Ccv kód?

Sziasztok kedves TV néző gyerekek
Azt szeretném kérdezni mennyire biztonságos megadni a bank kártya Ccv kódját ?

Erről az oldalról lenne szó és a foglaláshoz kellene , van vagy volt már valakinek tapasztalata ?
Válaszokat előre is köszönöm
Üdv
Gábor

booking-on nyugodtan használhatod, nem lesz gond vele.

Utána olvastam, nem jót írtam. Ne add meg ott

hát nekem bookingon keresztül lopták el a kártya adataimat. Találtam egy cikket, ahol arról volt szó, hogy a booking.com titkosítás nélkül küldi tovább a kártya adataidat a szállodáknak.

Greg820918
Tehát leemelték róla a pénzed ?

Ez tényleg elég rémisztően hangzik, hogy meg kell adni. Én úgy tudom, hogy a CVV(CVC) kód az internetes vásárlásainkhoz tartozó PIN kód, amit csak fizetéskor adunk meg. Foglaláshoz miért kellhet nekik?

Ugyanakkor a Booking.com egy évek óta létező cég, rengetegen ott foglalnak szállást.
Más módon nem lehet foglalni náluk?

Mindenestre, ha megadod, akkor ne ijedj majd meg, ha zárolni fogják a szállás összegét részben, vagy akár a teljes összeget, amit aztán felodanak. Szállodája válogatja.

igen, mikor karácsony után úgy kelsz hogy hiányzik 350k a számládról, akkor azért vannak kérdéseid. Szóval a vizsgálat kimutatta, illetve valahogy oda vezették vissza, hogy csak a booking lehetett, illetve az említett ok.

Durva lehetett :frowning:

Elég sajnálatos és kiábrándító , nekem sem tetszik a lejárati dátum és a kód megadása.
Akár rá is írhatnám a pin kódomat filccel és elküldhetném nekik.

Csakis a kártyával való fizetéskor adjátok meg a bankkártya adatait, emailben vagy foglalásnál teljesen felesleges és nem is ajánlott a fentebb említett okok miatt.

A CVC/CVV kódot internetes vásárlásnál lehet megadni, ha az adott elfogadóhely kéri. De anélkül is végre lehet hajtani vásárlást pusztán a kártyaszámmal és a lejárati dátummal ha az elfogadóhely eltekint a CVC/CVV kód megadástól.

A Booking.com egy szállásközvetítő oldal, akinek bár te megadott neten a kártyaadatokat, DE az még nem vásárlás vagy fizetés. Csak megadod nekik a fizetésre alkalmas kártyaadataidat. Ők ezt továbbítják a hotelnek, majd a hotelben a kis recepciós szépen bepötyögi az asztali terminálon az általad megadott adatokat és végrehajtja vele a tranzakciót.

Azt azért hozzáteszem, hogy a Booking.com-on általában/elvileg fel kéne legyen tüntetve a fizetési feltételek (mivel, mikor kell fizetni) és a szálloda csak ez alapján hajthat végre tranzakciót. Ha megadod a kártyaadataidat és azt írják a Booking-on, hogy a foglalást követően bármikor joga van a szállodának érvényesítenie a szállás árát, akkor számítanod kell rá, hogy márpedig befogják zárolni az összeget a számládon. Ha azt írják, hogy az ár kizárólag a helyszínen fizetendő (tehát ebben a fizetési feltételben állapodtok meg), akkor nem szabad leemelnie a hotelnek az összeget a számládról.

De azért a bankkártya adat megadásnál mindig jusson eszünkbe, hogy a kártyaadat fizetésre való. És mivel csak fizetésre való, ezért mi másra kellhet a másik félnek? Hát alapvetően fizetésre. És az adatok megadásával a Kártyabirtokos hozzáférést biztosít a számlájához az adott félnek.

Bankokban szokták javasolni, hogy ha nem biztos a dolgában az adott személy, akkor a foglalásnál adja meg rosszul a lejárati dátumot, így ha tranzakciózni akar az adott hotel a kártyával a Kártyabirtokos tudta nélkül, akkor rossz lejárati dátum miatt sikertelen lesz a vásárlás. A hotel ezt persze érzékeli és majd üzennek, hogy meg kéne adni a helyes lejárati dátumot, ha szeretné megtartani a foglalást. Ha nem, akkor meg szimplán nem adja meg az adatot a kártyabirtokos.

Noalle
Pontosan mit jelent a rosszul megadott lejárati dátum ?
Mennyivel kell többet ill kevesebbet megadni?

Kártya adatokat kizárólag az online fizetéshez átirányított oldalon keresztül szabad megadni, mint pl a cib/otp/ stb felülete!!!Senki más nem kérheti sem előre, sem utólag, sem más felületen keresztül!!

Természetesen ilyenkor is meg van az esélye egy keyloggernek sajnos.

Nincs ennek úgy szabálya, hogy mennyit kell hozzáadni. Szimplán “elrontják”. A lényeg, hogy se az év, se a hónap ne stimmeljen.

Pl. ha van egy 2018 szeptemberében lejáró kártyád, akkor megadsz egy 2020 áprilist. Ebben a példában sem az év, se a hónap nem stimmel, így a vásárlás elutasításra kell, hogy kerüljön a Bank által rossz lejárati dátum üzenettel. Nyilván elutasítás esetén nem lesz érvényes hotelfoglalásod, csak ha megadod a helyes adatokat.

De akár a kártyalimit módosítás is nyújthat átmeneti biztonságot, ha csak azt akarod letesztelni, hogy a hotel befoglal-e összeget a számládon vagy sem. Nincsenek konkrétan megadva a fizetési féltételek? Ha már az elején azt írják, hogy azonnali fizetéssel kell kiegyenlíteni, akkor valószínűleg amúgy sem fogsz tudni fizetni helyszínen.