TheVR Fórum

Config véleményezes, tanácsok

Sziasztok.
Egy kis tanácsra lenne szükségem. Szóval első gamer gépemet építem. Kb ezeket néztem ki. Már egy másik bejedzésben kertem tanácsot, de itt újra feltennem. Ez lenne a gép:

Alaplap: MSI MPG B550 Gaming Edge WiFi
CPU: Ryzen 5 3600x
CPU fan: gyári -
Memoria: Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz PVS416G360C7K
VGA: Palit RTX3060Ti
Ház: PHANTEKS Eclipse P400 Tempered Glass fehér
Táp: Fractal Design Ion SFX-L 650W
HDD: TOSHIBA P300 1TB
SSD: Crucial P1 500GB M2 2280 CT500P1SSD8

Először is a táppal kapcsoltban. Írtátok hogy nem a legjobb, mit tudtok ajánlani helyette?
A másik meg a GPU val kapcsolatban lenne. Elég a két ventillator hozza? Van tapasztalatok ezzel a kártyával? Viszonylag jó áron van úgy gondolom…
https://www.foramax.hu/palit-palit-geforce-rtx3060ti-dual-oc-3év-garancia-p-19034.html

Előre is köszönöm a segítségeket.

1 Like

Sziasztok! Én is első gamer gép össze rakásban vagyok. Véleményeznetek a configomat légyszives ?

Alaplap: MSI MPG B550 Gaming Edge WiFi 60e
CPU: Ryzen 5 3600x 70e
CPU fan: gyári -
Memoria: Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz PVS416G360C7K 30e
VGA: RTX 3060Ti 210e
Ház: PHANTEKS Eclipse P400 Tempered Glass fehér 29e
Táp: Fractal Design Ion SFX-L 650W 41e
HDD: TOSHIBA P300 1TB 11e
SSD: Crucial P1 500GB M2 2280 CT500P1SSD8 21e
Összesen: 472e

Az SFX táp kivételével jó, annak semmi értelme. Szerintem ez a ház nem is támogatja. (Egyébként a saját konfigodnak érdemes saját bejegyzést alkotni, és nem másét megszállni :wink:)

4 Likes

Rendben, köszönöm szépen! Csak nem annyi ilyen topik van már, nem akartam ehhez megegyet nyitni. Máskor nyitok :slight_smile: :slight_smile:

1 Like

Ha mondjuk valaki kérdez egy fejhallgatóról, és téged is érdekel a válasz, ott nyilván becsatlakozhatsz. De ha mondjuk felteszel egy kérdést, és valaki más odaugrik, kérdez valami teljesen mást, és mindenki neki válaszol helyetted az annyira nem jó érzés. Persze semmi baj, ezt csak ilyen hosszú távú jó tanács :slight_smile:

1 Like

Jól van, nyitok egy újat máskor! De egy ideje nem volt aktivitás a posthoz

1 Like

Az alaplap helyett nyugodtan vegyél Tomahawk-ot, gyakorlatilag ugyan az a kettő, csak egyik olcsóbb.
SFX-L táp még mindig nem fog belemenni a házba, a Build ajánlóban számtalan tápot találsz.

1 Like

Értem, köszönöm, akkor ki nézek onnan egyet. Esetleg a videókartyaval kapcsolatban van valakinek véleménye, esetleg tapasztalata ?

Erre majd akkor tudunk válaszolni, mikor meg lehet venni, használták már páran ( kevesebb, mint 1 hónapja elérhető… ), és tudjuk, hogy te melyik verziót szeretnéd. :slight_smile:

1 Like

Sziasztok újra :slight_smile:
Lenne meg pár kérdésem a fent említett confighoz. Kicsit változtattam rajta.
A 3600as proci helyett gondolkodok az 5600x en. Szerintetek kell akkora sebesség? Megéri a plusz kb 50e-t? Azért jutott ez eszembe mert így egy jó pár évig nem kell a procihoz nyúlni… Aztán esetleg ehhez a prochoz jó lesz az alaplap és a hűtő?
Arctic Freezer 34 eSport DUO - ez a hűtő?
Kiválasztottam a build ajánlóbol ezt a tápot. De már az alzanal nem elérhető más helyen meg csak 1 év rá a garancia( alza 120 hónap volt)
Mennyire van szükség 10ev garira?
Köszönöm előre is a segítő válaszokat!
További szép napot mindekinek :slight_smile:

Hogy megéri-e, mindig relatív. Természetesen időtálóbb az 5600x. Igen, a B550-es lapok jók az 5000-es Ryzenekhez. A hűtő is jó hozzá. A gari meg talán a legfontosabb szempont elektronikai eszközök vásárlásakor. Minden megadhatja magát, és nem mindegy, hogy 1, 2, 5 vagy 10 évig lesz fixen jó eszközöd. Ráadás az idén életbe lépett új szabályozással mégjobb helyzetben vagyunk, mint fogyasztók.

1 Like

Köszönöm a segítséget. Atgondolom akkor