[Black Desert] Pajtáskereső!

Na de miért itt kell hírdetni? :frowning: Ha valaki keres vagy egyáltalán akar guildet, akkor keres is és talál. Bdo-ban szokás server-re kiírni az ilyeneket azért, de itt azért ne legyen már hírdetés ilyen-olyan guildekkel kapcsolatban. Nekem is van, mégse hírdetem, ha valaki kérdezi, akkor válaszolok is ezer örömmel. ^^

Valakinek valamikor nincsen kedve kicsit gyakorolni? :smiley: Egy kis pvp gyakorlás vagy esetleg Grindolás?

Hali, most keveredtem csak ide a fórumra, lett végül valami a WeAreTheVR guild ötletből? Csak azért kérdezem mert ahogy nézem nem túl aktív mostanság ez a topic. Új játékos vagyok BDO-ban de engem is érdekelne egy jó közösség.

Nem, nem lett “még” belőle semmi se, de ami késik nem múlik :smiley:
Igen. Nagyon off topic-á alakult az egész. Mostanság már én se játszom annyit a játékot, mint régen (társaság hiány miatt)
Meg hát alapvetően nincsen nagyon érdeklődés a guilddel kapcsolatban, hogy létre kéne hozni :confused: (Én meg legalábbis nem értek semmit a guildekhez, mármint hogyan működik, mit hogyan kéne benne csinálni meg stb. (Mármint mint “leader”)

Nos, mint írtam én még új vagyok a játékban, de igyekszem minél jobban kitanulni, eléggé megfogott a játék. Destiny 2-ig biztos menni fog a dolog, valószínűleg utána is. Más játékokban szerzett tapasztalatok miatt már elgondolkoztam a guild alapításon mert biztos itt is megvannak az előnyei. Munka miatt nem sok időm van nekem sem és én amúgy sem a powerlvl illetve a játék meta mentén haladok hanem épp mit és hogyan van kedvem csinálni, szóval nem is szeretnék egy hc klánt (mm az nem baj ha kialakul egy hc team a guilden belül), de inkább egy jó közösség összehozását kellene megcélozni, mókázni, lazítani egy fárasztó nap után, nincs kötelezettség, heti rendszerességgel legyen online aki belép még ha csak pár órát is elosztva… a többi meg kialakul ahogy elkezdjük átlátni. Inkább csak egy érezzük jól magunkat guild lenne. Ha nem csatlakozik senki akkor úgysincs para, ha meg igen akkor közösen kitaláljuk mi is van :smiley: Végül is mély vízben lehet megtanulni úszni :wink:

Teljes mértékben egyetértek :smiley:
Az ötlet nekem rettentően tetszik, hátha vissza is hozná a kedvem a játékhoz egy társaság, mert konkrétabban a “magány” miatt nem játszom az egészet, mert egyedül unalmas számomra.
Csak itt attól is függ, hogy mennyien csatlakozunk az egészhez, illetve ha már a guild is megvan, akkor külön “beszélgetős guild szerver” is kellene (Vagyis Discord vagy Teamspeak) :smiley: (Bocsánat, ha nincs igazam és ez eltekinthető, de szerintem ez is egy fontos dolog (legalábbis részemről))

Persze, mindenképp szeretnék egy Discord szervert is összedobni hozzá, az a legkevesebb igazából, azt nem tudom mit szólnának hozzá a srácok, mert a guildnak hogy biztos mindenki tudja hova kell jönni a WeAreTheVR nevet szeretném adni Discordnak meg nem tudom, WeAreTheVR gaming channel - és akkor így nem lenne katyvasz, ide aki csatlakozni/játszani szeretne jöhetne bátran és ugye mivel discordon nincs alszoba rendszer ezért - ha már úgy is több szobára lenne szükség -
akkor már lehetne csinálni egyéb játékokhoz is, illetve csevegőt + nagyon jó appok vannak discordhoz, van egy elég jó tervem erre igazából… Nem akarom szétszakítani a közösséget mert úgy tudom van már VR discord, csak ezt ugye akkor tudnánk alakítani, moderálni ahogy szükséges és ez nem egy elhanyagolható szempont. Társaság nem tudom hogy lenne, szerintem ha elindulna szépen lassan ahogy elterjed bevonzaná a hasonló szellemben játszó playereket a közösségből, és mivel mint írtam nem csak BDO lenne így tuti lenne mindig valamilyen társaság. Csak ugye az odacsapódó emberek miatt, ugye folyamatosan alakítani kéne, új szobák, védett szobák, csapatos elfoglaltságokhoz limitált szobák, stb… fontos lenne hogy saját discord legyen mert így ugye azon tudnánk intézni amit kell anélkül hogy 20 percenként zaklatnánk valakit.
Nem tudom erről így mi a véleményed?

