TheVR Fórum

Bottleneck?

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, most regisztráltam, remélem nem gond ha egy topiccal kezdem.:smiley:

Az lenne a kérdésem felétek, hogy van egy Ryzen 5 5600x cpu-m, és szeretnék hozzá venni egy 3070, vagy 3070Ti kártyát. Szerintetek elég ez a cpu ehhez a videókártyához? 1440p gaming.
Lesz bottleneck?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat, és örülök hogy itt lehetek a fórumon.
Szép napot nektek!:grinning:

Szia, üdv a TheVR fórumban! :slight_smile:

Egy AMD Ryzen 7 5800X-est elbírna a gép, de nem lesz egetverő bottleneck a jelenlegivel sem.
Milyen játékokra gondoltál és milyen alaplapod és RAM-od van? (meg a tápegység, az piszok fontos egy 3070-nél már)

1 Like

Be quiet! 850w platinum a tápegység.

Asus rog strix b550-e gaming az alaplap, a ram pedig g-skill trident z neo 2x8gb 3600 cl16

Warzone, Ac walhalla, majd az új forza, r6, ilyenek.
1440p ben.

Köszönöm a gyors választ!:grinning:

1 Like

Elég kell hogy legyen , minnél nagyobb a felbontás annál kevésbé terheli a procit a vidikari.

2 Likes

Okés, köszi. Esetleg ha később lecserélném egy 5800x re, (most elég jó áron vannak) az alaplap és a ram megfelelő hozzá? Érezhetően megdobná az fps számot az 5800x, az 5600x el szemben? Mert több tesztet is néztem, de mindegyiket mást mutat.

Annyival nem hoz többet, hogy kétszer vegyél kártyát.
Ha van rá, akkor egyből azzal kedj.

1 Like

@P_D_1 túl sok időt töltött a vörös lámpás negyedben tegnap este, szerintem procira gondolt, nem kártyára. :nail_care: :wine_glass:

Ha tudsz, akkor eleve 5800x-et vegyél, tényleg fölösleges most 5600x-ot venni, majd azt cserélni 5800x-ra. (csak pénzkidobás) Vagy 5900x-et, ha fussa’. A RAM jó, a lapot érdemes lenne X570-re cserélni majd a PCIe 4 support miatt.

2 Likes

X570-es lapok közül a rog strix x570-e/f et néztem, viszont azt olvastam hogy rossz helyen van a chipset, és nagyon melegszik. Ha nincs szükségem Pcie 4 re akkor jó lehet a b550-e is az 5800x hez?
Illetve a trident z neo ram, jó választás? Elvileg ryzenhez jók, de nem értek hozzá annyira.

Köszönöm!

Öhhm igen XD
közben a saját vásárlásom járt a fejemben :sweat_smile:

sry

1 Like

ROG Strix X570-E Gaming alaplapom van, ugyanúgy G.Skill Trident Z Neo 2 x 8 GB DDR4-3600 CL16 RAM kittel, egy éve használom őket, soha semmi baja nem volt egyiknek se eddig, a RAM-ok 3600 Mhz-en (DOCP profil bekapcsolva) eddig mindig stabilak voltak. Az X570-E Gaming chipset-hűtő ventije valóban olyan helyen van, amit egy 2-2,5 slotos és 3 ventis GPU nagy valószínűséggel eltakar (nálam teljesen eltakarja), de eddig nem tapasztaltam, hogy túlmelegedne. Ahol jelentősebb melegedést tapasztaltam, az a felső M.2 NVME SSD slot, ami pont a procifoglalat és a videokártya között csücsül - kánikulában a gyári hűtőborda ellenére is gyakran 50 °C fölé melegedett játék közben 1-2 óra játék alatt, bár így is csak 1-2 alkalommal tapasztaltam throttling-ot emiatt. Szóval ez a RAM kit és az alaplap jól működnek együtt (egy R7 3700X-el).

2 Likes

Ahogy néztem aktív hűtése van a “déli hídnak”. Hűteni kell rendesen, azt’ nem lesz gond. :smiley:
(nekem is ROG Strix deszkám van, ott a VRM-nek van aktív hűtése, de nem nagyon kell, mert oldalról két 14-es Noctua tolja neki a szellőt)

Köszönöm az infókat! Viszont a x570-e + 5800x kombó kicsit drága, és igazából nincs szükségem több Pcie 4 re. Szerintetek ha b550-e gaming alaplapba tenném az 5800x et, az jó lenne? Tehát pl fps különbség, és hőmérséklet különbség nem lenne? Nem Oc-znám a procit.
A gépház egy h500p Mesh.

Ez nagyon sok egyéb dologtól is függ, kb. lehetetlen megmondani. :slight_smile:

Teljesen jó a B550 es lap azon a pcie dolgon kívül nem tud többet az x570 én is inkább a B550 mellet döntenék .

1 Like

Egyébként mennyi különbség van az 5600x és 5800x között a játékokban? Mert néztem teszteket, de egyik teszten kb ugyanaz volt a kettő proci, másik teszten sokkal jobb volt az 5800x. Tehát nemtudom.
Fps ben mennyire számottevő?

Köszönöm!

elhanyagolható.
Annyira, hogy ha a z itthoni árakat nézzük, nagyon nem ér annyival többet a 5800.
95e~indul a 5600x
135e~ indul a 5800x

Cserébe 3-5% eltérés van teljesítményben az adott játék/program fügvényében.
Ha van rá keret és kell az a kevés plusz, akkor 5800x.
Ha nincs rá potya 40e, akkor 5600x, de jelentős hátrányaban nem leszel.

Ezért írtam, korábban, hogy kétszeri vásárlást nem ér.
Vagy veszed egyből az erősebbet, vagy nem éri meg felváltani nagyobbra ilyen bika árak mellett.

3 Likes

Köszönöm a segitséget mindenkinek. B550-e, illetve 5600x mellett döntöttem. Még egyetlen kérdésem van, mielőtt megrendelem a gépet.

Hogyan műkődne jobban a processzor, hogyha 2x8gb vagy 2x16gb, vagy 2x(2x8gb) lenne a gépben? Gamer nexus tesztje alapján a 4x8gb al jobban muzsikál a ryzen.

Viszont a 4x8gb, az egyenlő a 2x(2x8gb) al?

Köszönöm! A ramok egyébként trident z neo 3600 cl16

1 Like

Ha biztosra akarsz menni, mindenképp KIT-ben vedd őket. Vagy 2x8, 2x16, 4x8…
Két külön KIT-ből nem biztos hogy jó lesz.

2 Likes

Nekem ryzen 2600 muzsikál ebben a felállásban(egy kit).
Párom gépében 4x8 van, szintén 2600 mellett (egy négyes kit, nem két kettes).
Semmi eltérést nem érezni. Ami van, az programfüggő és tizedmásodpercekről beszélünk, amiket csak a tesztprogramok mutatnak.
Ebből a két felállásból az olcsóbbat javasolnám.
Szerintem manapság lassan alap lesz játékokhoz is a 32 giga.

4 Likes

Okés, köszönöm!

3 Likes