A CVC/CVV kódot internetes vásárlásnál lehet megadni, ha az adott elfogadóhely kéri. De anélkül is végre lehet hajtani vásárlást pusztán a kártyaszámmal és a lejárati dátummal ha az elfogadóhely eltekint a CVC/CVV kód megadástól.
A Booking.com egy szállásközvetítő oldal, akinek bár te megadott neten a kártyaadatokat, DE az még nem vásárlás vagy fizetés. Csak megadod nekik a fizetésre alkalmas kártyaadataidat. Ők ezt továbbítják a hotelnek, majd a hotelben a kis recepciós szépen bepötyögi az asztali terminálon az általad megadott adatokat és végrehajtja vele a tranzakciót.
Azt azért hozzáteszem, hogy a Booking.com-on általában/elvileg fel kéne legyen tüntetve a fizetési feltételek (mivel, mikor kell fizetni) és a szálloda csak ez alapján hajthat végre tranzakciót. Ha megadod a kártyaadataidat és azt írják a Booking-on, hogy a foglalást követően bármikor joga van a szállodának érvényesítenie a szállás árát, akkor számítanod kell rá, hogy márpedig befogják zárolni az összeget a számládon. Ha azt írják, hogy az ár kizárólag a helyszínen fizetendő (tehát ebben a fizetési feltételben állapodtok meg), akkor nem szabad leemelnie a hotelnek az összeget a számládról.
De azért a bankkártya adat megadásnál mindig jusson eszünkbe, hogy a kártyaadat fizetésre való. És mivel csak fizetésre való, ezért mi másra kellhet a másik félnek? Hát alapvetően fizetésre. És az adatok megadásával a Kártyabirtokos hozzáférést biztosít a számlájához az adott félnek.
Bankokban szokták javasolni, hogy ha nem biztos a dolgában az adott személy, akkor a foglalásnál adja meg rosszul a lejárati dátumot, így ha tranzakciózni akar az adott hotel a kártyával a Kártyabirtokos tudta nélkül, akkor rossz lejárati dátum miatt sikertelen lesz a vásárlás. A hotel ezt persze érzékeli és majd üzennek, hogy meg kéne adni a helyes lejárati dátumot, ha szeretné megtartani a foglalást. Ha nem, akkor meg szimplán nem adja meg az adatot a kártyabirtokos.