TheVR Fórum

Cloud gaming(android)

Sziasztok!
Nem tudom melyik részlegbe kéne írnom,ezt találtam megfelelőnek.

Olyan problémám lenne hogy van egy samsung galaxy s20+ telefonom az xbox one kontrollert blueetothon hozzá társítottam es nem tudok játszani az xbox game pass cloudba
X,Y,A,B gombok reagálnak illetve a LT,LB,RT,RB gombok is visszont a stickek nem és semmi ötletem sincs hogy hogyan tudnám megoldani.
Valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm ha válaszolsz!

image

2 Likes

Félre írtam😅

??? (ezt nem vágom)

Címben más szerepelt még anno.

Jaaaa, okés.

Kontroller szoftvere naprakész?

Hát pcn tökéletesen müködik.
Hol tudom azt megnézni, vagy frissiteni?

https://support.xbox.com/hu-HU/help/hardware-network/controller/update-xbox-wireless-controller

neked meg merem kockáztatni, hogy a PC-s módszer lehet majd hasznos és ez az app:
Xbox tartozékok beszerzése – Microsoft Store hu-HU

2 Likes

Letöltöttem az xbox tartozékok appot, le is frissitettem a kontrollert, de ugyan ugy nem változott semmi

mely gamekkel próbáltad vagy addig már el se jutsz? … nem minden cloud game rendelkezik pl touch supporttal se így gondolom a kontroller support is változhat … érdemes lehet utána nézni, hogy amúgy a telefon mindent érzékel e a kontrollerből és csak a cloud nem működik vagy eleve a telefon nem kezeli le jól a kontrollert … egy gyors kereséssel találtam egy ilyen appot, de nem használtam még … nézd meg mit mutat
ha a telefon látja az analógokat is és csak az xCloud nem akkor pedig nyugodtam menj az MS XBOX supportjához mert fizettél a szolgáltatásért, tehát a support is jár

[szerk]
saját kiváncsiságomnak engedve teszteltem az appot egy xbox one kontrollerrel … tökéletes, minden gonbot és egyéb érdekes paramétert tudsz a programmal ellenőrizni

2 Likes

Magába a game passba minden gomb müködik a stickek is minden,de amikor belépek egy játekba onnantol kezdve a stickeket nem érzékeli csak a gombokat
Pl gta sanadreas, my friends pedro, dead space
Ezeket probaltam mindenhol ugyan az van csak a gombokat érzékeli mikor a játekba lépek.
Megnéztem ezzel az appal amit küldtél,tökéletesen érzékel mindent

nem vagy egyedül ezzel … xCloud - Xbox One Controller sticks and D-pad do not work when paired on Android Phone...
egy olyan “megoldást” láttam, hogy valami nagyító eszközt miután deaktiváltak megoldódott … nem tudom ez neked is segíthet vagy sem … xCloud - Xbox One Controller sticks and D-pad do not work when paired - Microsoft Community
de ha a teszt megy, meg a menüben megy akkor én mennék az xbox ügyfélszolgálatra

2 Likes