BIOS nem látja a hdd-t

Nem lesz semmi baja a gépnek?

De lesz, nyilván ezért írom neked ezeket az utasításokat.

Nem.

1 Like

Hadd értetlenkedjek közbe. Te most egy olyan Windowst akarsz elindítani, ami nem ezen a konfigon lett a HDD-re installálva?

Ha ez a helyzet, és az adatok kellenek, én a következőt tenném. A nálam sokkal okosabbak itt segítenek, hogy látszódjon a HDD. Utána telepítenék egy Windowst az SSD-re, azt elindítva menteném az adatokat és formáznám a vinyót.

1 Like

Én meg kivenném a HDD-t a p.csába, feltenném a windowst az SSD-re (egyébként is azon a helye), majd utána szórakoznék a HDD-vel.

1 Like

Ennél a képnél ami alatta van “boot configuration” mit mutat ?

Az maga a Boot Configuration menü, a szürke szöveg pedig a részleg neve, ún. fejléc.

Ha merevlemezen nincs UEFI Boot Manager az előző gépből, akkor nem fog látszódni mint Boot opció.

Tessék CSM-et bekapcsolni, akkor Legacy módban elvileg be kéne bootoljon a merevlemezről, ha a bolygók együtállása és a Microsoft is úgy akarja.

Bár én inkább újra telepíteném a gépet…

3 Likes

Lehet én tévedek el, de az eddigi képeken (király hogy látjuk) nem volt sehol “boot order”…
erre még jöhet a nem megfelelő AHCI/SATA kopnfig.
Illetve azt is jó lenne tudni, hogy az az 1TB-s WD egyedül van-e (de akkor irány a kábellel, a port4-ből a port0/1-be), vagy azon kívül van, amit nem lát?!

Az alábbi hozzászólás képében látható, hogy hol kéne lennie, de neki nincsen ott.