TheVR Fórum

Átverős oldal VIGYÁZZATOK Vizna.hu

Update: az oldallal kapcsolatban csak itt a fórumon több tucat bejegyzés született, miszerint átutalás után az ügyfélszolgálat elérhetetlenné válik, a termékek pedig sosem érkeznek meg. Többen rendőrségi feljelentést tettek. Minden ide tévedő károsult, aki még nem tette meg, mihamarabb keresse fel a rendőrséget illetve a bankját! Enélkül a kártérítés esélye nulla.

Az oldalt időközben lelőtték, a domaint bejegyző és a webshopot korábban üzemeltető cég adatai (köszönjük @P_D_1) :

'90-es évek óta létezik, alvó, azaz árbevétellel nem rendelkező cég. Számlaszám is bejegyzett. A tulaj szlovák, külföldi lakcímmel, valószínűleg stróman. A székhely egy évek óta üresen álló, romos épületbe van bejegyezve.

A csaló webshopról időközben cikk is megjelent:

4 Likes

Biztató jelek…

6 Likes

Na ezeket nem is láttam. :open_mouth:
Köszi szépen ez eldőlt :laughing:

3 Likes

Akinek van 1 cseppnyi józan esze az egyből észreveszi :sweat_smile:

Amúgy a banki utalás elviekben az Extreme Digital-nál is divat (volt), ezt nem is tudtam.

Nem a konkrét utalásra gondoltam bar azis gyanús hanem inkább, hogy ilyen túl szép hogy igaz legyen árazás uj termékre stb😅

1 Like

maga a cég élő és létezik.

'90-es évek óta van.
Számlaszám is bejegyzett.

VISZONT!!!
szlovák tulaj, külföldi lakás

Cég székhelye:

Én messzire kerülném.

7 Likes

ki ez a magánnyomozó? :smiley:

2 Likes

Kíváncsi lennék vannak e tapasztalatok

Engem is érdekelne, hogy van e tapasztalat :3

Milyen tapasztalatot vártok?
Az az IQ szint ami ennek bedől az nem jár erre a forumra. :smiley:

3 Likes

15.882 forint a legolcsóbb termék gyerekek, lehet tesztelni. :smiley:

2 Likes

Hogyan lehet bejelenteni egy oldat?
PL hogyan tudom jelezni a google-nak, hogy az oldal nem biztonságos, hogy tiltó listára tegye az egész weboldalt, tudjátok mikor az oldal betöltése előtt egy figyelmeztető piros oldal tölt be!

Vagy hogyan tudom bejelenteni a magyar hatóságok felé online?

3 Likes

Bizonyítékkal, azaz próbavásárlást végzel saját felelősségedre.

2 Likes

Google-nek van ilyen jellegű oldala, ha megadod nekik a weboldal URL-jét, és ha többen is jelzik, akkor majd bejelezhet a böngésző, hogy problémás lehet a weboldal, és csak saját felelőségre mehetsz tovább az site-ra. Igaz, adathalászatra van kimondottan, de részletekben lehet írni, részletezni mi a gikszer.

Nem tudom, hogy ez mennyire hatásos, nem küldtem még be egy oldalt sem, de itt a link, ahol ezt meg lehet tenni:

1 Like

További részletek az adathalászattal kapcsolatban

Sziasztok! Megkérdeztem a DHL Express-t, NEM ÁLLNAK SZERZŐDÉSBEN ILYEN CÉGGEL, NINCS AZ ADATBÁZISUKBAN.

12 Likes

Egy ps4-és fülest néztem én is 6-7 ezerrel olcsóbb mint máshol, de ez az előre utalás?

EMBER! Kamu!

4 Likes

Bárkinek pozitív tapasztalat? Megérkezett-e a rendelés? Vagy felejtős?
Köszi