyan 10-12k-t.
Na jelenleg akkor ott tartunk a matek szerint, hogy 138-140k környékén.
Szóval ha nagyon szeretnénk akkor maradhat az ssd és a hdd-t hagyuk ki, és 150-en belül maradtunk még akkor is.

5 Likes

Köszi a segítséget

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
Mindenféleképp teljesen új gépet szeretnék, így akkor marad még a gyűjtögetés, és megpróbálok majd beruházni a ‘Starter Plus’-ra.