[Black Desert] Pajtáskereső!

Köszönjük! :slight_smile:

Na, pár infó a guildról, remélem még ez az aktuális menet:

"A játékban silver a fizető eszköz. A Guild megalapításához: 100.000 silverre van szükség. Az induláskor 15 fő a max létszám.

Az új tagok szerződést kötnek a guilddel. De nem fizetnek semmit, senkinek, sehova! Az elején sem, sőt a tagok kapnak fizetést.

Azért érdemes rövid időre felvenni az új tagokat, mert ha bármilyen gond adódik ( nem érzi jól magát a klánban, vagy a klán érzi úgy. hogy nem közéjük való) könnyebb az “elválás”. Ugyanis a szerződés lejárta előtt való távozásnak költsége van:

• a szerződés lejárta előtt kirúgott tag a fizetése háromszorosát kapja.
  • a szerződést lejárta előtt, a guildet elhagyónak büntetést kell fizetnie. Ha nem tudja kifizetni, nem léphet ki.
  • a szerződés lejárta után büntetés nélkül kirúgható/elhagyható a tag/guild.

A tagok szerződését bármikor meghosszabbíthatja a guild vezető. A fizetéseket is a guild vezető módosíthatja. De nem hasra ütés szerint! A fizetés mértéke is szabályozva van. Ha az adott tag rendszeresen részt vesz a guild küldetésekben, aktív a játékban (mert minden tetted pro és kontra hatással van a guildre is) a rendszer felajánlja a módosítást. (pl. 7000 silveres napi fizetést, a BETA alatt 2 nap után 7500-ra engedte volna módosítani.)

Miért fontos mindez? A guild a küldetésekkel pontokat és karmát szereznek. A pontokat guild skillekre költheti (+ stat, stb.), ill. ezekből a pontokból lehet a létszámot is bővíteni (2pont 5fő).
Ha a guild eléri a 30 fős létszámot, a guildnek heti adót kell fizetnie (31 - 50 100k -> 51-75 250k). Ezért lényeges az aktív tagok léte, és mindenki kivegye a részét belőle.
Ha a guild nem tudja kifizetni a tagok fizetését, vagy az adót; akkor néhány funkció elérhetetlenné válik. Ha ez a folyamat állandósul, akkor egyre több minden lesz elérhetetlen. Ezen idő alatt mindenki szabadon távozhat a guildből. Csak is ebben az esetben tehet be bárki pénzt a guild kasszába, már ha marad valaki.

Ahogy talán már írtam de összegzésként:

A guild normál esetben a guild küldetések teljesítésével juthat pénzhez, ezert ezeket érdemes naponta megcsinálni (akar többet is).
A guild küldetéseknek több nehézségi foka is van, nehezebb küldetésekért több a jutalom.
A guild küldetéssel nem csak pénzt hanem guild pontot és karmát is gyűjtünk.
Guild pontok a guild növelésére vagy guild skill aktiválására költhetőek.
Guld karma a más guildek-kel való háború kezdeményezéséhez kell."

Ezt a leírást sg-n találtam, de kb. 1 éves post, lehet hogy pár dolog már másképp lesz.

Meg is alapult a céh, akit esetleg érdekel. Várunk titeket! :smiley:

Kire kell ráírni ingame h inveljen? :smiley:

Hessa_Creed -re érdemes. Ő a guild vezető :smiley: (Még én se vagyok benne :frowning: )
Van már Discord is aminek itt a linkje is: https://discord.gg/BWEfKz

Aha hát úgy látom itt senki se aktív akkor :smiley: Nézünk vmi másik guildet

Én most téli vásáron akarom beszerezni a játékot, nekem nagyon bejön a látottak alapján a játék, és hát nem egy metin2 grafikája van :smiley: és azt a 10 ha levan akciozva akkor 5€t lazán megéri a játék.

Közben le lett akcioózva, holnap vagy holnap után töltöl számlámra pénzt és meg is veszem, utána csak 20-30óra lesz mire letölti xd

Csáó én most vettem meg a játékot ha esetleg érdekelne bárkit közös game-elés akkor írjatok. Sosem szerettem egyedül játszani szóval várom a jelentkezőket. :smile: UI.: Jelenleg a NAGYON, NAGYON, alap dolgokon kívül fingom nincs a játék mechanikájáról szóval még friss és tanulni vágyó hús vagyok. :smile:

Én szívesen “a szárnyaim alá” veszlek :smile: Nagyon nagyon rég indítottam már el egyáltalán, pontosan a társaság hiány miatt.

Sziasztok. Most kezdtem én is a játékot 1-2 hete szóval ha valakinek lenne kedve játszani szívesen felfedezem a világot vele. :smiley:

Játszik még valaki vele?

Ha lenne valakivel is :’(

én benne vagyok aszem 30+ szintű vagyok ép bár eddig nem csináltam szinte semmit azon kívül hogy questeltem és élveztem ezt a skill combot cumot :smiley:

Hát én már egy jó ideje bőven benne vagyok :smiley: Van 5db 56+ és nemrég kezdtem egy újat, ami most olyan 40 körül van.

Nice, vegyél fel steamen ha úgy van akkor játszhatnánk együtt azt segíthetnél hogy a fighton kívül van még e valami ami olyan jó: D “Warhell”

Sziasztok, játszotok még a BDO-val? Jó lenne nem egyedül nyomni.

Én most gondoltam el pár napja, hogy folytatnám tovább nagyon, csak valamilyen kisebb társaságban ami meg nincs, de egyedül meg nagyon élvezem elvinni a karaktereket 56ig aztán kifulladok

Hali, arra készüljetek fel hogy a guild-es móka nem olyan egyszerű, mielőtt önállóan belevágtok javaslom nézzetek utána pontosan hogy működik az alapítás és milyen kötelezettségeket ró ki mind a vezetőre mind a tagokra. Kezdőként (szerintem) rossz ötlet guildet alapítani ez saját tapasztalat, próbáltuk… :smiley: Bár, ha sokan lesztek aktívak (nagyon!) úgy van értelme mert akkor ki tudjátok termelni a tagok fizetését és az egyéb költségeket is. Amúgy most hogy látom mennyi érdeklődő lett, lehet hogy én is szorítok neki helyet, mert egyébként nem egy rossz cucc.

Nekem is visszakéne térnem a játékhoz, csak egyedül annyira nagyon unalmas :frowning:

Én is pont a napokban tértem vissza a játékhoz, csinálgatom a napi bossokat, world bossokat ölögetek, afk horgászok és kb ennyibe ki is merül a dolog, mert egyedül szintúgy unalmas :frowning: