TheVR Fórum

BIOS-ba való belépési probléma

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a gép alvó modbol valo bekapcsolása utan nem bootol be a gép,hanem helyette azt írja hogy felkészülés az automatikus javításra. Visszont bármit csinalok nem bootol továbbra se.
Bedugtam a pendriveot a gépbe és probáltam újra telepíteni a gépet ,de amikor probáltam belépni a biosba utana kiad egy másik hiba üzenetet miszerint indítsam újra a gépet és válasszam ki a megfelelő rendszerindító eszközt… és nyomjam meg az xy gombot
Viszont a billentyűre nem rak áramot probáltam 2-3 usb billentyűt egyik se reagál semmire akármelyik usb portba dugom, így nem birok a biosba

Milyek win van rajta?
Cmos reset megvolt?

1 Like

Win10 pro
Nem lett csinalva

Szia!

Egy bővebb konfig leírást légyszi, hogy milyen gépről is van szó.

Geforce gtx 1060 6gb
Ryzen 7 1700x
B450M S2H alaplap
16gb ddr4 ram
256gb wdblack m.2 ssd
2+1tb hdd

A tápegység lemaradt.
A windows honnan való? Ill. eredeti-e?

Kezdjük a BIOS reset-tel:

• tápkábel kihúz
  • elem kivesz
  • CMOS CLR pineket fém tárggyal összeérint 5-10 másodpercre (pl. csavarhúzóval)

A képen jelöltem a pinek helyét az alsó vízszintes kettőt kell rövidre zárni:

Ha ez megvan és sikerül belépni a BIOS-ba, akkor mehet egy BIOS frissítés is akár, ha még nem volt.
F62c BIOS verzió, 2021/10/01, a legfrissebb: https://download.gigabyte.com/FileList/BIOS/mb_bios_b450m-s2h_f62c.zip

Lehet, hogy elemet is kéne cserélni. CR2032-es, bevásárlóközpontokban is kapni. (ha tudod ellenőrizni multiméterrel vagy LED diódával és jó, akkor maradhat)

Szerintem nem megfelelő gombot nyomtál, mert a BIOS-ba lépéshez az “F2” lenyomása után, mindenképp a BIOS kezelőfelületét kéne megnyitnia, nem pedig a boot listát.

Kicsit nehezen érthető. Próbáltad átdugni más USB portba a bill-t és nem dolgozik?
A pendrive-ot kihúzva sem? Milyen típusú pendrive? Noname kínai fos ki is végezhette az USB vezérlőt.

Kingston pendrive , de mielott bedugtam a pendriveot már akkor se mukodott, probaltam mas usb portot is

Hexa+ 500W táp van benne
És eredeti a win10

BIOS reset megvolt?

Igen, sikerült is megoldani
Köszönöm szépen :grinning_face_with_smiling_eyes:

a biosreset volt a megoldás?

1 Like

Hogyan?

1 Like

Bios reset után újra telepítettem és azóta hibátlan

1 Like