Bitcoin bányászat

Köszi, megnézem. Még kezdő vagyok a bányászat téren szóval miden segítség jól jön. :slight_smile:

Megnéztem és nem így van ahogy írtad. Minden algoritmus típusnál máshogyan kell számolni a hashratet.
Kipróbáltam és ETH-nál 28MHS-em van míg ZEC-nél 280HS, a calculator is megmondta, hogy ETH-val 8 dollárral többet keresek átlagosan.

Na ez érdekes, mert akkor vagy valamit félre értettem, vagy félre írtak valamelyik fórumon. Elnézést, előfordul hogy tévedek.
De azt tudtad, hogy az a kalkulátor egymástól függetlenül állítja be az értékeket? Pl mikor most megnyitottam a linkemet, ETH-ra 20Gh/s volt, amit írt. Ellenben Zcash esetében pedig az általam korábban beállított 5Gh/s szerepelt.

Tudom, hogy független.

Hello mindenkinek! :slight_smile:
Érdeklődnék hogy ezzel kb mennyit lehet keresni pár darab kártyával, mert nézem itt a hozzá szólásokat hogy nem kevés kártyát használnak hozzá az emberek.

Választ előre is köszönöm! :slight_smile:

Kb 6 kártya az, amivel már kicsivel jobb leszel, mint nullsza adós. Szerintem.

Fórumokon meg lehet találni, hogy az adott kártya adott beállításokon adott pénzből mennyi tud hashelni és akkor már kalkulátorral kiszámolható, hogy mennyit fog termelni.
Egy fogyasztásmérővel meg méred, hogy mennyit fogyaszt a rendszered. A villanyszámlán meg látszik, hogy nálad mennyibe kerül 1 KWh. Ezek az adatok alapján már a kalkulátor kiszámolja neked, hogy mennyi a profitod havonta.
Persze ebbe az egészbe bele kell azt is számolni, hogy az adott kriptopénz amit bányászol annak az árfolyama bármikor csökkenhet, vagy növekedhet, a bányászati nehézségről nem is beszélve.
A stratégiától is függ a bevételed mert azt is csinálhatod, hogy amit kaptál bevételt azt rögtön kiveszed fiat pénzbe (ebben az esetben ha HUF-ba számolsz akkor az USD/HUF árfolyammal is számolni kell), de akár át rakod BTC-be és tartod, vagy több altcoinba fektetsz, vagy kereskedsz és azzal növeled a profitot (vagy éppen buksz rajta)
Nekem jelenleg 2 kártya megy 0-24-ben és ETH-t bányászok 52 MHS-el (nincsenek maximumra húzva a kártyák még).
Havonta teszek bele 1-2 kártyát, 7-8 kártyáig akarom bővíteni a gépet. (maximum 1KWh fogyasztásig) Én erre egy hosszú távú befektetésre gondolok, mert bármikor jöhet egy újabb coin ami jobb mint az ETH vagy a Monero vagy ZCash és nem akarok lemaradni róla, illetve Én amit bányásztam azt átrakom BTC-be és tartom.
Azt aláírom, hogy csak akkor éri meg ebbe befektetni ha legalább össze tudsz rakni legalább 6 kártyás RIG-et mert ebben az esetben fog látható időn belül megtérülni az egész, kevesebb kártyával is megtérül de sok időbe fog telleni amit nem akar az ember kivárni, plusz bármi közbe jöhet.

1 Like

:grinning: Az 5Ghs hez Eth-ban kéne vagy 100-150 videókártya .

Ennyit termelt egy 100 Eurós csomag 10.20. óta.Összesen 0.00100212 BTC. Jelenlegi árfolyamon ez 6.5 Euro. Megtérülés kb.11 hónap. 3 éves szerződésnél nem rossz. https://inviaworld.com/preregister/14288

Én a 100 euróból 10.24. vettem volna btc-t 5500 dollár ért most 7500 dollár kb 27% százalékos emelkedés 27euró mondjuk.
A saját portfóliók jobban megérik azt mondják.

Íratkozz fel a csatornájára érdemes.

2 Likes

Pont azt akartam írni, amit @serry8511 is, hogy ez túl pici így, még azzal is jobban jársz ha megvársz egy kis low-t és veszel BTC-t, többet hoz. De igazán ez is olyan játék, mint minden befektetés, kicsiben kell megismerni, aztán nagyban kell játszani, különben száraz kenyérre nem elég a hozam.

Szerintetek a Storm (https://stormtoken.com/ https://www.cryptocompare.com/coins/storm/overview) menyire lesz sikeres?
Érdemes még most bekapcsolódni?

Igen a 100 EUR csak próba volt, azóta már 800 Eurót tettem bele és tervezek még többet is mert nagyon jó a hozama. Egyébként összehasonlító számítást végeztem, hogy melyik éri meg jobban, ha egyszerűen veszek BTC-t és az árfolyam emelkedéssel nyerek, vagy ha az Inviával bányásztatom ugyanazt az összeget+ az árfolyamnyereség. 36 hónapos a szerződés úgyhogy 3 évre kalkuláltam. Azt feltételeztem, hogy addigra 100000 $ lesz a BTC,. (az Invia az eddigiek alapján kb. min. 9%-ot hoz havonta). Az eredmény:18 hónap után már a bányászatos módszer hoz többet. Ha kisebbre veszem az előrejelzést előbb előz a bányászat, ha nagyobbra akkor később, de 3 éves távlatban mindenképpen profitábilisabb bányásztatni az Inviával. Tehát rövidtávon éri meg csak jobban ha simán bevásárolok belőle.
https://inviaworld.com/preregister/14288

1 Like

Sziasztok!
Nekem lenne egy olyan problémám hogy még 2013-ban bányásztam és elfelejtettem a jelszavam XD
Blockchain.info wallet Id-t kikértem az emailomra és a Google-drive meghajtómon találtam egy wallet-xy-aes.json fájt.
Valahogy vissza tudom még szerezni azt a kis bitcoint ami a walletomban van vagy buktam?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Hali
Én is így jártam, de én csak a Ripple “pontjaim”-at buktam. A ripple wallet azóta megváltozott és semmilyen e-mail-t vagy key-t nem találtam amivel vissza tudnám szerezni.
Nem vagyok nagyon jártas ezekben, de ahogy én is próbáltam visszaszerezni a wallet-omat úgy láttam hogy ha megvan az a key akkor azzal vissza tudod szerezni. Aki jobban ért hozzá erősítse meg.

Na kíváncsi vagyok :slight_smile:
Arra sem emlékszem hogy van e rajta egyáltalán valami :slight_smile: ha van is akkor se sok minden :slight_smile:

Ha egy van rajt akkor már nagyon jól jársz :stuck_out_tongue:
Egyébként ha meg van a bitcoin cím illetve hozzá elmentve a private key akkor már hozzá férsz.

Ha lenne egy Bitcoin-om, már nem lenne :smiley: Annó (2013) mikor ripple bányászatba beleszagoltam, akkor kellett volna beszállni a bitcoin-ba inkább, de sajnos akkor is már drágának tartottam

Azért szeretném megnézni hogy van-e rajta mert látom az árfolyamot :smiley:

Sziasztok! Nagykanizsa környékén bányászik valaki? elszeretném kezdeni, de jó lenne egy kis útba igazitás !