BIOS post probléma (videóval)

Sziasztok!

Lassan 2 éve szenvedek az alábbi problémával: A gépem időnként nem hajlandó elindulni.

Általában a tápkábel újracsatlakoztatása, a RAM kivétele majd visszarakása vagy a 12V-os CPU tápcsatlakozó újracsatlakoztatása után hajlandó volt elindulni. Most már sokszor ez sem oldja meg a problémát.

A videón a minőség ellenére jól látható a hiba amit leprodukál. Ha valakinek esetleg van tapasztalata hasonló hibával bármilyen tippet meghallgatnék, hogy melyik alkatrész cseréjével lehetne javítani.

A videó: https://www.youtube.com/watch?v=0gXJShRTKg4&feature=share

CMOS reset?
Másik táp kipróbálása?
Memtest?
HD Sentinel?
Illetve egy konfigurációt is írjál kérlek.

CMOS reset már többször is volt. Sajnos nem segít rajta.

Másik táppal sajnos nem tudom kipróbálni.

Memtest, HD Sentinel: Sajnos eddig nem hiszem, hogy el fog mostanában jutni ugyanis megáll már 3 órája azon a ponton ami a videón is látszik.

Konfig:

Táp: Thermaltake Hamburg 530W
Alaplap: Gigabyte MA78LMT-S2 (rev 3.4)
CPU: AMD Phenom II x4 965 Black Edition (alap órajelen)
GPU: Gigabyte Geforce 750 Ti Windforce
RAM 1: HyperX Fury 8gb (HX316C10FB/8)
RAM 2: Kingmax 4gb (FLFF65F-C8MF9)
HDD: WD Caviar Green 5400 rpm 1,5Tb

Kiírod másik gépről egy adathordozóra a tool-t és csak bootolnod kell.

Rácsatolod másik gépre a tárolót, az is ugyanúgy megtudja neked mondani.

Meg akartam próbálni a RAM-okat egyenként, hogy valamelyikkel hátha eljutok a Windowsig. Úgy néz ki, hogy valószínűleg a Kingmax modul lesz a ludas de ráküldök mindkettőre egy memtestet illetve nyomok egy HD Sentinelt is aztán jelentkezem.

Egy memtest kiírása után visszaraktam a Kingmax modult de nem is hajlandó vele még a BIOS sem indulni szóval valószínűleg az volt a probléma. Lassan 8-9 éves volt már szóval nem haragszom rá bár ezek szerint az elmúlt 2 évben csak haldoklott ezért nem produkálta folyamatos jelleggel a hibát.

Neked viszont köszönöm szépen a türelmet és a segítséget! :blush: