Bitcoin bányászat

Nem értem az ingyenes mivoltát…
Ha nem a levegőből szopja ki a bitcoint akkor ugyan úgy a számítási teljesítmény kell hozzá.
Ezáltal pont ugyan úgy az áramszámlán meg fog jelenni mint minden másik lehetőség. Egy miner programot is ingyen le lehet tölteni csak az talán valamivel effektívebb.
Talán kicsit egy MLM rendszerre hajaz amibe még kevesebb bizalmat fektetnék…

Aki vett már kriptovalutát vagy kereskedik vele, ő hol veszi? Melyik online tőzsdét vagy bármit érdemes használni? Ami nem átbaszás, hanem korrekt megbízható stb ?

coinbase/coinbase pro, leánykori nevén gdax. Én másfél éve ezen kereskedem, teljesen jó.

A coinbase nem rossz, de Én vigyáznék vele, volt már rá példa, amikor zuhantak az árak akkor hímtelen “technikai okok” miatt nem lehetett küldeni az adott cryptot. (Bár ez bárhol előfordulhat) Én bittrex-en kereskedtem. Vásárlásra, ha nagyobb tételt akarsz akkor localethereum vagy localbitcoin weboldalakat ajánlom.

Olyankor a legtöbb letérdelt. Amúgy egy ideje már nem volt ilyen pedig voltak árzuhogások. Coinbase-en amúgy nem szabad kereskedni, nagyon magas a fee. Arra ott a GDAX/Coinbase Pro

Sziasztok! Van aki még bányászik?
Mert én találtam egy újat ami egész jó mivel kíméli az egész gépedet nem hajtja 100% -ig hanem ilyen 80% -ig Gyengébb gépeken is úgy néz ki megéri használni.
Bányászat
Ha ezt a linket használjátok kaptok ti is meg én is bónuszt ami lassan de növekszik folyamatosan eddigi tapasztalat szerint.
Ha ki próbálnátok akkor érdemes így. :slight_smile:

image

Személy szerint érdekelne ez az egész de mivel se angolul se németül nem tudok + a driverekhez sem értek sokat így felesleges belekezdeni.

Meg egyébként is tök felesleges már… ez a hajó elúszott.

Sziasztok! Bitcoint revoluton vagy coinbasen erdemesebb vasarolni?

fee-t hasonlítsd össze, coinbase esetében csak a trading felületen érdemes (Coinbase Pro)

Sziasztok.Nem tudom hogy ti hogyan vagytok vele.De mostanság és már bánom hogy nem hamarabb elgondolkoztam hogy vegyekk bitcoin-t.Csak ahhoz ugye hitelt kellene hogy felvegyek.Szerintetek megéri a kopckázatot, és veszek ti mit javasoltok hol vegyek?És ha venmnék akkor gyorsan kellene döntenem ahogy elnézem.

Ez így van. Kár a gőzért, mindenki nem gazdagodhat meg :slight_smile:

Van fogalmad róla, hogy mi történt azokkal, akik a csúcson beleölték a vagyonukat?
Belőled kiindulva meg ne haragudj, de belegondoltam és tényleg sokan lehetnek, akik még hitelt is képesek, vagy képesek voltak felvenni. Az ilyen emberek hamar az utcán találják majd magukat.
kkkk
Tanulj, dolgozz, vállalkozz, amin te gondolkodsz, az se nem befektetés, se nem pénzkeresési lehetőség.

Csak mostanság?
Én 2017 decemberben vertem a fejem a falba h a ■■■■ért nem vettem januárban mikor 300$ volt. :smiley:

Kb bármibe fektetheted a pénzed mert ez már csak “tözsde” semmi több kiemelkedő kiugrása már nem lesz. Hitelt ezért biztos h nem vennék fel (föleg, hogy 2,5 misi most egy bitcoin ). Meg ez is olyan, hogy nagy tételbe éri meg.

Hát az a barom meg is érdemli amelyik 15k$ fölött kezdte el venni és 18-9k körül nem adta el.

Ui.: Ha nagyon bitcoinozni akarsz akkor mindenképp várd meg amég megint visszaesik 3-5k$ közé de inkább a 3-hoz közelitve.

Ui.: Gondolj bele annak az embernek a helyzetébe aki 50k bitcoinért vett 2 pizzát mikor indult az egész. :rofl:

Ez még “nem fájó” pénzből is rizikós, nem hogy hitelből. Nem igazán lehet tudni merre mozdul a jövőben, eddig is azt tanácsolták és most is érvényes, annyi pénzből vegyél amit ha buksz nem térdelsz bele.

Netinstallátorként sok embernél jártam már, olyanoknál is, akik a tőzsdéből élnek.
Az egyiknek az is fájó volt (mobilinternetről akkor nem igazán beszéltünk még, drága volt, lassú, és nagyon kis adatmennyiség), hogy egy szűk fél órára nem volt elérhető a net számára - modemcseréje volt, és a modemek szoftverfrissítéssel kezdték pályafutásukat -, teletexen nézte az árfolyamokat kínjában. És mondott egy nagyon okos dolgot:

“Ne kockáztass annyit, amit nem tudnál elviselni, ha bukod!!!”

