BenQ ZOWIE XL2411P megéri?

Sziasztok! Kb 60-70 ezerért szeretnék monitort venni főleg gamingre. A BenQ ZOWIE XL2411P-n gondolkodtam. Érdemes megvenni, vagy van ebben az árkategóriában jobb? Följebb nem tudok menni sajnos, és várni se tudok mert most fogok venni egy új gépet és nincs monitorom. :smiley: Előre is köszönöm.

Milyen géped lesz? Az is elég fontos tényező.
Ez 24 helyett 27-es, TN panel helyett VA panel, ugyan úgy 144Hz, tehát jobb:

Szia. A build ajánlóbol a Mainstream Plus véleség lesz. Akkor szerinted ezt vegyem?

Hát mondanám, hogy ilyen géppel már 1440p is mehetne, de egy olyan monitor 130k, szóval ha ez a keret, akkor a fentebb említett monitor a neked való, bár nem állítom, hogy 1000% nincs ennél jobb, de amit te linkeltél monitor, annál jobb választás szerintem.

Hát a 130k-s monitor az tuti nem fog összejönni. Majd talán akkor a jövőbe. :slight_smile: akkor azt veszem amit te mondtál. Köszi

Nézz szét azért még alaposan, kérdezz meg másokat is stb… Én körülbelül 2 percet fordítottam rá, mielőtt belinkeltem neked, szóval óvatosan.
Most belegondolva 27 colon FHD nem tudom mennyire lenne pixeles.

Végül utánanéztem, legtöbb helyen ilyen árban vagy rosszabbak voltak, vagy ugyan olyanok mint a c27g1. Sok helyen ajánlották a c24g1-et, ami csak 24 colos és a curve egy kicsit kisebb, de amúgy ha jól láttam (ezeken kívül) ugyan az. Meg mondjuk egy tizessel kevesebb is. Akkor szerinted a c27 vagy a c24 legyen?

Mert FHDra elég 24 col is nem? Ha 4k-ba játszanék, akkor lenne jobb egy 27-es, nem?

Pont ezt akartam írni. 1080p-re 24" a max

Miért?

Akkor a c24g1-t fogom megvenni valszeg. Kicsit offtopic, de hogyha pcx-en nem találok bizonyos részeket, ami a build ajánlóba le van írva, akkor érdemes/lehet nyitni egy új topicot ahol pl. megkérdezem hogy ha ezt a részt kicserélem olyanra ami van a pcx-es srácoknál, jó lesz e a build stb.?

Nem érdemes egy helyről venni mindent. Plusz tudtommal úgy is összerakják neked ha egy-két alkatrészt sajátként hozol (mert mondjuk máshol vetted meg), de erre érdemes rákérdezni a supportnál. Szerintem nyithatsz neki topikot az átláthatóságért, de itt is szívesen segítünk

Oké, köszi. :slight_smile:

Lezárva ekkor: #14