Bitcoin bányászat

Tök felesleges egy ryzen proci bányászathoz szvsz… Az árából inkább befektetnék a következő rig építésébe!

Az alaplap tényleg elég jó bányászathoz az előző típusok is már elég elterjedtek ebben a körben.
A Ryzen pedig tényleg felesleges hozzá.

Nem a Ryzenen van a hangsúly, hanem az AM4 platformon. Lehet majd bele rakni 3-as Ryzent is, az elég olcsó lesz :slight_smile:

Valaki tud valami változásról hogy mostanában mit éri meg bányászni?
Zcash ára megy fel ami szép meg jó de így több embert vonz be amivel meg nehezebb bányászni kicsiben.

@predrog
Attól függ mivel bányászol . AMD beszerezni mar katasztrofalis . Rx580 /480 elérhetetlen plusz az utóbbi időbe 1070 jobban teljesít(120-140 k/db) . Zec / eth bányászat eri meg a leginkább . De egy kártyával maximum 5$a napi profitod . 4 kártyás megoldásokkal lehet mar viszont napi 20 $ profit vagy ha nem vagy mohó es a jelenlegi piacot nézve 70 naponta transferrel 1btc-t ki tudsz nyerni tisztán (tiszta = lebontad az áramot stb )

Engem az is érdekelne, hogy mi az amit venni érdemes mostanság…
Mindig úgy érzem, hogy ameddig a sajtó megírja h 'ez meg 'ez a cryptovaluta mekkora növekedést produkál addigra én már rég lecsúsztam…

@sooty_hu
Köszi
Én most egyenlőre csak egy rx480-al bányászok. Majd ha újra beindul a munka akkor tervezem egy erre való rig beszerzését. a megfelelő rx-ek valóban elfogytak még Ausztriában is.
Jelenleg Zec-et tolom flypoolba. eddig slush pool-ba dolgoztam bele mert ott még kevesen voltak és könnyű volt összeszedni a payout limitet, viszont közel megháromszorozódott a létszámunk a hashrate meg nem szóval elég nehéz kiszedni most onnan a cuccot.

@danhey96
Jelenleg a BTC és ZEC-ről tudom hogy növekszik az árfolyama ezen az oldalon nyomon tudod követni az árfolyam változásukat. Előrejelezni meg ugyen nem lehet biztosan :slight_smile:

1 Like

Én most a bitcoinnal és altcoinokkal kapcsolatos médiacunami hatására kicsit utánajártam és tegnap éjszakára úgy hagytam ethereumot bányászni a 1060-am. Poolban csináltam, nagyjából 8 óra alatt 0.00472 ETH-t sikerült gyűjteni, ami azt jelenti, hogy napi kb 6 USD, mínusz az áram, tehát olyan kb 4,2-4,6 USD/nap. Ez persze csak akkor, ha egész nap tudom futtatni, mivel ez itthoni gaming setup, napi néhány óra játék erejéig le kellene állítani a bányát.
Nyilván több kártyával jobban megéri és külön erre a célra épített riggel főleg.

Amiről viszont kevés friss információt találtam, hogy mennyire csökkenti egy videokártya élettartamát, ha 24/7 100%-on hajtod. Ha a GPU élettartamát annyira nem is befolyásolja, viszont a hűtőventilátorokét biztosan. Nekem 21MH/s mellett 75°C volt a GPU és 60%-on pörögtek a ventik.
Írták páran, hogy hát na bumm meghal a venti, ott a garancia (csak akkor 4-5 hétig nincs videókártyád), vagy pár dollárért veszel bele replacementet. Ezzel nincs is semmi gond, kivéve, hogy én nem találtam pl a 1060-hoz sehol ventit. Az egyetlen értelmesebb dolog, amit találtam az az NZXT Kraken G12 adapter, amivel folyadékhűtéses CPU hűtőt rá lehet rakni a GPU-ra. Egy ilyen kiadás esetében viszont nem túl jövedelmező a bányászat.

