Build vélemény ryzen 7

Sziasztok!

Bátyámnak raktunk össze egy buildet. Ránéztek, hogy van-e valami észrevételetek?

Ház:Thermaltake Versa J24
Alaplap:MSI B450M Bazooka
Proci:Ryzen7 2700x
RAM:PAtriot Viper Steel 2x8GB
GPU:Asus RX 5700 8GB GDDR6 TUF
SSD:Samsung 500GB 970 evo plus
HDD:Toshiba 3TB 64MB P300
Táp:Seasonic core GM 650 core

Köszönöm a véleményeket. :slight_smile:

Helló!
Ha jól rémlik, a TUF kártyákat RX 5700-ból vagy XT-ből eléggé lehúzták a rossz hűtési megoldásuk miatt. 140k körül láttam a TUF-ot, de helyette én inkább vennék Sapphire Pulse-t 130k körül, vagy 150k körül már XT-t is kapsz, amik teljesen rendben vannak:

Szóba jöhet egy MSi B450 Tomahowk MAX / B450M Mortar MAX lap, Ryzen 5 3600-al, ha csak játék a szempont, mintha több fps-t hozna némileg. A ház jól szellőzőnek néz ki, előre két ventit kell még beledobni, látom csak 1-el érkezik.
Seasonic-ból a Focus szériát szokták javasolni, nem ismerem a Core-okat. Esetleg FSP Hydro GE 650W Gold van hasonló árban szerintem.
(sajnos én a Patriot RAM-mal megszívtam, hibásat kaptam, de abból 3200 MHz-esek elég jó árban szoktak lenni, csak ne nyúlj bele :stuck_out_tongue: . Esetleg HyperX-et vagy Corsair-t érdemes nézni, most megint láttam lejjebb menni az áraikat)

1 Like

Váó
A videókártyás ajánlatot nagyon köszönöm😄
Meg igazából a többit is. A ram-ról lemaradt, hogy 3200 mhz és bízunk benne, hogy nem lesz ilyen gondunk😄
Nem csak játék lenne a gépen, hanem videó vágás és kép szerkesztés is, ezért lett a 2700x, alaplapból nem tudom, hogy így érdekes lenne mást nézni.

Akkor a 2700x jó választás lehet így, most árban is elég jó szerintem.
Lapból talán egy fokkal jobbat vennék még így is, Tomahawk vagy Gaming Plus. A MAX verzió a későbbi fejlesztés miatt (3700X mondjuk) talán érdemesebb, árban pár ezer különbség van. Sima Tomahawk-ból pl most nem nagyon kapni, a MAX kb 37k, a Gaming Plus MAX 33k ipon-on.
Ha mindenképp microATX kell, akkor talán B450M Mortar MAX, szintén 33k ipon-on.

ASUS videokártyát sürgősen felejtsd el, katasztrófa lett a hűtése.

Egy Gigabyte Gaming OC-t vegyél inkább, vagy Sapphire pulse/nitro, esetleg powercolor redragon.

Ram 3200mhz legyen, cl16-nál ne lassabb, de akár 14-est is meg lehet célozni.

Alaplapból én inkább valami full ATX-et vennék a jobb VRM hűtés miatt, ha esetleg később beesne valami több magos proci, pl a sokat ajánlott Tomahawk Max.

Táp nem rossz, de kb ennyiért van a Focus széria is, ami full moduláris.

2 Likes

Akkor a gpu egy sapphire 5700 xt
Az alaplap egy tomahawk max
Tápból keresek focust
És a ram marad ez😄
Huhh srácok ezer köszi✌️

2 Likes