Budget PC build

Sziasztok,

új gépet tervezek venni, nem tervezek rá túl sokat költeni bár jelenlegi árakon ez nehéz.
Ház: Cooler Master Masterbox lite 3.1 TG
PSU: Corsair 450W CX450M
Proc: Intel Core i3 8100
MoBo: MSI B360M MORTAR
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB 2400MHz
GPU: MSI GTX1060 6GB OCV1
SSD: Samsung 250Gb 860 EVO
HDD: Seagate 2TB 64mb cache (7200RPM)
CPU cooler: Cooler Master Hyper 212X

Tudom nem kötelező erre a procira hűtő de tutira akarok menni ha túlmelegszik a panel akkor se legyen gond és van egy másik gépem gyári intel hűtővel és számomra zavaróan hangos mikor felpörög.
SSD még nem biztos lesz a buildbe kezdésnek lehet később veszek inkább egy nagyobbat bele.
Ha bárkinek van valami észrevétele a buildel kapcsolatban kérem jelezze.

Üdvözlettel,
Xensor

itt sok ötlet van sok féle verzíóban, remélem ez segít majd

Teljesen jó, de RAM-ból ha belefér vehetnél 2666MHz-eset is. Plusz, tápból inkább valami ilyesmit néznék:
https://www.pcx.hu/evga-550w-supernova-g2-220-g2-0550-y2-tapegyseg-355630

Én a helyedben 1060-ból 3gigásat vennék, tényleg tök felesleges a 6gigásat venni főleg 100 ropiért tudnál egy 20ast spórolni és kb 5-10 fpst buknál, ami egy ilyen build esetében nem oszt nem szoroz.

@marcimine Táppal nincsen semmi gond, ez egy budget gép és tudom, hogy nem kell spórolni a tápon, de ne aljájunk már egy közel duplaárú tápot, hamár az alap táp se egy akyga , ha mindenképpen szeretnél ajánlani egy jobb tápot ajánld a fsp raider II, ami csak 1-2 ezerrel drágább és már silver besorolású.

1 Like

@thefsh Gondolkodtam a 3GB-osban csak relatív hosszú távra tervezem ezt a PC-t remélhetőleg 2-3 évre és azért gondoltam a 6gb-osat hátha felszaladnak a játékok által használt Vram szükséglet és igazából lehet pont az a 5-10 fps kell a szolid 60-hoz. Személy szerint én nem tudok 60fps alatt játszani próbálok biztosra menni. De köszönöm még fontolóra veszem úgy is csak 1-2 hónap múlva esedékes a vásárlás.

@marcimine Nem vagyok teljesen tisztában a RAM MHz és processzor között kapcsolattal, mert tudom lehet elvileg gyorsabb ramot használni hiába csak 2400MHz-et ír a specifikációja az I3-8100-nak. De mindenképpen köszönöm a tippet és körbenézek a piacon 2666-os rambol. Bár nem tudom mennyit befolyásol az a +266 MHz teszteken nem derült ki egyértelmű nagyobb FPS játékokban főleg egy ilyen VGA kártyával és procival ami középkategóriás

2-3 évig szolid 60 fpst el is felejtheted bármelyik 1060-nal, de tégy belátásod szerint :slight_smile:

Nem a 3 gb ram lesz a kevés, maga a 1060 chip lesz gyenge. 2-3 évre 1070 kell.

Azt vágom de van egy 960-om amit akkor vettem mikor megjelent tény nem visz ultrán új játékokat de viszont High-medium settingsen tartja magát abba bízok a 1060 is hasonlóan tud majd teljesíteni. De 1070 jelenleg kiesik a költségvetésemből de viszont ha megjelenik a GTX 11xx szeria talán lemegy egy kicsit az ára mindenképpen fontolóra veszem

Ha maradsz a 1060-nál, akkor a 3 gigásat vedd, kb ennyi a lényeg. Nem véletlenül nem szerepel a build ajánlóban sem a 6gb verzió