TheVR Fórum

Bice-bóca filléres egypálcás Intel konfig

Igények: általános felhasználás, netezés, youtube full hd és 4k, 10+ éves régi játékok. *(Az alaplapon kívül mindenben használtat akarok.)

Alaplap: socket 1151, DDR4, stabil, megbízható, tartós, hosszabb élettartamú kondik (ha létezik ilyen fogalom még), DVI,HDMI, esetleg DP és Bluetooth, min 2 3.x USB

Processzor: i3-8100? Ár/teljesítményben jónak látom, bár sokan írogatták errefelé, hogy a 4 mag már “semmire sem elég”.

Memória: megbízható, stabil, 8-16 GB

Videókártya: nem feltétlenül akarok, ha a processzorban található elég lehet arra amit írtam fentebb.

Ház: valami egyszerű fekete, de ne túl gagyi lemezből, előlapi USB

Ezek vannak: ssd, processzor hűtő, tápegység (Thermalatake 630W Berlin)

Hogy mennyit akarok rá költeni? Passz, de azért nagyon ne engedjétek el a fantáziátokat!

Előre is köszönöm a segítséget!

Na akkor neked egy Ryzen proci kell mert abban az integrált vidikari sokkal erősebb. Minden G végü Ryzen prociban van csak integrált vidikari . Nem írtál keretet de szerintem nézz kompletten használt gépet akár vidikarival .

Pontosan melyik Ryzen G processzorra gondolsz? Egy i3 8100 most kb 20-22k körül mennek a HA-n. Egy ehhez hasonló teljesítményű Ryzen 5 3400 G 40k.

Ezt a weboldalt tessék elfelejteni, nagyon fals adatokat közölnek.

Már kivettem a linket, mert nekem meg se jelent. Vagy valaki kivitte közbe előttem is? Érdekes. A lényeg, hogy nem igazán vagyok otthon ebben, mi az a Ryzen proci ami ehhez hasonló? Annyiban bajon van az AMD-vel, hogy akkor más processzor hűtő is kellene.

Esetleg neked véleményed ezen kívül?

Intel féle iGPU nagyon sovány.

10 éves gamák is max. ilyen 720p60 / 1080p30 körül lehetnek egy LOW-MED vegyes beállítás mellett.

Elégnek elég, addig amíg nem akarsz mellé csavarni valami konkurensnek mondható videókártyát. Ha meg igen, akkor ott vagy hogy igazából lehet nem árt majd cserélni egy 6 magos i5-re.

Csak 16GB most már, az is csak 2x8GB kitben.

ASRock B365M Pro4.

SilentiumPC Signum SG1

3 Likes

Pontosan erre gondoltam ,igen drágább de sokkal erősebb az integrált vidikarija . Hűtőt meg általában mellékelnek , de még mindig tartom azt h nézz használtan egy komplett gépet ami belefér a keretedbe.

4 Likes