Bitcoin bányászat

https://www.quora.com/What-are-Bitcoin-miners-actually-solving-What-kind-of-math-problems-are-they-solving-and-what-do-they-achieve-by-solving-them

félreértettetek ehez hasonló cikket találtam, de ez így csak egy piramisjáték
azt nem értem, h ezek a számítások mi célt szolgálnak?
valami matematikai problémát oldanak meg vagy egy cégnek dolgoznak a nagy számok matematikájával egyszerűbbé tenni űrutazást vagy ilyesmit?

Semmi ilyesmi. A titkosítást és a tranzakciókat végzik.

ha valaki számokat akar nem lehet biztosat mondani mivel egy függ a nehézségi szintedtől amin bányászól (ez folyamatosan nehezülni fog szóval érdemes mielöbb elkezdeni bányászni) elöször is függ a kártyától de kb bármilyen kártyával érdemes bányászni csak megkell találni a megfelelő algoritmust vagy (mivel mindenki álltal fejleszthető) csinálsz magadnak ez azt jelenti hogy a gépedre tökéletessen optimalizálod. Még valamitől függ mit bányászol jelenleg a bitcoin éri meg a legjobban ugyan is ennek van jövője más coint is érdemes termelni csak akkor azt elkell adni jó időben és venni belölle jó időben bitcoint. Plusz ha minden megvan érdemes csapatban végezni vagy valamilyen céggel leszerzőtettni pl Invia World ugyanis ők erre a célra fejleszteték magukat.
Ha mindenképpen számokat akar valaki akkor mondok de ezek az én számaim és hiába van másnál ugyan ez a config nem biztos hogy ezeket a számokat kapja kivéve ha sikerül ugyan azt az algoritmus össze állítanija amit nekem (ami kb lehetetlen XD) szóval nekem egy hét alatt tisztán kb 2124 ft hoz a bányászat ha 0-24ben megy ez egy asus 1070oc igen húzva van (óránként 130w fogyaszt a rendszer de ez minden a proci a ram a táp a gpu) ami a lényeg a kártya lehetőleg mindég legyen 50-55 fok alatt (hosszabb élettartam több profit)
EZ nem rövid távú befektetés ne hívjátok le állandóan a kitermelt összeget tartsátok bent és ha jó árra van akkor kell kivenni de minimum egy év! Mert ha kiszáltok egy év mulva utóbbi esetben nem 25k száltok ki hanem 250k val ami nem mindegy! Ha bárkinek van kérdése szívessen várom! Jó bányászatot! :smiley:

VÉLEMÉNYEM SZERINT:
Tudjátok mi volt a minap a Dow Jones részvény tőzsde ingása?
Egy teszt, a bitcoint tesztelték na jó nem csak a bitcoint, az összes kriptocoint!
És bizony megbuktak, ugyanis azok is estek, így a hagyományos gazdaság hatással van rájuk. Ez szomorú!

Én inkább érzem úgy, hogy december óta korrekcióban vagyunk, amit a nagy halak még erősítenek is, néha érdekes, sokak szerint manipulatív kereskedéssel. Conspiracy on, akár azt is el tudom képzelni, hogy a kriptók lenyomása egy esetleges szándékos folyamat volt, hogy páran komoly pénzeket mozgassanak át. Akár ennek is lehetett egy jele (előjele?) a hétfői bezuhanás. Persze hogy erre van-e reális esély, a franc tudja, meg azt se hogy ezek a nagy halak valóban játszanak-e ilyen játékot, egyáltalán hogy a kripto pénzeket elég biztosnak látják-e arra, hogy beszálljanak. Majd talán egyszer kiderül. Addig is HODL :slight_smile:

Ilyesmire semmi lehetőség nincs. A GPU-nak alapvetően mindegy, mit számol, nem marad maradandó nyoma annak, hogy ezt, vagy azt :slight_smile:

Sziasztok!
Szeretném elkezdeni ezt a bitcoinos dolgot.
Nekem relatíve egésznap megy a gépem mert reggel felkelek bekapcsolom kicsit netezek aztán megyek dolgozni már és én nem szoktam kikapcsolni ilyenkor a gépet hanem csak este.
Mennyire érné meg nekem csinálni?
Jelenleg egy Gigabyte nvidia gtx 970 -em van.
Megérné elkezdeni?
És ha igen melyiket?
Bocsi ha hülyeséget kérdezek :smiley: Csak szeretném tudni hogy lenne-e belőle valami vagy sem.

Olcsó , használt videókártyák megjelenése várható hamarosan.

Jah, csak szét lesznek hajtva :frowning:

Miért is?? :smiley: Pont most van minden zöldben :smiley:
Sorry, közben láttam mice kommentjét, annak a hatása 1-1,5 évre várható :stuck_out_tongue:

A hatása attól függ mennyi pluszt nyújt. Ha lényegesen jobb teljesítményt ad olcsóbban, akkor a bányászok többsége gyorsan váltani fog.

Sziasztok !
Szeretném a segitségdet kérni.
Összeraktam a második bánya gépemet , 8 db msi 1060 6gb kártyával.Elindul a simplemining beolvasáskor beolvassa mind a 8 kártyát, viszont csak 2 kártya kezd el bányászni. Linux orendszerrel bányászok. A másik gépen is azon fut az már egy hònapja tökéletesen müködik. Nem tudom ezzen mit rontottam el.
Elöre is köszönöm a válaszod : Csaba

Ez se lehet rossz csak az a értésem ez is egy eldobható dolog idő után.Vagy nem?

Felteszem itt a kérdést, ami mostanában merült fel, hátha vkinek van rá válasza. Nemrég rájöttük, hogy a rendszergazda kis mellékesnek a suli gépein kriptovalutát bányászik. Ezzel nem is lenne amúgy gond, nem a saját gépemen teszi, viszont azt észrevettük, hogy amióta ez fennáll, ilyen lett az amúgy jól működő, papíron 100/100-as internet sávszél:
7091546144
Na most az gondolom világos, mi van itt, amikor erre ~130 ember ráfekszik… Twitchet azóta 160-360 között nézem, többnél azonnal bufferel. Többen kérdezgették már, van-e összefüggés, de érdemi választ nem tudtam adni rá: elviheti a sávszélt a kriptovaluta bányászat? :confused:

Nem hiszem, hogy van összefüggés. 100mbithez képest minimális terhelést jelent még erősebb hardverek esetén is a bányászat, pár MB / nap kb. ami reális lehet.

PS: hacsak nem fogta be a routert is a bányászatba :smiley:

nem tudom ki használja az utcoinbets oldalt de nekem nem engedi visszaküldeni fifába a coint!!

Mi a váleményetek a Chrome add-on ingyenes bányászatról?