A bitcoin is olyasmi, mint egy értékpapír. Csak nagyobb az értékének a kilengése, mint egy átlag értékpapíré, egy részvényé.
Általában az értékpapírok hosszútávon megérik, de a bitcoin és társai komolyan ugrándoznak…
@meteoric87 az írta, hogy az a hajó elúszott. Ebben igaza van, egyszer már valóban a csúcsról - kb 20000 dollár/db-ról vissazesett viszonylag gyorsan a negyedére sem. Most kb 8 kiló körül szaladgál.
De a jövőbe nem látunk. Én nem fektetnék bele, de ha van nekem (mert egy munkámat abban fizetnék ki, vagy a net stabilitását remekül lehet minerrel ellenőrizni, stb.), nem adnám el most még. Talán lassan felkúszik az ára. Talán nem. “TőzsdeJedik” nem vagyunk, nem tudjuk, hogy mit hoz a holnap.

végülis, áprilisban még 4000 alatt volt, most majd 9000… BTC-vel az évek során egy dolgot tanultam meg, ne higgy a jóslatoknak és ne is állj le jósolni :smiley:

@ronan01 hitelt eszedbe ne jusson felvenni azért, hogy BTC-t vegyél. Akkor vegyél BTC-t, ha van olyan pénzed, amit készen állsz elveszteni. Akár már másnap.

Sziasztok
Akinek van coinbase az most tud szerezni ingyen XLM coins-t itt van a linkem akit érdekel 10$ kapok én is és te is :wink: https://coinbase.com/earn/xlm/invite/fbgmksh2
És van egy másik coin a BAT- coin ott is tudtok 10$ szerezni :wink:

Végül is John Mcafe is egy ember ö is tévedhet.Meg mi is azt bánom hoghy asmi 3000 volt is jobb lett volna ha megveszem…Az is igaz hogy sok buktató után jön a siker vagy jöhet a siker.Csak persze azt awm szabvad hogy elejltsük hogy ebben az esetben nem mindegy a kockázat mértéke sem.

“Csak ahhoz ugye hitelt kellene hogy felvegyek.Szerintetek megéri a kockázatot. és veszek ti mit javasoltok hol vegyek?”
Hitelt semmiképpen ne vegyél fel. Ez alap. A legnagyobb butaság amit tehetsz kb. Már úgy alapvetően a hitelt is messziről kerülni, ha teheted!
Ahogy már sokszor elhangzott, és itt is írtátok, hogy: Ne kockáztass többet, mint amit hajlandó vagy elveszteni. Ez az egész crypto világ, még mindig a spekulánsok fellegvára. A 2017 -es év végi őrületes növekedést is az hajtotta.
Konkrétan szerintem rengeteg Forex trader tért át erre, mert egy sokkal volatilisabb piac, és nagyon sokat, nagyon gyorsan lehet vele szakítani. Másrészről aki követi az ezzel kapcsolatos híreket az sejtheti, hogy egyre komolyabban kell venni ezt a végül is új…nemtom magyarul…asset class-t? Lásd, most így hirtelen egy példa, a JPM coin megjelenése. Vagy a Facebook-ról is rebesgetnek dolgokat. Persze nagyon sok a missinformation, de aki nem lát azon túl, hogy ezt az egészet nem lehet annyival elintézni, hogy “volt ez a Bitcoinos dolog nemrég, lufi volt, jól kipukkadt, és a sok hülye megszívta. haha” az lehet később megint bánni fogja. Mert ki ne bánná, hogy anno nem rakta bele a kis szotyira valót. :smiley:
Persze nagyon jó hasonlat a Dotcom lufi is. Mert több mint valószínű itt is ez lesz a helyzet. A java része megy a levesbe. Perpill a Coin Market Cap szerint a Cryptocurrencie-k száma 2216. A töredéke fogja vinni valamire, a többi zéró. Hosszútávon, csak az lehet sikeres aki egy valódi problémára jelent megoldást. Jelenleg persze a Bitcoin az Atya, a Fiú és a Szentlélek egyben. Minden azt követi a piacon. Ámen.
De visszatérve a FOMO (Fear of missing out) nagy úr, hidd el tudom. Ha komolyan gondolod. és van egy kis megtakarított pénzed aminek az elvesztése után, végül is nem történik semmi, akkor lelked rajta. De neked kell eldöntened, ne mástól várd. Saját pénzed, saját felelősséged. De ha belevágsz fontos, hogy legyen egy exit strategy-d. Legyen egy cél amit elakarsz érni, ami persze egy dolog, mert az érzelmek, a félelem rendkívül gyorsan képes felülírni azokat. :slight_smile:
Én pl nem Bitcoinba lapátolom a pénzem. Hanem XRP-be. Mert az amerikai fintech cég a Ripple, akik részben az XRP-re fejlesztenek, vagyis hát nyugodtan mondhatjuk, hogy a legnagyobb zászlóvívői annak, a legszimpatikusabbnak tűnnek részemről. Elsődleges célkitűzésük a cross-border payments, vagyis a nemzetközi utalások felgyorsítása, és olcsóbbá tevése. Ami égető, és nagyon is reális dolog a mai világban szerintem. Aki utalt, vagy várt már utalást külföldről az szerintem tudja, hogy az átlag 3 munkanapos várakozás, és az ezzel járó költség szánalmasnak tekinthető.
Sokan kritizálják őket a crypto világban a decentralizáció/centralizált témakörében. Ilyenkor persze oda vissza megy az adok kapok, hogy míg a Bitcoin első volt, de lássuk be, lassú, és költséges, ráadásul a bányászat legnagyobb hányada csak pár kínai kézben összpontosul, addig a Ripple hány százalékát birtokolja az XRP-nek. Amit nem kell bányászni, és 1000-szer gyorsabb, plusz annyival olcsóbb is. Stbstb. De nem értem minek ez a széthúzás, remekül meglehetnek egymás mellett. Sokan mondják, hogy a Bitcoin lehet egy jó értékmegőrző, mint pl. az arany, de nem valószínű, hogy egy kávét azzal fogsz venni a jövőben. Még ha a Winklewoss ikrek most ezzel is menőznek a Starbucksban. :smiley:
De ez egy másik téma, és nagyon eltértem megint. Lehet erről pofázni. :smiley:
Egy szó mint száz:

A HITELT KERÜLD!