Autós erősítő és mélyláda

Sziasztok. Most szeretnék venni az autómba egy mélyládát és erősítőt a kérdés, hogy melyiket válasszam :Mac Attac 4050 erősítő vagy crunch mxb 4150i és a mélyláda Hertz 380D vagy Crunch crb500?
Jó lenne a 4channel en is erős erősítő mert később szeretném az első kettő magas/közép hangszóró párt is lecserélni/rá kötni
Előre is köszi :slight_smile:
(Egyébként használtan ugyanannyi az áruk mielőtt bárki azt nézné)

Erőlködőből inkább crunhcra mennék, subkockából meg mindenképp a Hertz-et támadnám ezek közül.

De már régen autóhifiztem, várj meg egy szakembört.:smiley:

Nemhiszem, hogy itt vannak igazi szakik akik rég benne vannak a témában de hátha találok :grin: és köszi neked, megfontolom. Amúgy kicsitt drágábban van egy Alpine swr 12d4 3000W/1000RMS ez már egy fentibb szint?

Szia.
Én mondjuk gusztustalan sok autós erősítőt javítottam :slight_smile:
MAC et felejtsd el, crunch egy fokkal jobb, de a forrasztások el folgnak benne töredezni és ebben fog elhalálozni.

Teljesítményben kb azonosak, mind a kettő 4x 50-60W ot tud. Hidalva 150-200 között.

Ládából én is a Hertz 380D-re szavaznék, de ezek az erők elég harmatosak lesznek hozzá , és egyik sem bír hídban 2 Ohm-ot… szóval ha nem váltasz nagyobb erőre akkor marad a Crunch crb500:)

Kábelszetten ne spórolj. RCA-n pláne. És ne egy oldalon húzd a táppal.

Hog érted azt, hogy ne egy oldalon húzzam a táppal?

A jelkábeleket a táptól minél távolabb kell elvezetni. A tápkábelnek akkora szórt ( elektromágneses tere ) zaja van, amit a jelkábel összeszed, és hallatszani fog. Fordulatszám függő zúgás/sípolás stb.

értem .kőszi
esetleg ez a kit elmenne?
Subwoofer Stealth dublu
600 W RMS
Amplificator Zebra Sound 1600W
400W X 4

Condensator Renegade RX1200
1.2 F

Egy betűt sem találni neten egyikről sem, így nem nagyon tudok rá mit mondani.
Ha valóban 2x40A bizti van az erőben gyárilag, akkor az már biztató.

(80x14,4x0,6)/4 = ~150W csatornánként, hídban 300W 4R, de hogy a valóságban milyen lehet az passz. Elég noname cucc.

Kondis marhaságot el kell felejteni. Normális vastag tápkábelt kell behúzni.
Nekem egy Steg k2.02 van bent egy gladen sqx10 nyomóval. Ezekhez egy 20as tápot húztam be.

és akkor tudna 2x 300w ot stabilan bridge-ban?de ha vele adja a kondit akkor mitcsináljak? xD

Annyira noname az az erősítő, meg a láda is, hogy csak tippelni tudok :smiley: hűtőfelülete elég kicsi, szóval tartósan biztos nem bírja.

Azthiszem lebeszéltél róla :sweat_smile:. Bocsi, hogy ennyit kérdezösködök de akkor ha külön veszek (most találtam) egy Alpine Mrv 1005 et és hozza a Hertz 380D páros elmenne?

Ez nagyon jó kis erősítő, de hídban ez sem visel el 2ohm-ot, csak 4-et. De ha jól nézem a nyomó az 2x2Ohm. Sorbakötöd a tekercseket ( ±± ) akkor teljesen jó.

image

Nekem is kb ennyi van W-ban. Bőven elég.

Milyen kábelezésed lesz ? Milyen biztosítékokkal ?

Nemtudom még milyen lesz. De melyik biztosítékokra gondolsz? Az erősítőben vagy a biztosítékházban?

Főbizti, rögtön az akku után.
Ha később akarsz bővíteni, akkor valmai 20as kábelt lenne érdemes hátrahúzni. Elég csak pozitívot, negatívot meg mondjuk a bizti öv csavarjától lehúzva ( alatta felcsiszolva, rendesen saruzva stb ).
Biztosítékból neked elég lenne mini ANL 80A.

Vagy kezdésnek ez a szett tökéletes + pár tartalék bizti:

Csak annyi, hogy én Erdélyben lakom ezt elfelejtettem mondani de árukereső/compari. Ro - n nézek akkor

biztos van ott is ilyen szett, szóval fogsz találni :slight_smile:

Na helló. :grin: Valahogy sikerült eldöntenem és megrendeltem a hertz mélyládát… De még mindig nincs erősítőm​:sweat_smile::sweat_smile: ja és most azt szeretném kérdezni, hogy ez a szett megteszi?

Recomandat pentru amplificatoare de pana la 1000 W
Contine 5m de cablu de alimentare de 15mm grosime
Soclu de siguranta si siguranta
0,8 m de cablu de masa de 15mm grosime
Papuci de conectare
Cablu remote , 5m
RCA de 5m
Bride de prindere

Egy szót sem értek belőle, de biztos :smiley:

az a lényege ,hogy 5m pozitiv 15mm vastag, 0,8m negatív a remote is 5m rca is 5m xD de ennél tőbb pénzt nem szeretnék kiadni .ez forintban 10k+szálitás