Chrome OS Flex probléma

Sziasztok

Adott egy Dell Inspiron 1545 laptop amelyre korábban feltelepítettem a Chrome OS Flex-t, minden rendben is ment ahogyan kell. Gyerekek használták, ezután visszakerült a kezem közzé. Indítom látom, hogy a fényerő a minimumon van és a Dell logó alig észrevehetően jelenik meg, ezután pedig bootol sikertelenül. Ekkor gondoltam 2009-es laptop lévén, hogy a HDD megadta magát. De megpróbáltam egy másik gépen is és ott bootolt, viszont

ezt adta ki, meg is lepődtem, arra gondolok, hogy a gyerekek valamilyen visszaállítást csináltak rajta véletlenül.

Három email/ profillal lett ezelőtt bejelentkezve rajta, az egyik profil tartalmazott fontos képeket. Ezeket szeretném valahogyan lementeni, ha még egyáltalán lehetséges-e ezek után.

Próbáltam egy Win 10-es géphez csatlakozatni, hogy másolhassam a képeket, de a számítógép nem látta, csak a particíókezelő mutatta.

Segítséget szeretnék kérni, a képek visszaszerzéséhez, mert az én tudásom eddig tartott.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Pendrive-ra kell tenni egy bootolható Linuxot és azzal még lehet esélyed.

Úgy érted, hogyha egy linuxos géphez csatlakoztatnám a laptop HDD-ét akkor letudnám másolni a képeket róla?

Nagy valószínűséggel.

2014-ben mikor foglalkoztam Chrome os-el akkor mindent sandboxozott az a sz*r. Akkor nagyon kellett hackelni mindenért benne.

Vagy ha van egy kis mákod és a fotók app behúzta a képeket akkor ha abba bejelentkezel PC-n, ott lesznek.

Sajnos a google fotókba nincsenek meg azok a képek, holnap megpróbálom egy linuxos géphez csatlakoztatni.

Csináltam egy bootolható linuxos pendriveot. Csatlakoztattam hozzá a HDD-t ezeket adta ki:

A H-STATE-be ahogy megnyitottam ez volt:

Itt végigkutattam mindent a képek után, de sehol sem találtam őket. Ezután megnéztem, hogy ez a H-STATE mennyit foglal:

Ebből következtettem, hogy a képek még fent lehetnek a HDD-n mivel gondolom, hogy a Chrome OS Flex nem foglalhat ennyi helyet önmagában.

Megpróbáltam lemásolni a H-STATE-ben lévő dolgokat, de azt írta, hogy nincsen jogosultságom hozzá.

Ezután megnéztem, hogy a H-STATE-re milyen jogosultságok vonatkoznak.

Az OEM az üres volt.

A két ROOT-A-t mikor megpróbáltam megnyitni akkor ezeket írta:

Öhm… Ez esetleg nem fontos?

Like Chrome OS, Chrome OS Flex automatically encrypts user data. However, not all Chrome OS Flex devices have a supported Trusted Platform Module (TPM) to protect encryption keys at a hardware level. Without a supported TPM, data is still encrypted, but might be more vulnerable to attack.

Gondolom úgy érted, hogy nagy valószínűséggel egy támadás áldozata lett a laptop.

Inkább arra, hogyha nem Chrome OS-el éred el a meghajtót, akkor titkosítva van minden személyes adat.

Úgy hozzátudnék férni a fájlokhoz, hogyha egy másik Chrome os flexes gépbe bejelentkeznék azzal az emailel amelyiken a laptopon rajta voltak a képek, S hozzácsatlakoztatnám a laptop hdd-t ahhoz a géphez?

Terminal és a sudo mindent megold permissionnál.

Jó kérdés, ennyire sajnos nem vagyok otthon az említett ökoszisztémában.

Ez esetleg még érdekes lehet a témában:
https://support.google.com/chromebook/thread/1592920/which-portions-of-a-chromebook-filesystem-are-encrypted

Megcsináltam, de így se találtam meg a képeket, S azt írta H titkosítva vannak a dolgok, S lemásolni se tudtam semmit sem.

Gondolom ezt Linuxban kellene, letudnád írni kérlek, hogy mit írjak be?

nyitsz egy terminal-t és akkor ott
sudo su ← root felhasználó jogok(god mode)
cd /media/H-STATE <-ha jó az elérési út akkor belép
ls -l * ← listázza az összes mappát/file-t a H-STATE-n belül ha be tudtál lépni
ha ott vannak a file-ok akkor
cp * “ahova szeretnéd”