Bitcoin bányászat

Érdekes ez a topic, én csak némi tőkével ugrottam bele a BTC-be, amikor épp volt egy mélypont, aztán időben vettem ETH-t meg úgy fest LTC -t is, bányászással nem nagyon foglalkoztam, csak olvasgatok róla… de néha megfordul a fejemben, hogy össze kéne dugni rá egy vasat.

Nekem is megfordult a fejemben ilyesmi.
Ha te most belevàgnàl milyen gèpet raknàl össze rà?
Van most egy i5 ös intel nuc minigépem ami egyenlőre csak pihenget majd nappaliba lesz média box a 3d tvhez lehet ràengedem egy picit csak meg ne olvadjon.

Én 1,5 millá ölnék bele 6-7 kártyát kezelő lap legolcsóbb proci SSD 6-7db 1070 vagy vegyesen 1080 . Zec bányászás napi . 40 Dolcsi haszon (Y) Havi 324ezer forint profit (Y) :smiley:

Ha midnen jól megy jövő héttől Nyitott mining ház -> 2db 1080 2db 1070 +1db 1060 megy .

Milyen alaplapba és milyen procival rakod össze?

mivel nincs még ryzen 3 igy maximus pro vagy bt81 lap egy sima g4*** -el . legolcsóbb 60 gbs ssd . egy 80+platina 1200 táp :slight_smile:

A NUC-nak nem sok értelme van erre a feladatra, ehhez valami combosabb GPU kell (több :smiley: ), hogy érdemes legyen foglalkozni vele… CPU totál elhanyagolható. Még év elején láttunk egy ilyen vasat, amivel bányásznak:

CPU: Intel Celeron G1840
Alaplap: ASRock H81 Pro BTC R2.0
RAM: 1x 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
2x AMD Radeon R9 290
4x AMD Radeon R9 290X

Persze gondoltam hogy nem sokat érne az integrált gpu ja a NUC -nak :slight_smile:
Elkezdett komolyan foglalkoztatni a dolgod de még sok minden nem világos sőt leginkább semmi sem .
A legfontosabb kérdésem talán az lenne , hogy a Zcash ből hogy lesz nekem Huf-om?
Mondjuk 4db 1080 al már érdemes lenne belevágni vagy milyen videókártyákba lenne érdemes fektetni ?
Ahogy làtom erre vannak külön cèlhardverek is.
Mondjuk 4 db 1080 al mi a várható haszon a “100 ezres villanyszámla kifizetése után”?

Ezt a 100 ezres villany számlát hogy sikerült meghasalnod? :smiley: Ahhoz valamivel több kéne, mint 4db 1080 :smiley:

Csak érzékeltetni akartam a többlet fogyasztás miatti magasabb villanyszámlát nincs mögötte számolás.
De ahogy utánanéztem a gpu-k összepakolásának nincs értelme a külön erre a feladatra gyártott hardverek gépek messze lekörözik őket .
Az egyik legjobb most amit láttam az antminor s 9 ilyen gépből vagy 3 mat 1300W fogyasztás / gép ezzel könnyedén 100 ezres áramszámlát lehet csinálni.
A gépek 530 ezerbe kerülnek +a tápegység meg a posta.

Amire te gondolsz az Bitcoin mininghoz van, Ethereum es egyeb altcoinokhoz nem hatekony. A masik, hogy a videokartyakat el tudod adni kesobb.
Aramot illetoen ha maradunk a peldanal 4 db 1080 fullon kb 700W aramot hasznal + kb 100W az egyebek mondjuk, az 800W. Ha ez egesz nap megy az 19.2 kwh. Az aram ara atlag 36Ft/kwh ami naponta 691Ft, havonta kb 20k Huf. A 1080nak olyan 550 H/s a hashrateje Zcash mining eseteben, ami a jelenlegi btc arfolyam mellett kb havi 210 usd bevetel 1 kartyaval. 210 usd = 58k huf. Szorozva 4el. Ebbol lejon az aram ara. Kerestel kb 210k-t egy honap alatt ha jol szamoltam.

1 Like

Köszi a választ.
Szerinted ezzel a 4 1080 al érdemes lenne belevágni kezdetnek ?
Az antminor s 9 bitcoin bányászattal nem is érdemes foglalkozni?
Tudom még nagyon sokat kell olvasgatnom a témában és tanulnom ennek függvényében nézd a kérdéseimet.

Windowsra milyen bányászcucc van ETH-ra, vagy Zcash-re, amivel érdemes kezdeni?

Nem, szerintem 1070-nel éri meg beszállni. 1080 nem sokkal gyorsabb, viszont jóval drágább. Vagy RX480/580, ha lehet majd kapni újra a boltokban és nem lesz horribilis áruk.
Bár szerintem komolyabban beleugrani csak akkor éri meg, ha valaki most azonnal bemegy a boltba és összerak egy olyan gépet, ami max 3 hónap alatt kitermeli az árát. Az Eth a hírek szerint nem olyan sokára proof-of-stake coin lesz, ami boríthatja a mostani helyzetet. Az árfolyamok is nagyon kiszámíthatatlanok. Szóval ha csak valakit nem nagyon érdekel és hobbiként kezeli, én nem feltétlenül javasolnám, hogy ebbe fektesse a pénzét.

1 Like

ETH-nak nagy jövőt jósolnak folyamatosan, mondjuk durvát ment az elmúlt hónapokban, csak azóta stagnál picit, amióta a BTC is veszített a lendületből. Szerencsére ETH-ba még időben ugrottam be, amikor kb $30 volt :slight_smile:

Én most vettem 2 1080-at (155ezerert annyiba volt mint a 1070 Hehe XD )1,5 gyorsabb mint a 1070 zecnel . Hátrány a dupla táp csati igény de ehez egy jo táp kell . De most rendeltem melle 4 1070 -t plusz a kallódó 1060 kerül melle . Eth -ra AMD a jo . Nem eri meg a 1070 ra a 1080 meg drága hozza pedig jobban teljesít . Eqush feladatokra viszont megéri a 1080 nagyon megy . Tapasztalat . Bár az én kártyáit az átlag 450-sol helyet 560 körül mennek mostmár 65 fokon . 150w fogyasztáson . A 1070 max 450 tud akárcsak az AMD . Viszont eth fogyasztás miatt havi 30-40 dollárral több profitot termel . Jövőheten meg jön a házhoz az alkatrészek is . Plusz a szekrényt is megcsinálom egy 5 riges

2 Likes

65 fokon? Milyen hűtés van azokon? Nekem a 1060 325 sol/s-el kapál de akkor 80-81°C. OC nélkül (úgy értve a gyári OC-vel) 290-295 sol/s 75-77°C.
Megsúghatnád, honnan lettek 155-be a 1080-ak :wink:

Hardveraprorol van pár beszállítói ÁFA nélkül vagy külföldről behozott árukra :slight_smile: nekem a 1060 70-75 fokos 270-290 sol .

Sima duplaventis aero msi oc kártya a 1080

2 Likes

Csak mert ilyen is van.

3 Likes

Holnap vennék nagy tételben MSI RX 580 Armor 8GB kártyákat.
A gyári csomagolást hogy képzeljem el? Jó lenne kiszúrni valamiről, ha csak újracsomagolt kártyák.
Tudom, hogy hülyén hangzik, de nem sűrűn fordul meg a kezemben zsír új kártya. :smiley: