TheVR Fórum

B450 TOMAHAWK MAX BIOS beállítás

Sziasztok!

Akadt egy olyan gondom, hogy nem tudom hol lehet vissza állítani az alaplap eredeti állapotát a BIOS beállításnál.
Rákerestem, de egyszerűen nem találom. Valószínű én nem találom csak. :smiley:
XMP profil-t akartam beállítani, mert a RAM nem annyin pörgöt, amin kellene és valamit sikerült el állítanom.
Ha jól emlékszem, valami pps beállítást kapcsoltam ki, csak nem tudom hol lehet vissza nyomni.(nem biztos, hogy ez volt a neve)
Illetve a kártyánál elkezdett villogni folyamatosan pirosan, ahol a 8-pin-es kábel megy be. Ez aggaszt a legjobban, mert nem volt olcsó és idegesít, hogy nem tudom miért csinálja ezt.

Remélem tudok segíteni!

Build:
CPU: AMD Ryzen 5 2600X 6-Core 3.6GHz
GPU: ASUS RTX3060 ROG STRIX O12G V2 GAMING
Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
RAM: Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB M. 2 PCIe
Táp: Seasonic Core GC 650W Gold

Szia!

A piros villogás a kártyán a nem megfelelő tápellátást jelzi, azaz, hogy nem elég kakaó. Amennyiben a kép nem megy el és nincs semmilyen grafikai probléma, nem feltétlen kell vele foglalkozni. (ha letöltöd az Asus GPU Tweak II-őt, abban ki is lehet kapcsolni, ha zavar a villogás)

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/Graphic%20Card/Unique_Applications/GPUTweakII-Version2380.exe

A BIOS visszaállítása: lépj be a BIOS-ba, nyomj egy F7-et az Advanced Mode-hoz és a Save & Exit menüpont alatt válaszd a Restore Defaults menüpontot.

1 Like

Akkor lehetséges, hogy a RAM miatt nem elég a tápellátás?
Eddig ugye 2400-on pörgöt, most 3200-on.
Tehát kellene egy erősebb tápot beszereznem, hogy a RAM is 3200-on pörögöjön és a kártyának is legyen elég?
A BIOS visszaállítást, pedig köszi. :smiley:

1 Like

Nem, a RAM-nak nincs köze hozzá, ez csak és kizárólag a tápon belüli PCIe sínek +12 voltjára vonatkozik. Külön-külön adják az áldást az alkatrészeknek normális tápoknál - namost a Seasonic a legjobbak közt van (ha nem a legjobb).
Talán kicsit gyenge a 650W, plusz nem is a Seasonic Focus-ról beszélünk, ami “jobban hegyezett” a változó teljesítmény felvételekre.
Viszont, mint mondtam, ha nincs érezhető gond, lassulás, nem megy el a kép, akkor a videokártya túlérzékenysége miatt villogtatja a LED-jeit. :slight_smile: (elég neki, ha 11.99V-t kap, nem pedig 12.00V-ot és rinyál - mondjuk jogosan)

2 Likes

Okés, akkor addig kikapcsolom a LED-et, hogy ne villogjon, de biztonság kedvéből, azért beszerzek majd egy nagyobb tápot minél hamarabb.
Köszi a válaszokat még egyszer. :grin:

1 Like

@lengyelb :lock:
Köszi!

2 Likes