Bitcoin bányászat

Mivel jelenleg a RX 470-480-570-580 szinte beszerezhetetlen normális áron, így szerintem várj vele míg kijön a VEGA.
Valószínűleg lesz változás az árakban. amúgy meg egy jó 580-ast ajánlok ha találsz.

Értem, igen ez a problema hogy nem nagyon lehet találni :confused: szerintem akkor várok vele egy kicsit
Illetve van egy 1080strix a gépembe azzal erdemes kiprobálni?

Lehet használni de hogy mire azt majd megmondja valaki aki jobban ért hozzá. @Styx ?

Jelenleg Zcash vagy Zclassic-ot ajánlom.

@predrog Én vagyok a megmondó kapitány? :slight_smile: Egyébként épp ma láttam egy vikket , hogy elvileg elő lehet rendelni már a vegát, de 1200-1800 dollár között van az ára ami kicsit drága, persze attól függ, hogy mennyit tud majd csinálni.

@papprobi20 1080-al megéri. Még attól függ, hogy milyen memória van benne. A GDDR5 jobb, mint a GDDR5X bányászásra. Ezen az oldalon meg tudod nézni, hogy éppen mivel érdemes bányászni. Eth-ről feljebb már beszéltem. ZCash-nél jelenleg jól fent van a profit! [ITT] (https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/zec?HashingPower=550&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0.16)
Nincs 1080-am, de amit találtam alap beállításokkal 550 H/s ZCash és 28Mh/s Eth/Etc, de ezeket nem mondom biztosra. Le kell tesztelni, hogy mennyit tud.

1 Like

Azt hiszem gddr5x van benne, de meg nezem akkor hogy mit produkál a machine :slight_smile:

Egyébként a Sia tárhelyet már használta valaki? Elvileg $2/TB/hónap.

2db 1080-at hajtok most épp ZEC-et . Azt ajánlom mert a legtöbb értelmes ZEC pool kifizet 0.01 -nél . Napi szinten kb 0.0.3 tudsz kibányászni 1080-al.

Valuta…btckészlet…valuta szerzés per nap - váltás arány BTC-re …lényegtelen…BTc profit per nap … profit per nap (felül áram nélkül ,alatta kifizetett árammal) ,elmult napok alapján az árváltozás stb…százalékban.

Ez a legfrissebb “ajánlat” (jelenlegi 19:00-ás árfolyam frissítéssel) aktuálisan mi megy. Ha nem érthető a táblázat szívesen elmagyarázom . :slight_smile:

Amúgy a vicc az egészben h se amd se nvidia kártyát nem lehet kapni nagy boltokba se magyarországon se ausztriába (még amazonon se csak rendelésre)

A másik vicc kategória, hogy a gtx 1060 kártyám ETH ba egyen értékű az 1080-al xD de mig az 1080 250w eszik az 1060 90w-ot :smiley:

Mivel 1070 nem kapható sehol. ha tehetném én 1080ti-re ruháznék be 40 darabra :smiley: egész jó rig lenne :smiley: (csak sokat eszik =/ ) Bár elvileg jön egy új 1060 új arhitekes az elvileg kurva jó lesz ETH-ra.

Off: Valaki csinált már olyat h különböző kártyákat kapcsolt össze egy rigbe ? Pl 2x1060+2x1080 esetleg még mellé rx ?

2 Likes

Ezt elmagyarázod hogy működik ? :smiley:

Kettő új jön bányászatra. A p106-100 meg p104-100, az első a 1060-ra épül és elvileg 200$-ért lehet majd hozzájutni. A második pedig a 1080-ra épül de abban megint az a baj, hogy GDDR5X-es memóriával jön. Illetve ezeknél az a gond, hogy csak 3 hónapos garanciát adnak a kártyákra.

Több fajta kártya is lehet a gépben, nvidia mellé még rakhatsz amd-t is ha úgy szeretnéd véletlen. :slight_smile: link

1 Like

A kettő 1080 mellé akarom oda rakni a 1060-am . Aztán Dual Miningbe had menjen ETH/LBC . Megoldható akkor elvileg ugye ? Amugy dual miningbe jol értelmeztem h egyszerre dolgozik a két coinon ? illetve ez hogy is van ?

Gtx1060 kiprobaltam.
Eth/DEC
Soloba ETH 20 érték dualba 19 :open_mouth: ez igy elég jó dolog :open_mouth:

Egyszerre két coint bányászol ugye és a eth/etc-nek sebességét nem befolyásolja illetve ugyanannyit fogyaszt mint ha csak az egyiket bányászod.

Nekem 1060 6Gb 20.7 stabil eth/etc illetve 230 sia volt 3 napja. Azóta visszaálltam ZCashre.

Erre megéri egy riget csinálni ? a 2 fajta coin jobb mint az egy nem ?

Mindegyik gpu-val lehet 2 coint bányászni szóval ha riget építesz akkor bármelyik jó. Annyi hogy így nem ilyen 75-85%-on megy a gpu hanem 100%-on.

Eddig nem ttaláltam olyan minert amivel ZEC/eth-t lehetne dualba nyomni érték vesztés nélkül.

Nekem ez a 3 a prioritásom : ZEC/LBC/ETH de jó lenne megoldani valahogy Ezek kombója menjen valahogy …

Illetve te mire milyen minert használsz ?
Én: Zec-re : Zec miner 0,3,4
ETH-ra Claymore’s Dual miner.

ZCash-t nem tudsz dualminingba bányászni. Csak eth/etc mellé tudsz egy másodlagos coint berakni. Szóval vagy ZCash-t vagy eth+lbc, eth+dcr vagy eth+sia. Több féle kisebb coin van.
ZCashre EWBF’s minert. Eth-ra meg amit írtál a Claymore-t.

Akkor ugyan azt használjuk :slight_smile: Zec miner = EWBF’s :smiley: Jól van akkor jól gondoltam ezeket a dolgokat :smiley: Köszi a pontosításokat :smiley:

Mire gondolsz? vele kapcsolatban?

Hát hogy ahol eladod . Oda utalod ki pénztárcából a coint eladod euroért amit kiutalsz bankszámlaszámra ?

Közbe rájöttem már hogy igen. A következő kérdésem ezzel kapcsolatos ,hogy ki milyen odlalon szokta váltani/kiutalni a coinokat ?

Hát itt ajánlották a https://poloniex.com -ot de még nem sikerült kipróbálnom.
Elméleti szinten ezekre az oldalakra is tudsz közvetlenül bányászni, de én jobban szeretem pénztárcában tudni a coinjaimat addig míg nem foglalkozok velük.

Engem igazából jobban érdekel hogy szerintetek melyik coint melyik poolban érdemes mostanában bányászni.