u.i. bocsi a káosz miatt, most értem haza melóból :smiley:

Egyértelműen én is ezeket tudnám felhozni pozitívumnak egy külön discord szerver érdekében. Nem sértésből mondom bárki számára is, csak megemlítés szempontjából, hogy ha már alapból guildként tervezünk lenni, akkor nem elhanyagolható egy külön discord szerver az alaptól, mert alapvetően miért legyen benne egy discord szerveren olyan aki nem guild tag. Persze ilyen is lehet, de inkább azt mondanám, hogy jobb guild tagoknak az a hely, legalább összeszokásból és nem külső személyként jönni. (Nem tudom mennyire lehetett érthető a kis szövegem, de azért remélem :smiley: )
Meg hát persze ahogy írtad, hogy zavarás szempontjából is ez lenne a legjobb.

Az ötleteidet nagyon szívesen meghallgatom, ha elszeretnéd mondani, mert érdekelnek is :slight_smile:

Az a baj ezzel a szépen lassan terjedéssel, hogy itt a forumot rengeteg “rajongó” nem használja, így az itteni hirdetés nehezen oldható meg, mert szerintem max. ha leszünk 3-5en, de lehet annyian se.
(Nem tudom már mennyire olvassa bárki is akikkel eddig itt beszélgettem a játékkal kapcsán, de aki olvassa, az legyen olyan szíves, hogy ő is ír ide, hogy mennyire tartaná ezt egy jó ötletnek, hogy egyáltalán érdemes lenne vagy negatívumot esetleg.)

Érthető volt teljesen :slight_smile: Én függetlenül a fórumtól beindítanám mert ami nincs az nem tud terjedni. Lehet hogy kevesen lennénk az elején de az a pár ember is említi majd pár embernek stb… Ezen kívül ott van az is hogy azért a VR követői közt haveri társaságok, baráti körök is előfordulhatnak. Nem hiszem amúgy hogy le kéne szűkülnünk kizárólag a VR táborra toborzás terén. Legalább többen megismernék őket (ha esetleg külföldiek is szóba jönnének) ha szabad csatlakozás lenne. HA! Persze elsőbbség az itteni közösségnek, ez egyértelmű, én azt sem bánnám ha csak páran lennénk amúgy ha cserébe egy normális csapat áll össze :slight_smile: De szerintem ha megalakul a VR guild akkor annak úgyis híre megy és ez alatt azt értem hogy nem csak a fórumon. Eleve már játékban ha meglátják a guild nevet akit érdekel úgy is küld egy whispet. Ezért mondtam amúgy hogy nyilván ez egy BDO guild lenne, de ha épp nincs kedvünk játszani de a mit tudom én steep-hez lenne akkor nyomjuk azt közösen, vagy bármit. Ha csak ugyan azzal az egy játékkal játszik valaki akkor előbb utóbb úgyis ráun, belefásul. Kell egy kis változatosság, és ez könnyebb ugye egy közösséggel még ha ez csak 3-5 ember is jelent (mostanában úgy is a 4 - 5 fős teamek a divatosak). Amúgy igen, azzal egyetértek én is, ha valaki követi ezt jelezze kérem hogy érdekli-e a dolog.

Amúgy szerintem kifejezetten jó lenne ha csak kevesen lennénk az elején hisz mindenki megismerni a másikat, jobban mint egy gyűjtő guild tagjainál szokás. Ugye guildről van szó így fel hát kell építeni úgyis egyféle (előbb-utóbb tuti szükség lesz rá) hierarchiát hisz nem tudunk állandóan elérhetőek lenni, de kell legyen valaki akihez lehet fordulni kérdéssel, kéréssel, akire rá lehet bízni különböző dolgok megszervezését, recruitot, stb… és ez nagy eséllyel a kezdő néhány tag közreműködésével történne hisz ők lennének a az elsők, így nyilván a pozíciók köztük kerülnének kiosztásra (persze csak ha megfelelnek pár apró feltételnek). Erről mi a véleményed? Amúgy 8-án és 9-én szabadnapos leszek, ha gondolod küldj esetleg egy steam, vagy bármilyen azonosítót (akár privátban is) és ott mondom a többit :wink:

