BIOS frissítés probléma

Sziasztok!
Egy Asrock AB350 Pro4 alaplapom van P4.60-as BIOS-al, ami az első generációs Ryzeneket képes befogadni. Bátran vettem hozzá egy Ryzen 2700-at, mondván, hogy a helyi számtech boltban könnyen lefrissítik.
Ők egy A6-9500 -al próbálták meg, de nem adott képet az alaplap. A srác a boltban azt mondta, hogy küldjem vissza a gyártónak, mert találkoztak már ilyennel és akkor is csak ezt tudták ajánlani.

A kérdésem a következő lenne: Érdemes próbálni keresni egy helyet, ahol a Ryzen 2200g vagy a 2400g elérhető (amihez P4.60-as BIOS kell)? Vagy esetleg más ötlet?
Fogalmam sincs milyen úton-módon kellene visszaküldenem a gyártónak, egyébként Emagon vettem a lapot.
Sürgős lenne, előre is köszönöm a segítségeteket!

Ha emagon vetted, küld nekik vissza, kérd vissza a pénzt, 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól indoklás nélkül.

Egyébként is érdemes minimum B450-et venni.

Ha nem bootolt az A6-al, ott komolyabb gond van.

Sajnos már több mint egy éve vettem a lapot, csak félbe maradt végül a gép vásárlás és most jutottam a végére. :frowning:

Megpróbáltatom egy másik számtech boltban hátha valamivel frissebb procival bootol, ha nem és más ötlet nincs, akkor garanciásan visszaküldöm.

Az ilyen esetek miatt nem szoktam javasolni a nem egyszerre történő alkatrészvásárlást. Csak pörög a garanciaidő feleslegesen, mire összeáll a gép, addigra meg mindenből van jobb.

Próbáljátok meg egy normál 1. generációs Ryzennel + egy GPU-val, azzal muszáj indulnia, ha nem, akkor gari.

2 kedvelés