BSOD Win10 telepítés alatt?

Sziasztok!

Anyukám fészbúkozós gépét próbálom megjavítani, ami kb. 10-15 perc használat után bedob egy kékhalált a következő üzenettel: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED. Próbáltam utánajárni, WhoCrashed azt mutatta, hogy az ntoskrnl.exe a hibás. Rákerestem, elvileg hibás driver miatt lehet. Próbálgattam a szokásos dolgokat, (pl. memtest86, sfc/scannow, chdsk, windows visszaállítás korábbi update-re) de nem jött be semmi, úgy voltam vele, hogy akkor Win 10 újratelepítés, erre beadta telepítés alatt is a kékhalált, emiatt gondolnám, hogy hardver probléma lehet.

Tudnátok segíteni, hogy melyik komponens lehet a hibás?

Köszi előre is!

CPU: i5-2500k
MOBO: Asrock p67 fatal1ty professional
RAM: 2x4Gb KINGSTON 1333Mhz
GPU: GTX 960
Az OS egy 120 gigás SSD-n van + van egy 1 terrás HDD is, ezeket HDSentinelben megnéztem, elvileg rendben vanank.

Szia!

Honnan van a win telepítő? Ill. a 120-as SSD milyen típus? (ill. tápegység terén hogy állunk?)

1 Like

Szia!

A win telepítő saját, nem volt vele baj eddig. Az SSD egy WD Green 120 gigás sata SSD, a tápegység pedig valami 100 éves Inter-Tech SL500-A.

Szia!

Első körben próbáld meg, hogy a BIOS-t visszaállítod (Default).
Utána egy Windows telepítés, próbálj meg olyan Windows telepítőt használni, amiben nincs semmi módosítás (MSDN)

Ha így sem oldódik meg, én a memóriára gyanakodnék első körben. Ettől függetlenül lehet akár tápegység is.

1 Like

Köszi a tippet, megpróbálom!

Szia @timoboy üdv a TheVR fórumban! :slight_smile:

@xenot23 , csak és kizárólag innen szedj win10-et: A Windows 10 letöltése
(kulcsot fillérekért kaphatsz már, akár az alábbi posztból kiindulva, akár más kulcsos oldalakról, hidd el, megéri, mivel a frissítések végett édesanyád sem szed össze minden szemetet a netről, ill. rengeteg problémát orvosolnak)

A tápegységet mindenképp cseréld, biztos alap nélkül csak szívás a vége a számítógépezésnek.
FSP/be quite!/Seasonic ami megéri az árát.

A többi tippet már leírta új cimboránk @timoboy .

2 Likes

Okés, köszönöm a tippet!

1 Like