Ez így kifejezetten tetszik.
Azzal a témával kapcsolatban, hogy jó lenne, ha még az elején kevesen vagyunk azt jó, de későbbiekben mégis akármennyire rossz vagy jó lehetséges átalakulnánk “gyűjtő guildnek” (Lehetséges)
AZ hogy kevesen még jobban tudunk ismerkedni ez teljesen igaz, de minél többen leszünk annál többen alig fognak “ismerkedni” guilden belül. (Ez ember függő, mert hisz minél több az ember annál jobban kialakul egy bizonyos társaság a guilden belül és az újoncok meg nem tudom mennyire lennének vevők csatlakozni, egyáltalán mennyire lennénk befogadók, mint akik már alapból bent vannak (Saját tapasztalat, bár ahogy mondtam emberfüggő is))

Azt akarod mondani az egésszel, hogy az újoncokat osztanánk ki posztokra, hogy azt tanulják ki és értsék meg? (Ez a része nálam nem teljesen érthető)

Őőőő nem teljesen, hanem a kezdő csapat közt kerülne kiosztásra, akik ez elejétől velünk vannak. A gyűjtő klánná való alakulás elkerülhető, csak oda kell figyelni. Ha nem sikerül ezt elkerülni, akkor is ki fog alakulni egy központi kemény mag ami állandó lesz, úgyhogy emiatt annyira nem aggódom. Az ismerkedés sem jelent kifejezetten problémát, arra is van megoldás. Először mindenki új. Aztán majd lesznek újabbak és így tovább, ha valaki új és jól érzi magát köztünk, befogadják és szeretne maradni teljesen tökéletes, ha meg valami probléma lép fel és nem tudjuk megoldani jön a békés elválás, nem kell túlkombinálni. Nem mondom hogy a később csatlakozók közül nem lehetne pozícióba kerülni, de úgy fair szerintem a dolog, ha elsősorban azoknak a neve merülne fel ilyenkor akik a kezdetektől bizalmat szavaztak (ha emberileg alkalmasak rá, persze).

Sziasztok! Elolvastam ezt a topicot és nagyon bejött nekem is ez a guild dolog :). Nem játszottam sokat a játékkal, mivel csak a free 7 napot próbáltam csak ki és nagyon bejött a játék, de társaság hiány miatt még nem szántam rá magam a játékra. Így viszont én is belekezdenék a dologba!

Várunk szeretettel! :slight_smile:

Nekem teljesen megfelel ahogy már mondtam az előző kommentemben :smiley:
Hát ha alapvetően nem is csatlakoznak még az elején olyan sokan és csak olyan 3-5en vagyunk, akkor necces lesz az elindulás ilyen szinten, mert ahogy látom ténylegesen magyarok közül már kevesen vannak akik játsszák a játékot. Én pl. imádom nézni a magyar Black Desert streameket. (Egyben rengetegnek is segítettem a játékkal kapcsán, mert éppen akkor kezdték a játékot)
Szóval alapvetően ha újoncok is jönnének abban is teljesen benne vagyok, mert alapból szeretek/imádok segíteni másoknak, hogy ez hogy működik és elmagyarázni dolgokat amiket én tudok, így más is megtanulja és egymással fejlődünk (Mint tudás szinten), mert hisz tovább adjuk tapasztalatainkat/tudásunkat :smiley:

Már csak az a kérdés, hogy ez hogy és mikor legyen megszervezve.
(Ugyebár mostanában eléggé ritkán játszom a játékot, mert közbe jött a PUBG-zés is a haverokkal :confused: )

No ez a jó kérdés igazából :smiley: Nem gáz ha nincs időd, amit tudok megoldom, vagy elkezdem, én mostanában más játékokkal úgysem foglalkozom annyira. Még várok úgyis pár infót, addig meg jöhetnek elérhetőségek/ingame (család)nevek stb…

Általában este végig elérhető vagyok. Nappal vagyok bajban ilyen téren, hogy a játékkal játsszam.
Ingame családnevem: Szutyok

(Igazából szerintem engem könnyebb bárhol máshol elérni, mintsem a játékban, de azért megadtam :smiley: Ha kell más elérhetőség, akkor megtalálhattok privátban :slight_smile: )

Elküldtem priviben (azt hiszem) a steam linkemet. Vegyél fel, ha gépnél vagyok akkor ott általában fent vagyok. Amúgy elvileg küldtem friend requestet ingame majd ha bent vagy lesd meg, Sayomii a családnevem.

Sziasztok! Bármilyen kérdésetek lenne a játékkal/guilddel kapcsolatban nyugodtan írjatok. Sajnos a játékon belül nem nagyon tudok már segíteni mert pár hónapja abbahagytam (kicsit kezdett monotonná válni így launch óta főleg hogy mostanában elég lassan adják ki az új contentet) , de hátha hasznos tudok még itt lenni. :slight_smile:

Mindenki nevében megköszönöm a segítségnyújtást :smiley: