Bitcoin bányászat

Üdv minenkinek!
Igaz csak belenéztem a kommentekbe de látom rengeteg “hozzáértő” van itt néhány poston besírtam nagyon tetszett az is aki kiszámolta hogy 3 év múlva mennyi lesz a bitcoin és mennyit keresne bányászattal. :smiley:
Én sem vagyok a legnagyobb szakértője a témának de egy évet bányásztam és eljutottam oda hogy jobban megéri exchangelni nekem már, ezért pár hónapja eladtam a gépeimet nem vagyok teljesen naprakész de azért szereztem benne tapasztalatot.
Mint minden kezdő bányász úgy gondolom elkövettem pár hibát de mindent összevetve pozitívan szálltam ki a dologból.
Ha valaki komolyan gondolja, hogy belefog tudok neki segíteni többek között mivel számoljon mik a buktatók a dologban.
Hozzátenném, hogy a mennyit hoz ez vagy az kérdésekre nem tudok és nem is akarok válaszolni vannak erre kalkulációs oldalak pl a whattomine elég jó erre, de 2 dolog miatt SOHA nem fogsz tudni előre számolni az egyik a diff. változás a másik pedig az árfolyam.
Én ethereumot bányásztam vga-kal bitcoinról nincs tapasztalat de aki ebbe gondolkodik előre szólok nem éri meg (bármint a bitcoin bányászat).

Üdv.
Hát azért ha megtartottad a ripplet nem hinném hogy rosszul jártál elég szépen megy most az árfolyama.

Igen, de sajnos nem férek hozzá. Még nem találtam meg a key-t és az a wallet eltűnt amit akkor használtam. :frowning:

Uhh az szívás :confused: . Sok volt?

Sajnos nem emlékszem, túl sok nem lehetett, mert kb. fél évig csináltam intenzívebben és annak is már 3-4 éve.

Szia ethminer

Szeretnék komolyabban belevágni a témába, ezért lenne pár kérdésem, hogy tudnálak elérni? (Privát üzenetet valami oknál fogva nem tudtam írni :slight_smile: )

Üdv.

Hát ha kérdések van szerintem írhatod nyugodtan ide is hátha másnak is hasznos lehet. :slight_smile:

Pontosan

Köszönöm elöre is és boldog karácsonyt kivánok!

1. Véleményed szerint miért nem éri meg Etheriumot bányászni?

2. Ha mégis belevágnánk, milyen buktatók merülhetnek fel?

3. Más kriptovaluta bányászatán nem gondolkoztál? Például Litecoin?

4. Komolyabb befektetéssel se térülne meg az Etherium bányászat?

5. (Ez lehet hülye kérdés) Jogilag járhat valami következménnyel az Etherium bányászat?

Elöre is köszönöm a segitséget. :slight_smile: Várom a válaszaid, szerintem bárki aki motiváltan elkezdené hasonlo kérdések merülnek fel benne.

Üdv.
Az 1. és 4. pontra válaszolva én nem mondtam hogy nem éri meg ethert bányászni a bitcoinra értettem amit írtam.Ethereumot bányászni még mindig megérheti.
A 2. pontra nehéz válaszolni mindenkinél más merül/merülhet fel nálam a legnagyobb gondot a meleg okozta. Ha egy pc-t össze tudsz rakni egy bányászgépet is simán összeraksz nem bonyolultabb csak kicsit más. Számomra a legnehebb az egészben a videókártyák tesljesítmény/fogyasztás optimalizálása volt fel kell készülni a nagy áramszámlákra.
3. Én amikor elkezdtem direkt ethert akartam bányászni a technológiai háttere miatt nagy jövőt láttam/látok benne. ez félig-meddig be is jött amikor elkezdtem 8$-t ért egy ether. Természetesen megéri más coinokat is bányászni viszont figyelembe kell venni azt is hogy nem minden pénzt éri meg ugyanazzal a géppel bányászni litecoint például asic gépeken bányásznak. Figyelmedbe ajánlanám a whattomine oldalt ez elég jó képet ad arról mivel mit éri meg legjobban bányászni de amit ott találsz tájékoztató jellegű csak napról napra változik a diff és az árfolyam függvényében.
5. Magát a bányászatot semmi nem tiltja ha ilyesmire gondolsz de természetesen mint minden után ezután is adózni kell ha cash-t szeretnél belőle :slight_smile:

Nem tudom tudtam-e segíteni remélem igen egyébként youtube-on rengeteg hasznos videó van fenn a témáról vannak magyar videósok is bár én inkább külföldieket néztem ha tudsz angolul jobb szerintem. Boldog karácsonyt kellemes ünnepeket :slight_smile:

Szia nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Még pár kérdés eszembe jutott ami azt hiszem másokat is foglalkoztat amikor elkezdenek bányászni.

Melyek a megbizhato poolok ahova érdemes csatlakozni, azért kérdezem mert egyikünk se akarja hogy bányászunk aztán amikor kivennénk a pénzt nincs rá lehetőségünk aztán a sok munka kárbavész.

Üdv, afromat01

Szia igazán nincsmit én ethermine-t használtam nem volt semmi negatív tapasztalatom vele másról viszont sajnos nincs. Meg hát függ ez persze attól mit szeretnél bányászni. :slight_smile: Facebookon van egy csoport bányász csákány néven ha gondolod lépj be ott elég komoly bányászok vannak akik naprakészebbek nálam :slight_smile:

Sziasztok!
Tegnap sikerült beszerelnem a 3. és 4. kártyát a bányagépbe. :grinning:
November elején vágtam bele az Ethereum bányászatba és úgy hiszem nagyon jó döntést volt.

Szia, milyen kártyákat használsz ha szabad kérdeznem? :slight_smile:

Gigabyte RX 570 4Gb Gaming
2db Hynix és 2db Samsung memóriás

Nem akarok a zsebedben turkálni szóval nyugodtan mondd, hogy semmi közöm hozzá, csak nagyon érdekel. :smiley:
Mennyi idő mire behozza a rig árát + villanyszámla, és elkezd profitot is termelni?

Ha tudod egy RIG felépítését abból nagy vonalakban ki lehet számolni a teljesítményt és abból a bevételt.
A cryptocompare oldalon ki lehet számolni a várható bevételt ± 10-20 dolcsi.
Pool alapján az Én RIG-em az elmúlt 24 órából számolt átlagos teljesítmény 105 MHash.
Fogyasztásmérővel mért fogyasztás 600 watt, és nálam 14Ft/KW mérik az áramot.
A kiszámolt bevétel persze csak kalkuláció, függ az adott árfolyamtól és nehézségi szinttől.
Jelen állás szerint 3 hónapon belül vissza hozza a befektetett pénzt.

Szia!

Nagyon klassz, jól néz ki!
Megkérdezhetem, hogy a konfigurációd a videokártyán kívül mit tartalmaz még?

Köszi!

• CPU: Intel Celeron G3900
  • RAM: Rammax DDR-4 4Gb
  • Alaplap: MSI B250 PC MATE
  • PSU: Corsair RM750x
  • Egy ősrégi 160 Gb-os HDD
  • A videókárnyákhoz 4 db V06-os USB raiser

Jövőhónapban a PSU cserélve lesz egy 1000-1200 wattos platinumra mert a jelenlegi több kártyát nem bír el.

Sziasztok!
Megéri még bányászni? A napokban olvastam ugyanis hogy hatalmasat esett az árfolyam.
Véleményem az hogy lassan mindenki aki 2 hónapja úgy gondolta ez jó buli most elkezd majd megszabadulni a kártyáitól.