Autó fanok ellentétei , Pisti Bogara

Smoke and charm vagy rpm and charm, már nem emlékszem pontosan, egy poszt-ban láttam.

Az lehet, oldalak is szoktak kérni infót meg képeket, hogy posztolják. Én sem tartom már számon hol jelent meg. :smiley:

Elég csini a Supra-d :smile: :+1:

Végre egy ilyen témájú topic is (vagy csak eddig nem találtam ilyet :smiley: ). Nekem is nagy álmom egy igazi amerikai izomautó (Mustang, Corvette Stingray, Camaro stb.), de a többit sem vetem meg. :smiley: Ha majd lesz rá, egy MX-5-re biztos benevezek.
Ha már felmerült, akkor valaki el tudja magyarázni, hogy a smoke and charm jelenségnek (ha lehet így nevezni) mi értelme? Nem tudom, hogy miért jó az, hogy okádja a gép a füstöt és sokszor bunkó módon ezt emberek arcába nyomják (szó szerint)…

Sziasztok. Nekem is egy álmom egy saját bogár bár én inkább efy Beach Buggyt építenék belőle. Meg persze az igazi álom egy saját építésű Lotus 7.

Köszi! Bár még 97% ban gyári kb :smile: Idővel sok átalakításon esik majd át csak hát ennél az autónál minden szarság egy vagyon :smiley:

Nekem egy 69-es áll a garázsban jelenleg felújítás alatt van. Egy kis alváz lyuk meg hiányzó sárhányó de a motor az legalább tökély. Sajnos a elhúzható tető kicsit fosika mert a szomszéd tönkre cs*szte. De tuti baszó lesz ha egyszer kész lesz :smiley:

Értelme nincs a kormolásnak, viszont nincs olyan húzott dízel ami ne kormolna akár egy kicsit is, csak egyes emberek úgy vélték az menő ha nem megy az autó viszont ****-re kormol.

Kövezzetek meg, de ez az autó gyárilag is gyönyörű :grin:

Az a baj hogy az ilyen ellentéteknél teljesen felesleges vitázni…
Néha így körbe nézek az ismerőseim között és 3 fajta embert látok…
1: a sufnis (smoke ‘n’ charm) dízeles hülyegyereket, aki egy 1.6 td-t szarrátuningol, majd löki a hülyeséget, szidja a hondát, és amint kinyitja a száját egy szót üvölt csak “nyomaték!!!”

2: a helyi menő benzines barom, aki vesz egy 1.4-es civicet és mint egy marha, aki nem ismeri a váltót tiltatja minden rohadt fokozatban, és szidja a dízelt. De a spoiler meg a +downforce kell…

3: az igazi keménycsávó, akinek a p*csére is az van tetoválva hogy “kilinccsel előre” és vesz egy 800 éves BMW-t vagy egy ládát és az összes kanyarban erőlködik…

Nah ha valaki ezen kategóriák közé sorolja magát akkor sry, de ez van… Ezekkel nem vagyok hajlandó beszélni ilyen témákról…

Egyébként benzin párti vagyok és csakis turbós motor érdekel…
Engem nem egy turbós benzines autóval vittek/mentem
És azóta baromira nem tud lázba hozni a dízelmotor, drága, kényes, büdös, komplikált (viszont sokkal precízebb a nagy nyomasoknak köszönhetően), arról nem is beszélve hogy egy turbós benzines motorban is van bőven nyomaték…
Tökéletes példa…
Audi A4 B9 (azért Audi mert széles motorpaletta van)

• 2.0 TFSI 249LE/370Nm
  • 2.0 TDI 187LE/400Nm

Most nem kötöszködésből… De melyiket veszed észre? Azt a 30Nm-t vagy a majdnem 60LE-t?

Nyilván mindkét oldal bőven tudna regélni hogy miért az ővé jobb…

Engem egyszer vittek egy belpiacos Evo9-el… (326LE) azóta nekem az az alomauto… Egy FQ-360…
De attól függetlenül szeretem az öreg izomautokat, bár azokat inkább csak nézegetem, nem az én stílusom…
Szeretem a hyperautokat, kedvencem az Agera RS…

Pistit tudnám idézni mikor a torrentről beszélt…
“nincs bajom azzal ha valaki azt szereti, azzal van bajom mikor meg akarnak győzni hogy az miért jobb…”

Nézd ezt a “régi” kommented :smiley: nem kellett sok idő ehez az álomhoz :slight_smile:

ezzel a v8as amerikai verdaval szivembol szoltal :smiley: csak ugye azt tankolni is tudni kell :smiley:

Hahha tényleg… Ház, garázs meg udvar még nincs, szóval majd házalok és kereshetek valami garázst, biztos egyszerű lesz csak 5,5 méter hosszú kell legyen :smiley: Egyébként, amikor ezt írtam már vagy egy éve kerestem a megfelelőt, aztán egyszer csak meglett :slight_smile: Előzetes átnézés (szerelő által) után azt kell mondjam, megérte várni.

Tankolás annyira nem gáz, ezeket azért nem napi használatra kell tartani, főleg nem télen. Alap fenntartási költség pedig elenyésző (évi kb 15 rugó)

Én álmom egy mustang, de az a csúcs csúcs…
És olyan márkáért rajongok ami nem tipik kedvenc de… a skodák :smiley: álom egy octavia rs :slight_smile: fábiam (remélhetőleg) biztos lesz… Egyszer :D)