Nektek mi a véleményetek erről, kell emiatt aggódni?

Tud valaki infot arról, hogy RX x70/x80 kártyák mikor érkeznek megint az országba?
Gamingre kellene, de 120-ért nem fogok nepperektől venni. :smiley:

@tsmdoubletilt Jelenleg nincs információ, hogy mikor érkeznek. Szerintem Júniusban még biztos, hogy nem lesznek.

@1b0r90 Egy kártyával nem éri meg ETH-t bányászni, mert a legkisebb kiutalható összeg az 1 eth ami egy kártyával nagyon lasasn jön össze(kb 3 hónap).

@danhey96 Jelenleg az Eth-nak az értéke elég stabil egy érték elé nem nagyon meg és általában csak emelkedik. Ez van a Zcash-nél is jelenleg. Btc-t meg talán most érdemes venni, mert eléggé lement az ára és remélhetőleg gyorsan megint az egekben lesz. :slight_smile: Ajánlom ezt az Exchange oldalt. https://poloniex.com/exchange#usdt_btc

@predrog Ha Rx480-ad van akkor semmi képpen sem Zcash. :slight_smile: Eth vagy Etc attól függ milyen gyakran akarod kivenni. Illetve ezek mellett mehet dualmining-ba a Pascal,Decred vagy Siacoin is. Ha Google-be beírod, hogy Claymore Amd Dualmining akkor rögtön meg is találod.

1 Like

Köszi a választ, ezzel tisztában vagyok. A kérdésem arra irányult, hogy mennyire eszi meg a kártyákat, alkatrészeket a folyamatos 100%-os kihasználtság.

Erre sajnos nem tudok megfelelő választ adni. :confused:

@1b0r90 Ezeket a kártyákat arra gyártják hogy még a gyors hőmérsékletváltozás se okozzon nekik problémát így nem hiszem hogy az hogy hosszabbtávon megy maxon az jobban csökkentené az élettartamát. A kérdés az hogy milyen venti van a kártyában. Annak a technológiájától függ az hogy mi a rosszabb neki (milyen motor van benne illetve hogy milyen a csapágyazása)

@Styx Clayore-al bányásztam Zec-et is.
6-ra érek haza általában és 10-ig szoktam játszani. attól függően hogy mivel játszom, veszem ki a minert. Egy factorio simán elmegy mellette de egy Overwatch már röcög.
Dualmining-ről nem tudok semmit. kifejtenéd hogy hogyan működik?
Ja valamint van olyan pool ahol már 0.1 ETH-t is kiutaltathatsz.

Az exchange oldal megbízható? Én már futottam bele Scam-be.

1 Like

Én Poloniexet használom váltásra és azért nem jó az eth. mert oda is csak minimum 1 Eth-t tudsz küldeni. Én ott váltom az etc-t Zcash meg a többi kisebb coint is. Nekem még nem volt vele gondom.
Dualmining pedig, hogy eth vagy etc mellet a kisebb coint is tudod bányászni és ezzel nem nő a fogyasztásod és nem folyásolja be az eth/etc sebességét sem.

2 Likes

Srácok arról tud valaki tájékoztatást adni, hogy ehhez a Tether fiókhoz pontosan milyen dokumentumok kellenek?
Írja a rendszer, h kell vmi nyilatkozat a banktól is meg minden… kicsit elvesztem :open_mouth:

Adj linket mert most nem tom mi az.

Hát konkrétan ezekre a kis kérdőívekre gondolok

Ezek általában nem kötelező adatok. Én pl nem szoktam megadni. Arra vannak hogy biztos ne tudjon más visszaélni az pénztárcáddal.
Én pénztárcának Jaxx-et használok, Eladásra meg egy ezt

1 Like
1 Like

Sziasztok :slight_smile:
Egy pár napja gondolkozok hogy bele vágok a bányászatba :smile:
Szerintetek milyen kártyát érdemes venni?
Az rx 480-ok nak elégé fel ment az áruk…
Rx 570-580?