Bitcoin bányászat

Szerintetek 2019-ben még megéri befektetni BitCoinba?

Ha igen akkor szerinted miért?
Ha nem akkor szerintem mi a jobb befektetés?

-a bitcoin kb fél éve öszzeomlott (ezt nem úgy kell érteni, hogy megszűnt, csak az értéke annyira lecsökkent, hogy már nem éri meg bányászni)
-igazából, az egyetlen, ami megéri, az az, ha csinálsz egy népszerű weboldalt és aztán:

Azért túlzás, hogy összeomlott, jelenleg is mászik felfelé, jó (igen sok pénzt érő) kérdés, hogy mi is fog történni a későbbiekben.
Bányászni nem az értéke miatt nem éri meg, szimplán annyira nagy a difficulty, hogy egy kisebb gépparkkal sem éri már meg, főleg ha saját a villanyszámla is.

Befektetésnek BTC-t venni meg kvázi olyan mintha lottózni hordanád a lét, annyira volatilis a dolog, hogy spekulálni jó hobbiból, de csak olyan pénzzel amit amúgy sem fáj ha elszórsz.
A többi altcoinra ez hasonló mód elmondható, akkor vegyél ha alaposan utánajártál, esetleg kifogsz egy relatíve mély pontot (a btc pl duplája a tavaszi árának, de semmi nem garantálja hogy nem lefelé fog menni innen) vagy épp hosszú távra tervezel és még mindig bízol a technológiában.

Egyéb befektetés meg pénzfüggő, mennyit akarsz betolni, milyen távra, milyen kockázattal stb, erre szakosodott emberkék tudnak tanácsot adni jó kis óradíjért.

elnézést, rosszul fogalmaztam, úgyértettem, hogy drága termelni és még nem is ér annyira sokat

Most komolyan egy olyan csatornáról kellett videót belinkelni ami a srácoknak a legtöbb “fejfájást” okozza? :roll_eyes:
Ha leírod úgy is érthető…

Ez mit számít? :smiley:

régebben olvastam valahol erről, most rákerestem, hogy belinkelhessem a cikket, ez volt az első találat, és ha már úgy is vr gondoltam miért ne

BTC terén inkább ne adj tanácsokat :smiley:

Konkrétan 2018 December közepén 3000 USD körül állt, most, úgy 3 órával ezelőtt elérte a 9000 környékét, ahogy két héttel ezelőtt is. Tehát nyugodtan mondhatjuk, hogy megháromszorozhattad volna a pénzed, ha Decemberben beleraksz. Nyaldossa azt az ellenállást megint, a kérdés az, hogy most sikerül-e tovább is lépnünk rajta, vagy sem. Nemtom, ahogy írtam elég szépet ment most, simán jöhet egy újabb korrekció is, még nagyobb, mint a legutóbbi 7500-ig. Vagy csak szimplán tovább halad 10000-ig, majd 11500-ig, vagy egyszerűen kilő. Kitudja. Üdv a crypto világban. :rofl:

A kérdésre annyit írnék, hogy szerintem igen. De csak, ha hosszú távon gondolkodsz, és türelmes vagy, de nagyon türelmes. Ez kb létfontosságú. Az árfolyam ingadozásokat bírni kell idegrendszerrel. A törvényhozás is várat még magára, hogy végre tisztán lásson mindenki a témát érintve. Az a baj, hogy ez országonként változhat. De egy USA (SEC) szerintem létfontosságú, hogy lefektesse az erre vonatkozó szabályokat. Sok nagy befektetőt ez tarthat vissza.
De szerintem a Bitcoin még nagyon sokáig itt lesz velünk, még ha sokan el is ásták is a nagy tüske szerű kitörése, és az azt követő hosszú medve piac után.

A harmadikra szerintem választ adhat az előző hozzászólásom második fele. :smile:

Én már régen belefáradtam, hogy megértessem az emberekkel a crypto lényegét, meg elmagyarázni a hátteret, de a legtöbbnek úgy is az marad meg amit a rengetek shitsite.com-on olvasnak… :sweat_smile: Amig ment a bánya nálam itthon az volt a baj, hogy nehogy már bevedd, hogy a semmiből pénzt adnak neked :smirk::roll_eyes: Most, hogy veszem a cryptot az a sláger, hogy ennyi erővel feneketlen kútba is dobálhatnád :sweat_smile:

Valljuk be, ez nem a legalkalmasabb fórum, hogy erről beszéljünk. Hiszen a gamerek többsége, eleve utálja már csípőből is a témát a bányászatból fakadó múltbéli videókártya áremelkedések miatt.
Nem is kell megértetni senkivel igazán. Akit érdekel ássa bele magát a témába alaposan, bár nem könnyű, mert ember legyen a talpán aki a sok “shitsite . com” között tényleg el tudja dönteni, hogy mit érdemes elolvasni, és megfontolni, és mi a b*llshit.

Az a gond hogy sokan még mindig nem tudják fejben hova tenni ezeket a crypto pénzeket ezért nem is nagyon tudják felfogni hogy mi az előnye és a kockázata. Márpedig ahhoz hogy valaki spekuláljon az árfolyamára, vagy csak befektessen bele, ezekkel eléggé tisztában kéne lenni.

