Beruházások kérdése Gaming PC-hez

Sziasztok. Gaming PC-vé szeretném alakítani a már félig-meddig modernizált gépemet.Legfőbb célom most egy újabb processzorra való beruházás lenne,mert mostanra elvault.Őszinte leszek,sokat nem értek a PC buildhez ,szóval ezért fordulok hozzátok és szeretnék tippeket kérni.1,Milyen processzort ajánlotok?2,Az alaplapra is ráfér egy újítás,vagy esetleg “kötelező” a processzor frissítésével azt is?A keretem 90 ezer forintig engedhető,azonban ha mást is kell frissíteni benne ez mehet feljebb is.
Célom,hogy a Fortnite szakadozás nélkül fusson a legrosszabb helyzetekben is.(nem kinevetni,jelenleg ebből a játékból több százezret szedtem már össze,mert versenyszerűen űzöm.)Én nekifutásból erre a procira gondoltam,várom a véleményeiteket.Intel-core-i7-6800k-340ghz-2011-3-box
Előre is köszönöm a segítséget.
Videókártya:Radeon RX 580 8GB GDDR5 256bit
Processzor:Intel Core I5-3450 3.10Ghz 3.50GHz(4mag,4logikai processzor)
alaplap:GA-Z77X-D3H
Memória:8GB RAM
SSD:Kingston SA400S37120g
Tápegység:FSP 600W Hyper M
Monitor:benq zowie xl2411p(144hz)

+kérdések:A gépházat 2012-ben vettem. A kérdésem a következő. Lényeges ezt is fejleszteni ilyen beruházások mellett?
Köszi,mégegyszer.

Mindenképp kell alaplapot, processzort, és ezzel együtt ramot is cserélned. Jelenleg kb csak AMD buildnek van értelme újonnan.

Ehhez segítséget találsz a Build ajánlóban.

1 Like

Platformváltást ajánlanék igazából.

ryzen 5 2600 - 36-40k
MSI B450 Tomahawk MAX - 36k
2x8 GB RAM - 20k

Házat 15k környékén találsz, habár nem tudom milyen a mostani, de valószínűleg csereérett. Tápod és GPU-d maradhat még.

Ez igy 100-110k körűl jön ki, de hosszútávon fejleszthető marad sokkal kisebb anyagi ráfordításokkal.

2 Likes

Egyetértek, annyi hogy ha nem fér bele most a keretbe, végülis a házcsere azért nem sürgős.

Értem,köszönöm a válaszokat.A keretbe belefér még így is.
néhány egyszerá kérdés:miért szükséges ehhez a RAMot cserélni?A 8GB ramot egyébként nem szoktam kihasználni gaming közben sem.
A ryzen 5 2600-at mondjuk egy 3600-ra és az alaplapot egy fokkal gyengébbre-vagy ennek semmi értelme?

A RAM cserét az alaplapváltás indokolja: a jelenlegi DD3-ast kezel míg az új már DDR4-el üzemel.
2x4 GB RAM-ot 15k körül tudnál venni jelenleg, tehát 5k-val lennél bennebb és azért az már kevés tud lenni, ha esetleg máshoz is kedvet kapnál. Az upgrade maceráról meg nem is beszélve.

Maradhatsz a 2600-nál a kereted miatt is és azért is mert nem kapsz a 3600-al annyival nagyobb teljesítményt mint amennyivel többe kerül (65k)

Alaplapot mindig érdemes az elérhető legjobbat választani a piacról, nem azon kell spórolni :wink: Jól fog jönni majd a későbbiekben az esetleges nagyobb procira váltáskor és nem akkor kell majd arra is költened. Amit spórolnál most rajta 5-10k, annak többszörösét fizetnéd ki később.

2 Likes

Köszi Zoli,sokat segítettél. Utolsó:egy 2x8 GB Ramhoz tudnál típust ajálani?

Nézd meg a build ajánlót , vagy lehet akár ez is

3000/3200MHz palettáról keresgélhetsz.