Bosszantó kevés FPS pár hónapja nem volt ilyen jó konfigon

Sziasztok!
Egy elég nagy problémával küzködök egy ideje. Néhány hónappal ezelőtt a gépem gond nélkül fixen 60 fps-t produkált bármelyik játékon Ultra beállításokon. Az utóbbi időben elég gyakran droppol ilyen 50 körülre ami azért valljuk be elég zavaró. A minőségből sem szeretnék gyengíteni mivel régebben ugyanazon az értékeken meg jó volt. Pl. Dying Light is már megfogja Ultra beállításokon. Eddig semmi baj nem volt. Most meg volt mikor 45 re is lement. Eddig fix 60 volt. Ugyanezz Rainbow Six Siege, Battlefield 1, GTA V. Az igaz hogy mostanában a CPU hűtő majdnem maxon pörög és kb 65-70 fokos a CPU. A Windows nemrég lett újrarakva a Gépház—>Gép alaphelyzetbe állítása opcióval. A gépet havonta porolom a legutóbbi pár hete történt meg. Eset Internet Security-t használok a gépem vírusmentes. Szóval az a problémám hogy néhány hónappal ezelőtt még gond nélkül ment bármi fix 60 fps-el Ultrán. Ma meg 45-öt is látok GTA V-ben. HDD sincs tele az egyik majdnem teljesen üres, illetve a tegnapi napon töredezettségmentesítettem az egyiket.(8%-os volt)
Driverek a lehető legfrissebbek. Az Asus honlapjáról töltöttem le az összeset illetve az Intel honlapján is találtam ehhez a procihoz pár drivert. VGA-hoz a Geforce Experience-t használom. Semmi sincs OC-zva.
BIOS-ban minden full alapon van.
Akkor kérdem én. Mi a bánat baja lehet? Esetleg egy BIOS frissítés internetet keresztül ? Vagy valamit álítgtani az Nvidia vezérlőpultban? Szeretném ezt a problémát megoldani anélkül hogy valamelyik alkatrészt ki kéne cserélnem. De ha nem lehet elkerülni akkor mit érdemes cserélnem mire ? Alaplapon és processzoron gondolkodtam elsősorban de ha van jobb ötletetek írjátok le kérlek. De mondom ha lehet akkor kerüljük el a költekezést mivel említettem pár hónappal ezelőtt ugyanezeken az értékeken minden jó volt. Akkor most mi történt ? Illetve mi a véleményetek erről a konfigról? Összhangban vannak? Létezik olyan hogy az alaplap gyenge vagy nem képes kihajtani a rajta lévő alkatrészeket? (lehet hülye kérdés bocsi de kétségbeesésembe bármit el tudok képzelni)
Konfigom:
ASUS H110M-C
I5-6500 3.2 GHz gyári hűtő
G.SKILL 16 GB DDR4 RAM
Gigabyte GTX 1060 6GB
1+3 TB Seagate Barracuda
BE QUIET! Pure Power 10 700W
Monitor: LG 29" Ultrawide 2560x1080 21:9
Kérlek segítsetek! Bármiféle segítséget elfogadok.
Előre is köszönöm szépen!

Első körben egy MSI Afterburnerrel érdemes lenne megnézni játék közben a terheléseket,mi mennyin megy.

Szerintem inkább szoftveres gond lehet. Én újratenném a windowst (teljesen, formázás, friss telepítés a legújabb telepítővel), majd külön driverként csak a videokártyáét szedném le (azt is az nVidiától), a többihez hadd szedje csak amit muszáj a windows.

Biosban a ram sebességét nem árt beállítani hacsak nem 2133mhz-es.

Köszi a gyors választ.
MSI Afterburnerrel néztem a terheléseket. Az FPS itt nem látszik de 50 volt. És nem csak az ütközés pillanatában. Előtte is.

A videokártya driver az nvidia-tól van most is :S .
A Ramok pedig 2133 mhz-en futnak. De a gyártó 2400-at ír.
X.M.P-t beállítom de ugyanúgy 2133-on megy.

Hát, gyakorlatilag minden maxon megy. Esetleg egy memtestet futtass le, hátha valami ott gond (2400on kéne mennie simán).

Videokártyadrivert újra lehet tenni, előtte DDU-val csökkentett módban töröld le, és tedd fel a legújabbat. Ha nem segít, nyomnék egy windows újratelepítést.

Lehet amúgy, hogy alaplap… H110… az elég putri, nem mondom, hogy tuti az a baj, de nem lennék meglepve…
A cseréje semmiképp sem árt, legalább egy B150/250 re.

Windows reinstall (nem visszaállítás hanem format+reinstall) és NE tegyél fel semmi más drivert a GPU-n meg mondjuk az hangkártya app-ján kívül. 100-ból 99x bejön.

Köszönöm szépen a válaszokat!
Alaplap cserén én is gondolkodom elég erősen. Esetleg egy BIOS frissítés ?
Bevallom őszintén nekem nem eredeti Windows-om van hanem tört. Win 10 Pro. De ezt is csak addig akarom használni amíg lesz egy kis félretett pénzem eredeti windows-t venni. Nos ezen hogyan tudom megcsinálni a format+reinstall-t ?

Vegyél OEM kulcsot.

Köszi! Csekkolom!
Esetleg ha ez sem segít akkor mit tudnék még tenni ?