Bottleneck kártya miatt?

Sziasztok!

Még júniusban vettem egy új budget PC-t, az akkori bő 8 éves configot cseréltem vele kivéve a videokártya azt időközben újítottam bele.

Tegnap este viszont gondolkodtam hogy mivel még bő 4 hónapig nem fogom megvenni a hőn áhított 6700XT-t mi lenne ha vissza raknám bele a régi videokártyát?

Jelenleg a következő alkatrészek vannak a gépben:

CPU: AMD Ryzen 5 5600G
MOBO: MSI Tomahawk MAX II
RAM: Kingston Fury 2x8GB 3200MHz CL16
PSU: Thermaltake 750W Smart

Két játék volt ami alatt izzadt egy keveset az IGPU azok pedig a Squad és a Ready or Not volt.

A fent említett kártya amit visszaraknék bele pedig ASUS Radeon RX 560 OC 4GB lenne a Strix szériaból.

A kérdésem az, hogy megérné vissza rakni a kártyát bele? Mekkora veszteséggel vagy nyereséggel járna játékok közben?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia! Mármint úgy érted, hogy van neked letéve egy RX 560 vagy vennél erre a 4 hónapra?

Mindenképp megérné beletenni a régi kártyát, főleg 4 hónapra, mivel átlagosan 40%-kal jobb teljesítményt nyújt a Ryzen igpu-jánál.

1 kedvelés

Szia!

Én nem a kérdésre válaszolnék, azt már @medvemacko megtette, hanem, hogy egy pontos típust írj kérlek, hogy az TT Smart táp milyen? Nem lenne jó, ha az új videokártyádat hazavágná majd.

2 kedvelés

Igen, lerakva van a régi cpu mobo ram mellett. Kis átporolás pasztázás után használható állapotban.

A TT Smart táp a Bronz 80+ szériából van, ami mindenképp cserés lenne az új kártya érkezetével. Nem merném a mostani táppal együtt használni.

• Smart BM2 → low-end, használható, C kategória
  • Smart SE → nem ajánlott, kerülendő, E kategória (gy.k.: szemét)
  • Smart 80+ (RGB) → azonnali csere, F kategória (gy.k.: veszélyes, ipari hulladék)
1 kedvelés