Bitcoin bányászat

Úgy látom, valaki már nem az utp-t, hanem az üvegszálat szívja. :smiley:

2 Likes

Lassan vége lehetne ennek a bányászós hülyeségnek, mert nem tudok videókártyát venni, mert az árak a fellegekbenn…:frowning:

4 Likes

Na igen, szerintem a lassan egy éves GTX 1060-amat eladhatnám veszteség nélkül per pillanat.

Probléma az hogy nincs mit venni helyette…

2 Likes

A durva, hogy egy 380x pont annyiba kerül mint egy éve, pedig akkor se volt vadi új. Veszeteség nélkül kiszállhatnék én is, csak a következő értelmes kartya +100k. :confused: Akkor inkább egy ps4 pro… csak azt akarom kihozni ebből, hogy jól begyűrűzött már mindenhova az áremelkedés.

Én most adtam el a GTX 1060 veszteség nélkül :slight_smile: amúgy ha valakit érdekel egy 1080 160-170 körül tudok segíteni :smiley:

1 Like

Én a GIGABYTE GeForce GTX 970-et akartam feltenni a listámra, de nem 120.000 forintért…:rage:

Egy Mining Discord channel, ha valaki akar a témáról beszélgetni:

Kallos Peti vagy a magyar fejlesztésű Corion ICO képviseletében DeadEye is fent van! :slight_smile:

Tényleg gondban vannak a bányászok?

1 Like

Kicsit optimista szeritnem a cikkíró. Kb annyi látszik egyelőre, hogy egy ideje nem vesznek meg mindent a bányaszok, így vannak új kártyák a piacon, de még az eddigi áron. Plusz megjelentek a használt 6 db eladó egyben 500k jellegű hirdetések. Amíg a kereskedők nem jönnek rá, hogy ezen az áron a kutyának nem kell már a cuccuk, addig így marad és a használt árak is tartják magukat. Talán már csak 1-2 hét és a bányászatot felválthatja a vadászat! :smiling_imp:

Semmit nem ér ez a cikk, arról nem beszél, hogy miért csökkent. Egyből temet mindent, ez a villanyszámlára se elég a bevétel is nagy kamu, akik már évek óta bányásznak rég megtérült mindene, már csak pure profit minden hónap levonva a villanyszámlát, az oké hogy csak fele annyi a bevétel de ez benne van. Akik meg 1 hónapja beleugrott ilyen árak és hírek mellett az marága vessen. Azt meg se említi hogy, esetleg ilyen árak mellett érdemes lehet befektetni és vásárolni coint. Nah és a végszó, ez a cikk pont annyit ér mintha azt mondanám, hogy az Eth holnap eléri a 700dollár, megtörténhet persze tudjuk mennyi az esélye :smiley:

Koncentrálj a videókártyák árára gyakorolt hatásra. A többi valóban hülyeség, ráadasul még elhamarkodott is (hatásvadásznak is mondhatnám, ha rosszidulatú lennék).

Vega drága lesz és bányászására alkalmatlan, szóval nem fogják venni, nem fog csökkenni az ár még jó darabig. Valamit garis bányász karikat miért adnák el? Még mindig azt mondom gyenge cikk.

Mitől lesz a Vega bányaszásra alkalmatlan? Úgy érted, hogy gazdaságos bányászásra? Remélem tényleg alkalmatlan lesz rá! Egyébként pont annyira lesz drága, mint amennyire a hozzá hasonló teljesítményű nVidia párja. Csodák nincsenek.
Nem tudom, a zöldek listaárait mennyire befolyásota ez az egész cirkusz egyébként. Tud erről valaki nyilatkozni esetleg?

Valami olyasmi, gazdaságos bányászat igen. De ha ddr5x memóriával szerelik akkor felejtős. Azt nem tudom, hogy milyen memóriát kap.

A legnagyobb szinte biztos HBM2-őt, valamelyik nap olvastam, hogy a samsung rákapcsolt a sorozat gyártásra. @mice0007 lehet tud valamit, persze ha elmodhatja…
A bányászathoz nem kell nagy memória sávszél?

VEGA-val kapcs nem nagyon tudok semmit, nem is kaptunk belőle még (valszeg nem is fogunk, majd vehetünk egyet a boltból), AMD leginkább a proci témában ugrál a nyakunkon, főleg Ryzen óta :smiley: De egyébként úgy tudom HBM2 lesz a VEGA, 8 GB

1 Like

Fúúú ne haragudjatok, de rohadt sok idő lenne végigolvasni mindent.
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy otthon a saját gépemen érdemes-e beindítani?
Tegyük fel, hogy 1 héten át be van kapcsolva.
GTX 1070 (ASUS ROG 3 venti
I7 6700K
Mennyire károsodna a gép?
Mennyi pénzt keresnék vele?
Ha valaki leírná nekem, aki ért hozzá, azt nagyon szépen megköszönném.

Az világos, hogy hamar tönkre teszi a gépet, ami logikus. Az érdekelne, hogy ha gyorsan szükség van egy kevés pénzre, akkor mennyit tudok összeszedni rövid idő alatt, hogy azért ne károsodjon annyira a gép.

Én csak a hw szinten tudok hozzá szólni, egy hét üzem alatt nem lesz a gépednek semmi baja, GPU-t terheli csak a téma, proci alszik közben… A gépház szellőzése legyen viszont rendben.

Egyébként (de ebben majd a többiek biztos okosabbat tudnak mondani) nem fog földhöz vágni a termelt $$$

1 Like

Olyan $1.5/nap bevétel már az áramot is levonva. Havi szinten, ha 24/7 megy a bányászat, kb $40-55 körül jöhet össze nagyjából. Szerintem ez így egy kártyával már nem igazán az az összeg, ami miatt megéri 100%-on pörgetni a kártyát hónapokon keresztül.
Amikor még azt mutatták a számok, hogy kb $4-4.5 profitot tud egy darab 1060 kitermelni naponta (tehát kb 3 hónap alatt kitermelte volna a saját árát), akkor én is beleugrottam, de kb 1,5 hét után annyira visszaesett az árfolyam és felment a difficulty, hogy értelmetlen lett volna tovább csinálni úgy.

2 Likes

Hali, de egyébként mindig csinálnak új bányászható anyagot? Mert a kezdés óta, már 3 anyagot emlegetnek…