Érdekes ez a dolog mert ezzel gyakorlatilag létrehoztunk egy új árucikket amit devizaként akarunk használni. Akinek nem világos hogy ez miért is akkora probléma annak itt egy(bár angol nyelvű) fasza videosorozat ami segíthet a megértésében. Link

Ha egyszerű devizaként tekintünk rá akkor egy kis elemzés után rájövünk hogy miért annyira veszélyes/kiszámíthatatlan ez az egész.

Egy egyszerű devizánál
Egy halom dolog van amiből lehet spekulálni. Indexek amik a gazdaság alakulását mutatják.
Nagyobb cégek gazdasági helyzete. Inflációs adatok, Munkanélküliségi ráta, stb.
Ezek alapján alakul ki a kereslet és a kínálat.

Ez egy viszonylag stabil rendszer.
Az árucikkek árfolyama kicsit egyszerűbb. Van egy készlet és az alapján alakul a helyzet hogyy mekkora a kereslet.
Persze itt is vannak tényezők ami alapján lehet spekulálni de elég kevés. Minden ilyen árucikknek (gabona, olaj, kakaó, kávé, stb.) nagyjából 1-3 ilyen befolyásoló tényezője van amit figyelemmel kell kísérni.

Ezekre jön rá még a politikai tényező. Bejelentések, vámok, embargók.
Ez így egy viszonylag kerek rendszer amiben lehet spekulálni árfolyam alakulásokra.

Ezzel szemben a Crypto egy veszélyes állatfaj.
Nincs mögötte központi hatalom, nincsenek nagyobb cégek, nincsenek adatok. Még az időjárás sem befolyásolja. Szinte csak és kizárólag a kereslet határozza meg az árfolyamot ez pedig egy elég nagy probléma mivel így ha valaki bevásárol belőle a tőzsdén egy kicsit feljebb viszi az árfolyamát. Ha ezt elég gyorsan teszik meg akkor elkezd kilőni az árfolyama az égbe ahogy azt már láthattuk párszor. Viszont ugyan ez igaz fordítva is. Ha eladsz akkor csökken az árfolyam, ha pedig sokan adnak el egyszerre akkor beszakad az árfolyama ami félelmet kelt a többi befektetőben és ők is elkezdik eladni. Így nagyon sokan jutnak el arra a pontra ha nem sietnek hogy veszteségük lett belőle.

Márpedig ha valaki veszteséges egy ilyen üzletben és nem érti hogy miért, akkor elkezd róla irkálni a neten. és bumm így lesznek a shitsite-ok. Sok buta ember kis helyen pedig, mint tudjuk, nagyon hangos.

Ha valaki ennél velősebb magyarázatra szorul az inkább kerülje el a crypto pénzeket.
Ha viszont megértette akkor kell legyen annyi szellemi kapacitása hogy ezt is felfogja:

• A Crypto pénzekbe befektetni nem feltétlen költséges, de egyesekre addiktív hatással lehet.
  • A Crypto befektetők jelentős hányada veszteségesen zárja.
  • A Crypto pénzekre nem lehet spekulálni. Akik mégis így tesznek, általában a saját vízióikat követik.

Nagyon jó felvilágító’ hsz, annak mindenképp érdemes innen indulni aki kvázi semmit tud róla és befektetésként mer rágondolni.

Azt mondanám az értékét a funkciója tudná meghatározni, kvázi mennyien/milyen rendszerességgel használják fizetés céljából, ugye aminek eleve szánták volna, de valahogy ez másodlagos lett a nagy kabumm után és mindenki csak kereskedni akart vele.

És itt jön hozzá ami még kockázatosabbá teszi, a coinnak legnagyobb veszélye az előnye is, a teljes függetlenség és anonimitás, ugyanis míg egyéb devizákat, váltókat, részvényeket hatóságok, államok felügyelet alatt tartanak addig itt semmi ilyesmi szabályozás nincs. Ezt kihasználva pedig bármilyen nagyobb csoportulás aki kezében jelentős mennyiségű coin van úgy rángatja az árfolyamot ahogy akarja. Ezt alapesetben más devizánál/részvénynél csúnyán büntetik, de ugye itt maga a jellege miatt ilyen nincs.

És mindezek mellett azt se felejtsük el, hogy ha feltörik a pénztárcád, vagy a tőzsdét amin kereskedtél, sok sikert a coinok visszaszerzéséhez.

És mi lenne ha eza az oldal is bányászna de választható lenne hogy ki járulna hozzá és ki nem,valaki kikapcsolva,vagy bekapcsolva hagyja amig forumozik.Lehetne egy gomb itt az oldalon is.Ti mit gondoltok erről?

Nem hiszem, hogy valaha is meg fog ez történni. Reklámok sincsenek a fórumon pedig azt se kéne néznie annak aki nagyon nem akarja. Egyszerűen nem erre találták ki a srácok ezt az oldalt. Nem hinném, hogy bármi hasonlót fogunk itt látni az oldalon, hiába dönthetne mindenki az elején hozzájárul-e vagy sem.

Nem csak az elején bármikor kapcsolhatnád be és ki kapcsolható lenne egy nagy bitcoin gombal ami jól látható helyen van.Ez is egy formája lehetne a támogatásnak és mint közösség szerintem jó is lenne.

Nem hiszem hogy bármi szükségük lenne a bevétel ezen formájára.

Nagyszerü!!!