Bitcoin bányászat

Üdv,
mi a mostani helyzet?
Végigolvastam ma és jul 24 volt az utolsó hozzászólás.
Hogy érdemes most belevágni? Annyi előnnyel indulnák hogy az áramra nem lenne gondom, külföldön vagyok egy cégnél ahol megengdnek hogy elkezdjem. Egy normal meretu gepre gondoltam max 2 videokartyaval, de lehet csak egyel.
ZEC-et erdmes még mindig? Minden infó jól jönne az elindulashoz.
Köszi
Gergő

Szia, amit én leírtam az saját tapasztalat volt és nem VGA-val bányásztunk, hanem erre specializált chip-el. Én nem is értek a VGA-s rendszerhez. DE biztos van itt olyan aki tud segíteni.

Erről vélemény?
Remélem igaz,és érezhető lesz a VGA piacon!

Bányászat elkezdésénél mérlegelni kell a nyereséget is, nézd meg az árfolyamokat, hatalmas esés volt ezen a héten.
Kína betiltotta az összes kripto tőzsdét, ICO-kat, stb. Ezért esett több mint 1000 USD-ot a BTC pár nap alatt, a többiről nem is beszélve. :slightly_frowning_face:
Persze ha nagyban csinálja az ember a bányászatot akkor ez nem zavarja, de ha most akarod elkezdeni érdemes olvasgatni a híreket és figyelni hogyan alakul majd az árfolyam.

Egyelőre szerencsére jó irány van megint, ismét $4k felett vagyunk. Állítólag Japán miatt erősödünk most. De bizonytalan időszak, ez tény, de hosszú távon nem hiszem, hogy gond lesz.

Én sem hinném, hogy gond lesz, amíg mennek a manipulációk nincs mitől tartani. :smile:

1 Like

Szerintem jobb ha profikra bízzuk a coinbányászást. Beszállunk valamennyivel és mi is részesedünk a haszonból. Persze ha nem Kajmán-szigeteki bejegyzésű Cég áll mögötte. Nagy tételben olcsóbban veszik a GPU-t meg a többi cuccot Kínából magától a gyártótól. Kitelepítik valami olyan helyre a gépeket, ahol olcsó az áram, netalántán még hideg is van, így hűteni se kell annyira. Ha valamelyik Coinnal jobban megéri bányászni átváltanak 2 perc alatt.

amúgy igen ez is egy megoldás, én is olvasgattam erről, hogy lehet bérelni bányászgépeket és emellett még személyzet is van aki működteti. Egyeshelyeken engedik, hogy minimális szinten belenyúlj a rendszerbe, kisebb beállításokat végezz. Persze ez mind jutalékos rendszer de ezt nem kell mondani.

Én rájuk gondoltam: https://inviaworld.com/miner/10472
Itt vettem gépkapacitást 3 évre. Egyenlőre a legkisebb csomagot (100 Euro). De láttam itt olyat, aki beletolt 25000 Eurót.
Ausztriai a cég és 2 hétig visszakapod a pénzed, ha meggondolnád magad, ezért 30 nap türelmi idő van (2 hét a visszakérés miatt + 2 hét beállítják neked a gépet), amíg beindul a bányászat. nekem még ez ketyeg.

Csináltál valami kalkulációt, hogy az a csomag hogy térül meg, mit fogsz vele bányászni, ilyesmi?

Azt, hogy éppen melyik coint bányásszák nem tudom, mert 2 perc alatt át tudják állítani, ha úgy látják, hogy a másik többet hoz. Ezt folyamatosan figyelik. A kifizetés Ethereumban van jelenleg. Nem ígérnek gyors megtérülést, 1 évet mondanak kb. ha az árfolyam nem változik. 2 évig termeli a hasznot. Ez mindegyik csomagra igaz. Új még a cég, most lesz a hivatalos indulás Bécsben. MLM-et építettek rá, de ha nem hívsz meg senkit, akkor sem rossz triplázni a befektetésed 3 év alatt. Itt minden infót megkapsz, ha érdekel: http://info.kmdholding.com/t/f/79/1f

Üdv Skacok.
Na beszereztem egy 1080Ti-t. Ki szeretném próbálni a bányászatot. Olvasgattam itt a fórumon is, meg úgy egyébként, de még eléggé láma vagyok a dologhoz. Leszedtem amit le kellett, meg regisztráltam supernovára és krakenre is, mégse áll össze a dolog.
Szóval valaki el tudná magyarázni lépésről lépésre, hogy mit kéne csinálnom ahhoz hogy működjön a dolog? Vagy ezek helyett mire és hogyan kéne váltani?
Zcash-t szeretnék bányászni, mert elvileg az fekszik a geforce-nak.
Remélem tudtok segíteni egy ilyen balfácánnak is, amilyen én vagyok.

Na hali.
Sikerült beszereznem egy baikal quad cube-ot elég jó áron most x15 algoritmussal nicehash-t bányászgatok vele.

2 Likes

Állatul néz ki, még szobadísznek sem utolsó :slight_smile:

Nem mutat rosszul a tv mellett.

Én GPU alapú miner rig-et építek. Jelenleg 1 kártya van még csak benne, de napokon belül megy bele a 2. Aztán havonta 1-2 kártyát bele rakok, 7 GPU-ig nincs megállás. :smile:

2 Likes

@cOOlyo4

Sok sikert hozzá, legyél sikeres ezzel a tervezettel én azt mondom. Ha már kész a terv és végig is csinálod, akkor szerintem siker fogja koronázni ezt a projected, És mit tervezel bányászni? Zcash? Ethereum? BitCoin?

1 Like

Bitcoin felejtős az ASIC miatt ugye. Jelenleg Ethereum-ot bányászok és még egy jó darabig azt is fogok. Heteken belül megjelenik a Bitcoin Gold ami ASIC rezisztens lesz, amint megjelenik átállok arra kíváncsiságból.
Én is remélem, hogy sikeres lesz, a következő Ethereumról vagy Moneroról nem akarok lemaradni.

Jelenleg a Zcash-nek van a legmagasabb valuta értéke. Ami Ethereum-ra képes, az egyenes arányban képes Zcash bányászatra, magyarul ha a géped mondjuk képes 5Gh/s ETH bányászatra, akkor 5Gh/s-ra képes Zcash esetén is, mivel nagyon minimális a bányászati eltérés a 2 között. De a Zcash jóval többet ér, mint az Ethereum. Itt tudsz összehasonlítást végezni köztük:

Ugyan azon gép képesség mellett, azonos áram ár mellett, és azonos fogyasztás mellett, itt van a pure összehasonlítás a Zcash(felső), és az Ethereum(alsó kép) között.