[Cloud Gaming] Shadow Cloud Gaming

Sziasztok!

Szeretnék megosztani egy remek oldalt a Cloud Gamingre. Én ezt Január elején kezdtem el használni és eddig semmi hibát nem tapasztaltam vele. Ennek a Cloud Gamingnek az a lényege, hogy egy bizonyos havi összegért kapsz egy számítógépet, amin tudsz játszani / böngészni / videót szerkeszteni stb., miközben az a számítógép valamilyen szerveren van. Ha esetleg olyan géped van, amin nem futnak el az új játékok, akkor ezt érdemes kipróbálni, ha van jó interneted.

Szükségletek:

• Egy olyan számítógép, ami letud játszani egy videót. (Ez azért fontos, mert a Cloud PC is streamelve lesz, amit a gépnek kell dekódolnia)
  • 15 Mb/s internetkapcsolat vagy több (Ha WiFi-t használsz, akkor az 5GHz-re való állítás segíthet a teljesítményen)

Ezt a gépet kapod: (A gépeket folyamatosan fejlesztik újabb hardverekkel!)

• Intel® Xeon® CPU E5-2678 v3 @ 2.50GHz (A GHz gépenként eltérő lehet)
  • NVIDIA GeForce GTX 1080
  • 12 GB RAM
  • 256 GB tárhely (Egyenlőre még csak 1 TB-ig lehet kiterjeszteni)
  • 1 Gb/s letöltési sebesség
  • 100 Mb/s feltöltési sebesség

Tudnivalók:

Ha szeretnétek megnézni: Weboldal (Klikk ide)
Fontos tudni, hogy ha regisztrálsz, akkor olyan országot válassz, aminek a szerverei közelebb vannak.
Pl.:
Ha United Kingdomot választod, akkor a Franciaországi szervert kapod (Ezt ajánlom ha Magyarországon laksz)
Vagy
Ha a Germany-t választod, akkor az Amsterdami szervert kapod.

Ha szeretnéd kipróbálni, akkor az első hónapban 10£-al kevesebbe kerül, ha ezt a kódot használod: GAMSBE2A Link a kuponnal eggyütt (Klikk ide)

Franciaországi szerverrel való kapcsolat ellenőrzése, hogy körübelül milyen teljesítményre számíts:
Menj fel a Speedtest by Ookla oldalára és válaszd ki az Orange - Paris szervert. (Sajnos nem tehetek 2-nél több linket :disappointed_relieved: )

Ha kipróbáljátok, remélem nektek is ilyen remekül fog működni :smiley:

Kíváncsiságból, mik a személyes tapasztalatok? Milyen lagokkal működik, nyomtál rajta vmi coop fps-t, akár pvp -t?

Kb 2-3 hónapig játszottam vele Sea of Thieves-t. Meg pár singleplayer játékot. A 2018-as év nem volt túl jó játékok szempontjából, szóval túl sok játékot nem tudtam vele játszani. A Rustot és a Division 2 Private Beta-t tesztelem most, de nekem nincs semmi hiba. Igaz én 1000 Mb/s-os netet használok, de a weboldalukon írták, hogy elég a 15 Mb/s.

Vagyis hát rosszul fogalmaztam, mert összesen játszottam annyit a játékkal, de amióta megvettem a Cloud Gaminget körübelül eddig csak azzal játszottam.

Háááát nem tudom 28 font 1 hónap az éves szinte 336font.
Annyiból már kijön egy konzol vagy egy használt gép ami már viszi a dolgokat és akkor az a sajátod.
Meg, hogy játszol ha teszem azt elmegy egy hétre a neted?
És gondolom ezekhez is ugyan úgy meg kell venni a játékokat.

Nekem bőven megéri, mert ebbe bele lehet kalkulálni azt is, hogy kevesebb lesz az áramfogyasztásod is. A konzolt én meg alapból kilövöm, mert 30 FPS-el nem jó játszani. Ha pedig használt gépet veszel, azt pedig pár év után újra kell fejleszteni, míg ezt ők ingyen megteszik.