Computer upgrade

Sziasztok. Szeretném számítógépemet fejleszteni, jelenleg ezek a hardwerek találhatóak benne:

• kolink kl-c600
  • Gigabyte B450M S2H
  • AMD Ryzen 3 2200G
  • Geforce gtx 960 4GB
  • TeamGroup DDR4 2666 8GB

szerintetek mit kéne fejlesztenem rajta, illetve mire?
Játékok amivel játszok: WOT, COD Warzone, R6S
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
További kellemes estét mindenkinek!

Angyal

mennyi a keret, mi a cél (felbontás és/vagy fps)?

2 Likes

Felbontás: 1920x1080 fullhd
Fps: leginkább 60+
Keret: nem teljesen korlátolt, de leginkább 100.000Ft alatt.

ryzen 7 3700x

1 Like

én erre a gépre már nem áldoznék, de a fent említett ajánló starter/starter plus configja már egy szép előrelépés lenne.

1 Like

Kártya is mehetne, de a proci is RAM-mal együtt. Azonban lehet tényleg jobban megéri egyben eladni és beruházni egy újra.

@soolerirl jól muzsikálna a mostani RAM-mal.

1 Like

Kis változás történt, a mostani ramom a következő: 8GB 2666MHz DDR4 RAM Team Group
Valamint ezt a procit találtam: AMD Ryzen 5 3600XT

Ha mindenképp ragaszkod ehhez a konfighoz akkor 2600/2600x/3600 és 2x8GB 3000/3200 Mhz-es ram na meg egy jó minőségű táp se ártana , aztán ott vagyunk hogy a vidikari és alaplap cserén kívül szinte minden cserélve van akkor meg már érdemesebb egyben eladni és venni egy új gépet .

2 Likes

Ezt ki tudná hajtani a jelenlegi config?

AMD Ryzen 5 3600XT, jelenleg ezen a procin gondolkodtam, e mellé ha jól értem kéne 2db (például GB 3200MHz DDR4 RAM Team Group) ram. Nem nagyon szeretnék teljes konfigot cserélni. Ha így átcserélném a configot akkor érzékelhető változást tapasztalnék?

nem nagyon, mivel a videokártya továbbra is egy szutyok és izomból bottleneckel.

4 Likes

Elgondolkodtam a teljes új gép megvásárlásában, jelenleg ott tartok, hogy szépen fokozatosan vásárolnám meg az alkatrészeket hozzá. Kezdésnek két 8GB 3200MHz DDR4 RAM Team Group Elite CL22 memória kártyát vennék, ezek után reményeim szerint Radeon RX 5600XT VGA követné a sort, majd egybe a proci ( ryzen 5 3600xt ) alaplap ( GIGABYTE B550 Aorus tomahawk ) és egy erősebb táp. Mi a vélemény erről a setupról?

Üdv!
Ne 1x8+1x8 ban vegyél memóriát hanem 2x8 kittet és ne ezt a típust cl22 időzítésű nagyon nem.
Most akkor Gigabyte B550 Aorus Elite vagy MSI MAG B550 Tomahawk? Vagy csak elírtad?
Nem egy erősebb táp(ha a watt-ra gondolsz) hanem egy minőségibb.
Itt van a build ajánló keresd meg a táp szekciót és válogass ami neked megfelel.

1 Like

Elírtam minden bizonnyal. Tomahawk a terv, vagyis az MSI.
A memóriának akkor mondjuk ez lenne a megfelelő: 16GB 3200MHz DDR4 RAM Team Group Vulcan Z Grey CL16 (2x8GB).
Ez a kolink akkor nem egy megbízható táp?

Őszintén nagyon nem, inkább vegyél normális minősítéssel ellátott tápot Pl. Gold ,ami az arany középút :slight_smile: még ha watt-ban egy kicsivel kevesebb is.
Ha nem vagy biztos mekkora is kell ,keress a google-ban power supply calculator-t kitöltöd az adatokat és megkapod mekkora kell ,kicsit főlélősz és megvan kb .
Memória pedig látom nagyon ragaszkodsz a Team Group-hoz, olyanhoz még nem volt szerencsém majd mások véleményezik. :slight_smile:

2 Likes

Nem teljesen ragaszkodok a Team Grouphoz csak mivel eddig ez volt így ezt lőttem be magamnak. Elfogadok szívesen bármiféle ötletet melyik volna jó ebbe a setupba.
Köszönöm szépen, megfogadom tanácsod a táp ügyben.
Memóriánál mennyire számít a gyártó?
Tápot nézegettem időközben, Cooler Mastert találtam viszonylag jó áron.

De ugye a * Cooler Master MWE Gold típusban nézelődtél?

Hogy őszinte legyek a web ezt dobta be először: Cooler Master 600W MWE WHITE
Gyanítom ez nem megfelelő, így tovább keresgéltem és :
Corsair TX-M Series TX650M 650W Gold, ezt találtam.

Ha Ryzen build-ben gondolkozol, G.Skill/Patriot memória az ajánlott tudtommal, lehetőleg érje el a 3200 mhz-t.

4 Likes

Itt lesz egy ajánlott tápegység fül, ott érdemes nézelődni. Olcsó tápot ne vegyél, tönkrevághatja az egész gépet nagyon könnyen.

4 Likes