Build vélemény és segítség

Sziasztok

A gépépítéshez én nem értek, így a ti segítségeteket kérném, hogy ez a build jó-e? Vagy nem?

Igazán csak játszanék rajta 1080p felbontásban 60 hz-en, de lehet, vennék egy 144 hz-es monitort is később.

A build: iPon - hardver és szoftver hírek, tesztek, webshop, fórum

Szia!

Én inkább AMD 5600X-et és TUF B550M Plus-t választanék. A Samsung 980-ból nem kell Pro, fölöslegesen gyors, elég a sima 980, vagy a gyorsabb 970 EVO Plus. A maradék pénzből pedig inkább választanék egy Asus 3060 Ti-t, a Zotac helyett. (persze a Zotac is jó, csak így legalább az RGB-vel nem lesz kavarodás :slight_smile: )

Mondjuk én ilyen Asus TUF-ra gondoltam VGA-t illetően, úgy tűnik, hogy jelenleg az iPon-nál nincs ez:

1 Like

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Kicseréltem mindent amit mondtál, de az a kérdésem lenne, hogy az AMD 5600X miben jobb mint az i5-11600K?

1 Like

Szerintem igen . Hűvösebb proci , kevesebb fogyasztással

2 Likes

Nem mondanám, hogy jobb, mert sok esetben picit több FPS-t tud az Intel 11600, viszont az 5600 fogyasztása és a hőmérséklete kevesebb, ami főleg most nyáron jó. (kéne az Intel-re egy Noctua NH-D15, míg az 5600X-re elég az Arctic) Továbbá, az Intel 11. generációja nem lett épp a legjobb:

Tehát ha Intel-t választanék, akkor már mindenképpen a 12. generációban érdemes csak gondolkozni.
Egy összehasonlítás játékoknál (igen, kb. 10 FPS-el többet produkál az Intel az első játékoknál):

1 Like

Köszönöm szépen!
Most már mindent értek!

1 Like

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.