Az idősek és az internet kapcsolata

Az idősek és az internet kapcsolata

Szerintem az idősebb korosztályt nem érdeklni az internet és más kütyük.
(Erről szerintem sokat lehetne beszélni)
Mi lehet ennek az oka…
Hogyan lehetne rajta változtatni…
_Saját tapasztalatok… _
stb.

Ezt azért be kellene határolni, mert nem fekete vagy fehér.
A 60 feletti korosztály jó nagy részében hajlandóság sincs megtanulni kezelni az eszközöket, aláírom.
Viszont.
Nagymamám 70 éves és neten rendel, tart kapcsolatot.
52 éves ismerősöm pedig a telefonnal sem boldogul.

Ez így nem teljesen igaz. Ahogy a fiatalok között is sok az informatikai analfabéta úgy az idősebbek között is sokan vannak akik használják az internetet, bár nem feltétlenül jól. A 60 év felettiek osztják meg a legtöbb álhírt és hamis információt. Ha már mindenképpen kellene valamiről beszélni az a helyes internet használat és az hogy mi számít megbízható forrásnak és mi nem.

Szerintem nem csak a kor ami ezt befolyásolja. Az ismerőseim között vannak idősebbek és fiatalabbak is. Én azt vettem észre közöttük, hogy az “egyszerűbbek” sokkal kevésbé fogékonyabak. Akik látják, hogy sok dolgot megkönnyíthet, egyszerűbbé tehet a technika, az internet stb… azok elsajátítják az ehhez szükséges készségeket és használják is. A többi pedig kortól függetlenül lenézően tekint mindenre aminek köze van a számítógépekhez. Velem is megtörtént, hogy lenézően beszéltek rólam amiért én “értek” ezekhez a dolgokhoz és használom is. Az hogy szeretem is, pedig volt akinél teljesen kiverte a biztosítékot, nem csak idősebbek, hanem velem egykorúak vagy fiatalabbak között is. Szóval szerintem ez nem életkor, hanem intelligencia kérdése.

Ez teljesen igaz. Engem se érdekel az internet, csak wifi legyen, kappa

Teljesen emberfüggő az egész.
Van aki teljesen elzárkózó, van aki elfogadja az internetet és a számítógépes világot.
Tisztelettel, de sajnos mind idősek, mind fiatalok között vannak idióták.

A nagymamám, aki már egy jobb helyen van, 80 évesen még a Facebookot használta, és tárgykeresös játékokkal játszott.
Ez tartotta a tudatát egészségesen.

Ahogy feljebb le van írva, leginkább intelligencia kérdése az egész.

Apám 66 éves lesz idén szeptemberben és gőzerővel netezik, többek között a kedvenc platformja a Youtube :smiley: