Bitcoin bányászat

Megéri bányászni mit? Van már egy rakat kriptovaluta. Amit már lassú bányászni, nem feltétlenül éri meg.

Mivel? Van meglévő alkatrészed vagy 0-ról építenél fel erre gépet?

Mennyi pl az áram? Ha ne adj isten van napelemed, sokat spórolhatsz.

Egy friss videó a témában:

Én tavaly novemberbe kezdtem el bányászni ethert és akkor 350 dollár volt az ether, most 1000. Ugyan az a nehézség nőtt de még mindig megéri bányászni. A VGA-k amikbe befektettem most még drágábbak, tehát ha elakarom adni akkor viszik mint a cukrot sokkal többért mint amennyiért megvettem.

Igen de ha gamingre venne valaki kártyát és megtudná hogy bányásztak a kártyával amit meg akar venni akkor tuti nem veszi meg semennyiért, én legalábbis messze elkerülném az olyan kártyákat.

2 Likes

Ha normális BIOS mod van rajta, akkor semmi baja sincs a kártyának. Egyébként a kártyának sokkal rosszabb az állandó hőingadozás ami ugye játéknál van, bányászatnál viszont állandó hőmérsékleten vannak a kártyák így csak akkor történik hőtágulás amikor elindul a bányász software, utána viszont állandó hőmérsékleten vannak a kártyák.
Abban egyetértek, hogy az ember nem tudhatja előre, hogy akitől veszi a kártyát normálisan üzemeltette vagy nem.
A kártyákat meg hamarabb venné meg egy másik bányász mint egy gamer szerintem.

Sziasztok! Hol tudom kideríteni hogy egy adott kartya, mennyi coint banyaszna x idő alatt? Vagy hogy a számítás/fogyasztasa hogy néz ki?

Mit érdemes most amd kártyával bányászni?

1 Like

Székely Vegán (Fülöp Robi Forumja)

https://www.kriptopenz.info/forum/

3 Likes

Gondolom egy hd 2600 pro-val nincs értelme elkezdeni

Figyelj ha gondolod veszel használtam egy nem túl régi kártyát és azt rakod egy olcsó lapra,aztán meglátod.Én még nem bányásztam.

Hát, nekem most van egy olcsó amd-s kártyán és azt próbálom kideríteni hogy egyáltalán megéri e elkezdeni vele

Látatlanban azt saccolom, hogy nem nagyon :slight_smile:

2 Likes

valahogy éreztem. :smile:

Üdv valószínűleg nem jó helyre írok de a kérdésem az lenne mi van ha egy bányászgép videokártyáját valaki megveszi ez miben derül ki hogy az egy bányász gépben volt?

Ja,ez engem is érdekelne. Erre kellene valami programot írni,amit lefuttatva kiderülne hogy bányagép volt-e.

Sokra mész vele, ha csak vásárlás után tudod lefuttatni rajta :smiley:

Mivel használt termékről van szó,főleg jelen esetben mindenképp vásárlás előtt kipróbálnám,lefuttatnám rajta,ha lenne ilyen.
Egyébként meg ne hidd hogy nem vinném vissza… :smiley:

sziasztok!
mit érdemes nvidia kártyával bányászni?
mondjuk 3 darab 1050ti-al, vagy 1060-al érdemesebb? illetve ha a 1050ti lenne, akkor mennyi idő alatt termelne ki kb 400000 ft-t?

BIOS- on kívül mást nem nagyon lehet nézni, ha valaki béna akkor eladás előtt nem teszi vissza az eredetit vagy rosszat tesz rá. Tipp: Ha a kártyán nem a gyári hanem moddolt bios van azt alapból fel sem ismeri a Windows rendesen, hibát fog írni az eszközkezelőben, meg így is lehet flashelni egyébként. Moddolt BIOS-nal patchelni kell a drivert hogy rendesen felismerje a gép. Ha profi bányásztól veszel kártyát akiről tudod hogy normálisan üzemeltette, klímás helyen akkor nincs mitől tartani szerintem.

Azt tudja valaki, hogy mit számolnak a “bányászgépek” ?
Arra lennék kíváncsi milyen embereknek cégeknek segítenek/dolgoznak ezek a számítások!?
Vajon mire kell ennyi számítás? És vajon kinek jó ez?

Google-ön találsz egy raklap cikket a témáról.

kerestem de nem találok rá választ!